Gyvūnų prieglaudoje savanoriaujanti Renata Uzialkaitė: „Žmonės turi jausti atsakomybę už mažesniuosius draugus“

Renata Uzialkaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Renata Uzialkaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

TV projektų dalyvė, dailės studentė Renata Uzialkaitė jau keletą mėnesių kiekvieną savaitę skuba į „Lesės“ gyvūnų prieglaudą. Čia savanore dirbanti mergina rūpinasi į gatvę šeimininkų išmestais ar į prieglaudą atvežtais ir paliktais keturkojais.

„Savanoriauti pradėjau grįžusi iš Vietnamo. Labai myliu gyvūnus, tačiau anksčiau negalėjau tapti savanore – dalyvavau šokių projekte, o po jo su Mariumi išvykome atostogauti“, – Žmonės.lt sakė aktoriaus M.Jampolskio sužadėtinė Renata. Jos pareiga – pavedžioti keturkojus ir išvalyti jų narvus.

Paklausta, ar neskauda širdies žiūrint į šeimininkų atsikratytus šunis, mergina neslepia – tikrai skauda, tačiau ne dėl to, kad jie yra prieglaudoje, o dėl to, kaip juos šeimininkai paliko. „Patys palikdami šunį prieglaudoje žmonės teisinasi, kad išvyksta į užsienį. Pirmą, antrą kartą gali patikėti, bet kai tą sako kas kartą...“ – nusivylimo balse neslėpdama kalbėjo R.Uzialkaitė.

Nors pašnekovė kol kas apsiriboja savanoriavimu gyvūnų prieglaudoje, teigia, kad šalies įstatymai gyvūnų skriaudikams turėtų būti griežtesni.

„Reikia, kad žmonės jaustų atsakomybę už gyvūnus. Baisu, kai žmonės savo šunį išveža į mišką arba dar blogiau, kai jį ten prie medžio pririša. Gyvūnas negali pats susirasti maisto ir yra priverstas taip mirti. Arba kai žmonės laiko jį narve ir nešeria... Norėčiau, kad atsakingi būtų ne tik žmonės, kurie augina gyvūnus, bet ir tie, kurie žino, kad jų kaimynas blogai elgiasi su šunimi,“ – apie žmonių atsakingumą ir neabejingumą kalbėjo Renata.

Mergina žavimi amerikiečių požiūriu į gyvūnus. JAV netgi veikia gyvūnų policija, gelbėjanti augintinius nuo juos skriaudžiančių šeimininkų. „Galbūt reikėtų daugiau žmonių nubausti, kad aplinkiniai pamatytų, kad už tai yra baudžiama. Juk reikia tik neskriausti gyvūnų ir jį pašerti“, – įsitikinusi R.Uzialkaitė.

Mergina pasakojo, kad „Lesės“ prieglauda žmonėms, nusprendusiems bent trumpam priglausti keturkojį, parūpima maisto. „Buvo viena nekontroliuojama taksiukė, tai prieglauda netgi apmokėjo dresavimo pamokas“, – dėmesį atkreipė Renata.

Ji džiaugiasi, kad pakankamai nemažai gyvūnų suranda naujus namus. „2012 metais maždaug apie 200 šunų rado naujus namus, o 2011 metais buvo netgi apie 900”, – įspūdingus skaičius vardijo pašnekovė. Visgi, prieglaudos nėra guminės ir, kaip sakė Renata, visų gyvūnų priimti neįmanoma.