Grupė „Milky Chance“ jau atkeliavo į Vilnių ir ruošiasi koncertui
Pasibaigus ilgajam gastrolių turui po Ameriką, kurioje grupė „Milky Chance“ pristatė savo antrąjį albumą „Blossom“, ir trumpam poilsiui gimtinėje, duetas pradėjo savo turą po Europą. Jau šiandien, vasario 15 d., „Milky Chance“ surengs vienintelį pasirodymą Vilniuje. Prieš dueto koncertą pasidomėjome, kaip buvo rašoma daina, atvėrusi atlikėjams duris į šlovę, kokioje grupėje jie grojo prieš įkurdami savąją ir kokie muzikantai juos įkvepia šiandien.
Grupės „Milky Chance“ sėkmės istorija prasidėjo 2013 m., kai ji internete paskelbė savo dainą „Stolen dance“. Šiandien ši daina turi daugiau nei 367 milijonus peržiūrų, o anuomet per trumpą laiką atnešė grupės įkūrėjams pasaulinį populiarumą. Grupės vokalistas Klemensas Rehbeinas pradėjo rašyti dainų tekstus, kai jam sukako 13 metų. Tačiau kompozicija „Stolen Dance“, kuri atnešė duetui pasaulinę šlovę, buvo sukurta per labai ilgą laiką. Iš pradžių buvo sukurtas priedainis ir tik po dvejų metų likusi dainos dalis. Kaip teigia Klemensas, jis jau buvo parašęs visas pirmojo albumo „Sadnecessary“ dainas ir tik tada užbaigė kurti „Stolen dance“.
Prieš įkurdami „Milky Chance“, grupės nariai K. Rehbeinas ir Filipas Dauschas grojo gitaromis džiazo kvartete „Flown Tones“. Kaip žurnalistams pasakojo Klemensas, „po mokyklos baigimo kiekvienas iš grupės narių turėjo savų planų: vienas norėjo kelerius metus pagyventi užsienyje, grupės pianistas išvažiavo studijuoti į Berlyną. Todėl natūralu, kad grupė nustojo egzistuoti. Mes su Filipu nusprendėme likti savo gimtajame Kasele ir planavome kelionę po Europą, tačiau į „YouTube“ įkelta daina pakeitė mūsų gyvenimus ir pakoregavo planus“.
2014 m. buvo lemtingi grupei – nuo to laiko ji yra nuolatos kviečiama koncertuoti daugelyje pasaulio šalių. Dėl itin įtempto darbų grafiko grupės nariai tik po trejų metų surado laiko pertraukai ir įrašė savo antrąjį albumą „Blossom“. Truputį melancholiškos, tačiau pilnos pozityvios energetikos melodijos, autentiškas folkloras, regis ir ritmiški elektroninės muzikos motyvai – grupės nariai liko ištikimi sau ir antrame albume.
Grupės narys Filipas sako, kad juos itin įkvepia Johno Frusciante kūryba. „Kai man buvo vos 13 ar 14 metų, aš atradau žinomo gitaristo ir dainininko J. Frusciante kompozicijas, kurios man labai patiko ir įkvepia iki šiol. Daug kas pažįsta J. Frusciante kūrybą tik iš jo bendro darbo su grupe „Red Hot Chili Peppers“, bet mums su Klemensu labiau patinka jo solinės kompozicijos. Pavyzdžiui, – „Curtains“. Man patinka šio kūrinio nuotaika ir būsena – jis sėdi vienas kambaryje ir dainuoja pats sau. Šis atlikėjas visada bando kažką naujo, eksperimentuoja su stiliais ir garsais. Mes irgi nuolatos stengiamės tobulėti, išgauti naujų skambesio spalvų ir nuotaikų“, – sako Filipas.
Tiek pirmasis, tiek naujasis grupės albumas buvo įrašyti namų studijoje: čia duetas sukūrė pirmuosius variantus, o po to dainas tobulino didesnėje studijoje Rotenburge.
Vienintelis dueto pasirodymas Lietuvoje įvyks vasario 15 d. koncertų salėje „Compensa“. Bilietus platina „Bilietai.lt“. Grupės koncerto metu žiūrovai galės išgirsti ir amerikiečio Conner Youngblood pasirodymą.