Gudrybės, padėsiančios greitai ir gerai nuvalyti langus

Laikas valyti langus! / Fotolia nuotr.
Laikas valyti langus! / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-03-13 07:15
AA

Na, ką, saulė tik pašvietė, ir pasimatė dulkės, nusėdusios ant stiklo, dėmės, į kurias anksčiau neatkreipėme dėmesio, ir begalė kitų darinių ant mūsų lango į pasaulį…

Laikas pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus. Kas gali būti geriau už pavasarinį švarinimąsi? Turbūt tik malonus poilsis po jo. Žinoma, ne kiekvienai moteriai prie širdies liaudiški langų šveitimo būdai, bet jeigu po ranka neturite įprastinio langų valiklio, tuomet patarimai tikrai pravers.

 • Langai langams nelygu. Jeigu jie per žiemą kaip reikiant pajuodo, iš pradžių nuvalykite juos šiltu muiluotu vandeniu. O štai patyrusios šeimininkės sako, kad tam puikiai padeda kreidos tirpalas. Paskui jį nuo lango pašalinsite nušveitusios paprasčiausiais laikraščiais. Apskritai laikraščiai puikiai sugeria drėgmę ir nepalieka vandens žymių. Galite burnoti ir sakyti, kad akmens amžius, tačiau modernios šluostės taip gerai langų nenublizgina. Beje, vietoj laikraščio galite naudoti ir popierinius rankšluosčius.
 • Ar žinote, kodėl saulėta diena nėra pati tinkamiausia langų šveitimui? Ogi todėl, kad stiklai greitai džius, todėl bus sunku juos gerai išvalyti, gali likti negražių nubėgusių dėmių.
 • Virtuvėje valydamos langus geriau nieko negaminkite, kad langai nepradėtų rasoti. Juk nesinori, kad darbas nueitų šuniui ant uodegos?
 • Acto tirpalas – nepakeičiama priemonė įvairiose buitinėse situacijose. Matinius ir įprastus stiklus puikiai nuvalo karštas vanduo, sumaišytas su actu: į litrą vandens įpilkite kelis šaukštus acto ir gerai išmaišykite. Tam tikslui puikiai pasitarnaus ir citrinų sultys.
 • Kai kas langams valyti naudoja paprasčiausias žalias bulves. Teigiama, kad reikia per pusę perpjauta bulve nušveisti langus ir po to nuvalyti sausa šluoste. Žinia, krakmolo į vandenį beria tam, kad langai blizgėtų, taigi vietoj bulvės galite išbandyti ir krakmolo tirpalą (1 valg. š. litrui vandens).
 • Langus galima išvalyti ir amoniako tirpalu, jį reikėtų skiesti tokimis dalimis: 1 dalis amoniako ir 10 dalių vandens.
 • Štai dar vienas įdomus receptas: išspauskite 3 citrinų sultis, sumaišykite su 2 puodeliais gazuoto vandens bei 1 arbat. š. kukurūzų krakmolo. Viską supilkite į butelį su purkštuvu ir gerai sukračiusios naudokite langų švarinimui.
 • Labai panašiai skamba ir kitas pasiūlymas, taigi, jeigu neturite aukščiau išvardytų ingredientų, tuomet griebkitės ¼ puodelio acto, sumaišykite jį su 2 puodeliais šilto vandens ir 1 valg. š. bulvių krakmolo. Išbandžiusieji sako, kad rezultatas išties pribloškiantis.
 • O štai valydamos veidrodžius būkite atsargesnės, kadangi galite lengvai subraižyti veidrodžio paviršių. Rinkitės kuo minkštesnio audinio šluostes, o valykite acto, kreidos tirpalu, tinka netgi juodoji arbata, paprastas muiluotas vanduo, perpus perpjautas svogūnas.
 • Taigi idealiai langus nuvalysite, atlikusios šiuos žingsnius: iš pradžių nuplaukite purvo sluoksnį, paskui valykite priemone (namuose pasidaryta ar pirktine) ir galiausiai nublizginkite langą (jei būtina).