Gydytoja Erika Žėkaitė-Vaišnienė: aromaterapija gydote vaikus? Tai skamba tarsi pamišimas

Erika Žėkaitė-Vaišnienė / PhotoBAL nuotr.
Erika Žėkaitė-Vaišnienė / PhotoBAL nuotr.
Erika Žėkaitė-Vaišnienė, vaikų ligų gydytoja rezidentė, „Mamytologijos“ autorė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Daugelis žmonių galvoja, kad žodžiai „natūralu“ ir „saugu“ yra sinonimai. Dirbant ligoninėje su pacientais neretai galima išgirsti frazę: „aš dar nesigriebiau cheminių vaistų, bandau gydytis natūraliai“. Tai mitais apipinta tema, nes šiaip jau chemija yra viskas aplink mus: natrio chloridas, vandenilio oksidas, natrio hidrokarbonatas... Kasdien naudojami mūsų aplinkoje! Neišsigąskite, čia tik mandresni druskos, vandens ir sodos pavadinimai.

Natūralūs komponentai gali sukelti organizmui tokius pat gerus poveikius, kaip ir vaistai. Kaip ir vaistai, taip ir natūralūs produktai gali sąlygoti įvairius sutrikimus. Tačiau, kai aromaterapija bandoma gydyti ligas, sutrikimus ar jų išvengti, ir siūloma tepti, lašinti arba netgi gerti – tai skamba tarsi visiškas pamišimas ir eksperimentas su savo kūnu.

Valstybinė vartotojų teisių kontrolės tarnyba (VVTKT) primena: eteriniai aliejai nėra vaistai! Visgi gamintojai nesigėdija parašyti: „lengvina kvėpavimą“, „padeda nurimti“, „malšina skausmus“, „gerina imunitetą“. Visa tai yra nepagrįsta išsamiais, nebent pavieniais (o kartais ir kažkieno suinteresuotais), moksliniais tyrimais ir tai iš esmės, dažnu atveju yra melas.

Sakysite: na tai tegu perka tie žmonės! Tegu tiki, svarbu jiems padeda! Visgi problema slypi ne tame, kad gal nepadeda. Problema, kad eteriniai aliejai iš tikrųjų gali pakenkti. Ypač vaikams.

Ką svarbu žinoti: