Grupė „Pikaso“ – apie gyvenimą pakeitusį skambutį ir 60 tūkst. litų kainavusį vaizdo klipą

Grupė „Pikaso“ / Andriaus Kundroto nuotr.
Grupė „Pikaso“ / Andriaus Kundroto nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-07-27 09:58
AA

Žavūs ir energija trykštantys „Pikaso“ muškietininkai Haroldas Šklėrius ir po penkerių metų į grupę grįžęs Tomas Eigertas atvirai papasakojo apie tai, ką reiškia dainuoti vienoje garsiausių populiariosios muzikos grupių Lietuvoje.

Neseniai naują dainą ir vaizdo klipą „Pabučiuosiu tave“ pristačiusi grupė ypač atvirame interviu neslėpė nieko – atskleidė, kaip intensyviai ruošėsi pirmiesiems koncertams ir kaip džiaugėsi, kai jų daina sulaukė išskirtinio Prezidento dėmesio.

Karjerą nulėmęs skambutis odontologo kėdėje

TV talentų realybės šou „Kelias į žvaigždes“ dalyvavęs Haroldas Šklėrius prisiminė, kad nepaprastai svarbų žingsnį žengti apsisprendė sulaukęs prodiuserių pasiūlymo. Kvietimo prisijungti prie populiariosios grupės „Pikaso“, dainininkas sulaukė viešėdamas pas gydytoją – į karjerą nulėmusį skambutį atlikėjas atsiliepė sėdėdamas odontologo kėdėje.

„Po realybės šou „Kelias į žvaigždes“ ieškojau galimybių dirbti su prodiuseriais, kreipiausi į Raigardą Tautkų, kūriau dainas ir tam skyriau ne tik savo laiką, bet ir finansus. Man pačiam buvo labai netikėta, kad sulaukiau Gintaro Bendžiaus skambučio. Tuo metu, tiesiogine prasme, sėdėjau odontologo kėdėje“, – gyvenimą pakeitusį skambutį prisiminė Haroldas Šklėrius.

„Pikaso“ – „Pabučiuosiu tave“:

Griežta dienotvarkė ir alinantis darbas

„Prieš įsiliedami į grupę, mes visi kurį laiką gyvenome vienoje vietoje ir kiekvieną dieną turėjome repeticijas, dainavimo pamokas, aerobikos užsiėmimus, po porą valandų dirbome su choreografu, dalyvavome įrašų sesijose“, – sakė Haroldas Šklėrius. „Du mėnesius iš eilės laikėmės itin griežtos dienotvarkės. Pradžioje scenoje pasirodydavome antroje koncerto dalyje, tačiau išaušo diena, kai koncertavome vieni. Tas momentas, tikriausiai, ir buvo pats sunkiausias“.

Po penkerių metų į grupę grįžęs Tomas Eigertas prieš daugiau nei dešimtmetį vykusius įvykius ir pasiruošimo etapą vadina nepamirštama patirtimi.

 

Grupės „Pikaso“ nariai

Labiausiai iš to laikotarpio įsiminė tai, kiek daug jėgų, pastangų, bemiegių vakarų ir naktų praleidome tam, kad grupė į ateitį žengtų dar tvirtesniu žingsniu,“ – sakė Tomas Eigertas. „Prisimenu visas repeticijas, įrašus, darbą su choreografais, treniruotes. Ruošėmės kaip į kariuomenę – turėjome net fizinio pasirengimo trenerį“.

Skandalingame klipe – 50 apsinuoginusių moterų

Išskirtinai skandalingu tapo ir pirmasis su nauja „Pikaso“ sudėtimi sukurtas dainos „Nostalgija“ vaizdo klipas, kuriame kartu su dainininkais filmavosi 50 apsinuoginusių moterų. Tais laikais daugiau nei 60 tūkst. litų kainavęs muzikinis vaizdo klipas neliko nepastebėtas, tačiau vėliau grupės veikloje skandalų liko vis mažiau.

„Tada buvo populiaru kurti skandalus, buvo daug žurnalų jaunimui, kurie apie juos rašydavo. Mes atėjome su klipu ir 50 nuogų moterų, kurių apsuptyje dainavome dainą „Nostalgija“. Tai buvo skandalinga pradžia, tačiau vėliau nusprendėme viską daryti per muziką“, – prisiminė Haroldas Šklėrius.

„Pikaso“ – „Nostalgija“:

Prezidento mėgstama daina

Pernai grupė sulaukė išskirtinio šalies Prezidento Gitano Nausėdos dėmesio. Po Rygoje vykusio Baltijos šalių vadovų susitikimo Prezidentas Gitanas Nausėda Latvijos radijui iš visų lietuviškų kūrinių pasiūlė pagroti „Pikaso“ dainą „Europos vidury“.

„Buvo labai malonu sulaukti tokio Prezidento dėmesio, kuris šią mūsų dainą vieno interviu metu yra sudainavęs ir pats“, – pasakojo Haroldas Šklėrius. „Mes esame paruošę koncertams muzikinį vaizdo klipą, kurio pradžioje a cappella dainuoja Prezidentas, o vėliau prisijungiame ir mes. Šiai dainai mūsų koncertuose skiriame išskirtinį dėmesį“.

„Pikaso“ – „Europos vidury“: 

Kokias „Pikaso“ dainas patys dainininkai vertina labiausiai, ar jau ruošiama nauja dainininkų pamaina, kaip sekėsi tvarkytis su „žvaigždžių liga“ ir kiek naujų dainų jau įrašyta – apie visa tai ir dar daugiau sužinosite jau šį pirmadienį, 22 val. 15 min. laidoje „Mano pramogos Veidai“ per Delfi TV.