Grupė „jautì“ pristato „griežčiausią“ kūrinį iki šiol: „Metas vengti tuščių plepalų“

„jautì“ / Asmeninio archyvo nuotr.
„jautì“ / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-17 10:14
AA

„Norisi kalbėti apie tai, kas vertinga“ – sako grupės „jautì“ nariai, apibūdindami naująjį singlą. Lietuvos roko scenos atstovai kūrinį „Plepalai“ pristato kartu su 2000-ųjų estetika alsuojančiu klipu.

Intensyviu skambesiu pasižyminčioje dainoje išryškėja prasmingo bendravimo svarba. „Tiek gyvenime, tiek socialinėje erdvėje gausu plepalų: bereikalingų komentarų, neapykantos, apkalbų, kurie nesuteikia jokios naudos, o tik vargina bei slegia. Norisi kalbėti apie vertę turinčius dalykus.“ – pagrindinę dainos mintį išgrynina „jautì“.

Sparčiai auganti jauna grupė skatina sąmoningą kūrybą: „Tyla dažnai turi daug didesnę vertę nei plepalai ir tuščios kalbos. Šie dalykai nesuteikia naudos mūsų bendravimui. Stengiamės atkreipti dėmesį ir kurti vertingą turinį.“

„jautì“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Kūrinio žinutę sustiprina hardcore punk žanrui būdinga stilistika: „Šis singlas yra vienas sunkiausių mūsų repertuare. Kas ten žino, galbūt jis įkvėps naująjį albumą? – svarsto atlikėjai.

Už techninį dainos išpildymą grupė dėkoja „Ymir Audio“ studijos prodiuseriui Snorre Bergerud, kuris ne tik pasirūpino unikaliu dainos skambesiu, bet ir prisidėjo prie kūriniui skirto klipo.

Kartu su menininke Juste Urbonavičiūte – Kissi Ussuki sukurtame charizmatiškame vaizdo klipe „jautì“ tampa klasikine 2000-ųjų roko grupe. „Klipo estetika, apranga bei lokacijos įkvėptos tų laikų, kuomet MTV kanalas dar buvo kietas ir grojo pop punk stiliaus muziką. Prisiminėme „blink182“, „Linkin Park“, „My Chemical Romance“ grupes ir linksminomės grodami instrumentais įvairiausiose vietose. Galvas kratėm ir Vingio parke, ir saulėtekio stadione.“ – kūrybinį procesą komentuoja „jautì“.

„jautì“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Singlą „Plepalai“ klausytojai galės išgirsti gyvai rugpjūčio 26 dieną, Vilniuje, Lukiškių kalėjime 2.0 – paskutiniame ir didžiausiame „jautì“ solo koncerte šią vasarą. Scenoje kartu pasirodys atlikėjai Justinas Jarutis, Monique bei Gabrielė Vilkickytė, be to, tai puiki proga įsigyti naujos, specialiai šiam koncertui pagamintos atributikos. „Prieš metus čia pristatinėjome albumą „Apreiškimas“ – šį koncertą prisimename kaip vieną įsimintiniausių ir neabejojame, kad toks, o gal ir dar geresnis, bus ir šįkart“.