Grupė „Žalvarinis“ ir elektroninės muzikos kūrėjas Pete Roche pristato naują dainą

Žalvarinis / Luko Varanausko nuotr.
Žalvarinis / Luko Varanausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-22 09:45
AA

Viena žymiausių Lietuvos folk roko grupių „Žalvarinis“ pristato naują bendrą kūrinį su elektroninės muzikos kūrėju Pete Roche.

Daina „Trep trep“ yra paimta iš 2018 metais grupės išleisto „Einam tolyn“ albumo ir perdaryta šokių muzikos ritmu.

Po sėkmingai išleisto jubiliejinio, dešimtojo albumo „Cantabile“, grupė verčia naują lapą ir pristato remiksuotą kūrinį, o iki Kalėdų ketina pristatyti koncertinį albumą skaitmeniniu pavidalu.

Žalvarinis / Luko Varanausko nuotr.

„Vieną dieną sulaukiau žinutės iš Vytauto, kuris išreiškė norą perdaryti vieną mūsų dainą. Taip prasidėjo mūsų muzikinė pažintis. Kadangi eksperimentai Žalvariniui nesvetimi jau nuo pat grupės susikūrimo pradžios, pamaniau, būtų smagu išgirsti roko dainą kitokiame kontekste. Sutikau nedvejodamas, juolab, kad kūrėjas ne naujokas muzikoje, yra dirbęs su žinomais vardais.

Nusiuntęs mūsų su Sigita balsų ir bansuri fleitos garso takelius, neužilgo gavau pasiklausyti demo versijos, kuri tiesiog pritrenkė savo energija, netikėta ritmika ir visai kitokia nuotaika. Labai apsidžiaugiau rezultatu. Mūsų gerbėjai gal kiek ir nustebs išgirdę tokią dainos „Trep trep“ versiją, tačiau abejingų ji tikrai nepaliks. Labai rekomenduoju dainos klausytis garsiai, važiuojant automobiliu, stebint pro langą rudenėjantį Lietuvos peizažą.

Klausant dainos nejučia imi linguoti į taktą. Tikiuosi ši daina pasieks elektroninės muzikos klausytojus, kurie atras Žalvarinio muziką, o taip pat nukeliaus ir į šokių aikšteles“, – pasakojo Robertas Semeniukas.

Pete Roche (Vytautas Petrošius) yra vilnietis muzikos prodiuseris, kuriantis elektroninę, techno, ambient ir eksperimentinę muziką, bei garso takelius. Pete Roche debiutavo 2021 m. su albumu „Consciousness“, kurio tęsinys, dar vienas albumas – „Re:Motion“ jau šiais metais. Kūrėjas šiuo metu dirba ties singlais, remiksais, bei kompiuterinio žaidimo muzikos takeliu.

„Klausau įvairią muziką. Pastaruoju metu savęs neriboju su žanrais, todėl bet kokios garsinės kompozicijos gali atnešti naujų minčių ar įkvėpimų. Taip ir atsitiko su „Trep Trep“ daina, kai ją išgirdau per radiją. Tuomet pajutau pozityvios energijos pliūpsnį. Iškart griebiau kompiuterį, padariau demo versiją, susisiekiau su Robertu iš „Žalvarinio“, kad atsiųstų originalius takelių įrašus. Taip atsirado šis Folk, Psy, Dance stiliaus kūrinys“, – apie remiksą sakė Pete Roche.

„Trep Trep Remix 2023“ galite pasiklausyti čia: