„Šiandien odontologinis gydymas yra komfortiškas“ , – sako gydytoja odontologė Ona Nagreckaitė. Jauna specialistė kas dieną pacientams padeda turėti sveikas ir taisyklingas šypsenas. Gydytoja Ona įsitikinusi, kad odontologų ir kitų burnos priežiūros specialistų kompetencijos tobulinimas priklauso ir nuo nuolatinio technologinio proveržio.
Ona, kaip manote, ar Lietuvoje, odontologija yra stipriai išsivysčiusi medicinos sritis?
Odontologija Lietuvoje yra tikrai pažengusi medicinos sritis. Šiandien savo kasdienio darbo neįsivaizduojame be tokios įrangos, kaip mikroskopas, optika, 3D technologijos ir kiti pasitarnaujantys prietaisai. Tai ne tik lengvina gydytojų darbą, bet ir padeda surasti ar priimti geriausius gydymo sprendimus, gerina galutinius rezultatus. Kalbant apie pacientus, dirbant su naujomis technologijomis, procedūros tampa mažiau skausmingos, labiau komfortiškos. Gijimo procesas trumpėja.
Ar pastebite kokius nors odontologijos pokyčius savo darbo praktikoje?
Dirbant pastebiu, kad pokyčių šuoliai labai spartūs. O visos naujovės suteikia abipusį komfortą: tiek gydytojui odontologui, tiek pacientui. Keičiasi ir priemonės, ir gydytojų kompetencija. Tik visapusiškai tobulėdami, pacientams galime suteikti geriausius gydymo rezultatus.
Ar naujos technologijos (pvz.: 3SHAPE Trios skeneris) džiugina Jus, kaip specialistę?
Vienareikšmiškai – taip. Džiugina tai, kad galime atsisakyti pacientams diskomfortą kėlusių procedūrų. Prieš pradedant dirbti su 3SHAPE Trios skeneriu dantų atspaudai buvo nuimami su „šaukštais ir košėmis“. Ši procedūra pacientams dažnai keldavo pykinimą, todėl džiugu, kad tokios procedūros nebeliko ir ją pakeitė komfortiškas 3D dantų ir sąkandžio skenavimas, naujos kartos skaneriu.
Ona, ką Jūs laikytumėte didžiausiu technologiniu proveržiu odontologijoje?
Manau, kad tai galėtų būti dantų tiesinimo kapos. Atrodo, kad įvyko didelis technologinis proveržis ortodontijos srityje. Iš pažiūros, tai buvo įprastos dantų kapos, naudojamos kitiems tikslams. O šiandien turime kapas, pritaikytas ortodontiniam gydymui ir dantų tiesinimui. Ši technologinė naujovė neretai pakeičia dantų tiesinimą breketais.
Žinoma, dantų tiesinimo kapos, kaip ir bet kuris kitas dantų tiesinimo būdas, turi ir pliusų, ir minusų. Kadangi kiekvieno paciento situacija yra individuali, turi pritaikyti ir patarti rinktis tinkamiausią gydymo būdą. Tačiau, dažnu atveju, dantų tiesinimą breketais pakeičia kapos.
Kaip pacientai atsiliepia apie kapas?
Pacientai, kurie baigė dantų tiesinimą kapomis, apie jas atsiliepia tik teigiamai. Nešiojant kapas, juos dažniausiai džiugina estetinis vaizdas, kadangi plika akimi yra sunkiai pastebimos. Dėl galimybės kapas išsiimti, dantų tiesinimas nesukelia pacientams nepatogumų asmeniniame gyvenime. Taip pat, nereikia atsisakyti savo mėgstamų veiklų ar koreguoti mitybos įpročių, o palaikyti tinkamą burnos higieną pacientams yra paprasta.
Dažnai iš pacientų tenka išgirsti, kad tiesinant dantis kapomis nejuntamas skausmas, jautrumas ir kiti nemalonūs pojūčiai: pvz.: tempimo jausmas. Kadangi kapos neturi aštrių briaunų - jos nepritrina žaizdelių ir nebraižo burnos gleivinės.
Kuo Jums, kaip gydytojai, patrauklus šis dantų tiesinimo būdas?
Man, kaip gydytojai odontologei, šis dantų tiesinimo būdas patrauklus tuo, kad prieš pradedant gydymą turime 3D vizualizaciją, kurią nuskanuojame su 3SHAPE Trios skeneriu. Todėl, kartu su pacientais galime stebėti kiekvieną dantų tiesinimo žingsnį, numatyti būsimus dantų ir šypsenos pokyčius. Turėdami individualų 3D planą, galime iš karto aptarti kiek truks gydymas, planuoti kontrolinius vizitus. Tai labai džiugina pacientus ir abiems pusėms teikia aiškumo.
Ona, kaip manote, ar ir toliau odontologija vystysis taip sparčiai ir pateiks tokius ryškius pokyčius?
Tikrai taip. Šiuolaikinės technologijos sparčiai žengia į priekį. Džiugu, kad jas galime pritaikyti praktikoje ir suteikti daugiau komforto pacientams procedūrų metu.