Karina Sudenytė – Grožis būna įvairių formų

Karina Sudenytė / Oksanos Bražiūnienės („Matine Studio“) nuotrauka
Karina Sudenytė / Oksanos Bražiūnienės („Matine Studio“) nuotrauka
GRYTĖ LIANDZBERGIENĖ
Šaltinis: Žmonės
2021-03-09 12:06
AA

„Viskas prasidėjo nuo obuolių“, – savo istoriją pradeda Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios kompanijos „Flawsome!“ savininkė Karina SUDENYTĖ (25). Karinos tvarus verslas – sulčių gamyba – atsirado iš meilės gamtai ir netobuliems jos kūriniams. Jis jau pelnė daug tarptautinių apdovanojimų, o lietuvės pavardė atsidūrė „Forbes“ ryškiausių Europos verslininkių iki 30-ies metų trisdešimtuke.

Karina, kaip žmogus, emigravęs į Didžiąją Britaniją dar paauglystėje, jūs puikiai kalbate lietuviškai!

Na, juk aš vilnietė! Tiesa, mano giminė nevienatautė: turiu lietuvių, lenkų, rusų kraujo, bet Vilniuje lankiau lietuvišką mokyklą ir iki šiol su pusseserėmis kalbuosi lietuviškai. Su mama į Londoną išvykau būdama keturiolikos: iš pradžių ketinome tik aplankyti artimuosius, bet užsibuvome, apsipratome, mama pradėjo dirbti šefe populiariame kavinių tinkle „Patisserie Valerie“ – ir likome ten gyventi. Kai žmonės atvažiuoja į Angliją baigę universitetus, neretai būna sunku – juk jie jau buvo susikūrę gyvenimą Lietuvoje, tėvynėje liko visi draugai... O aš buvau dar vaikas, lengvai pripratau. Londone baigiau mokyklą, koledže įgijau turizmo vadybininko specialybę.

Dirbti pradėjau anksti, vos šešiolikos, – norėjau padėti mamai ir ko nors pasiekti, o ir darbas tarsi pats iš dangaus nukrito: mane Oksfordo gatvėje užkalbino kompanijos „Abercrombie & Fitch“ skautė. Tai solidi drabužių gamybos bendrovė: man pasiūlė tapti parduotuvės manekene, vaikštinėti apsirengus to prekių ženklo drabužiais ir taip pritraukti pirkėjų. Rodos, tai vyko visai neseniai, bet nuo tų laikų daug kas pasikeitė: dabar tokie rinkodaros metodai turbūt sulauktų priekaištų už seksizmą.

Man tas darbas patiko: gražiai atrodyti ir bendrauti su žmonėmis juk nesunku, klientai su manimi elgėsi maloniai, prašydavo kartu nusifotografuoti, labai patobulėjo mano anglų kalba. Bet kai paaiškėjo, kad kompanija darbuotojus atrenka vien pagal išvaizdą, žiniasklaidoje kilo skandalas. Susimąsčiau: juk tikrai neteisinga ką nors atstumti vien dėl to, kad tau jo išvaizda atrodo netobula. Po kelerių metų iš šios minties ir atsirado mano verslas.