Gyvūnų viešbučiai. Prabanga ar išsigelbėjimas?

Šuo su akiniais / „Fotolia“ nuotr.
Šuo su akiniais / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Atostogos, komandiruotė ar kita išvyka verčia sukti galvą, kur palikti augintinį. Prašyti pagalbos artimųjų, kaimynų, o gal samdyti prižiūrėtoją? Apsvarstykime dar vieną variantą – ištikimo draugo apgyvendinimą gyvūnų viešbutyje.

Kiek kainuoja augintinių auklė?

Lietuvoje veikia 31 gyvūnų viešbutis. Vilniuje ir Kaune jų daugiausia. Mūsų šalyje tokie viešbučiai nėra labai populiarūs, nes daugeliui atrodo, kad tai ne visiems įkandama. Ar tikrai kainos už paslaugas didelės?

Viena para už gyvūną, sveriantį iki 10 kg, šeimininkui atsieis nuo 3 iki 14 Eur, už 10–20 kg augintinį teks pakloti 10–15 Eur. Valstybinių švenčių dienomis ar specialių poreikių turintiems keturkojams draugams gali būti nustatytas didesnis mokestis.

Viešbutyje jūsų gyvūnas bus pašertas, išvestas į lauką, prižiūrėtas. Kai kurie viešbučiai teikia ir transportavimo paslaugas. Žinoma, už papildomą mokestį.

Tiesa, mūsų šalyje ne visi gyvūnų viešbučiai – legalūs. Tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigaliojo griežtesni reikalavimai naminių gyvūnų viešbučiams.

Siekiant užtikrinti čia laikomų augintinių gerovę, pirmą kartą Lietuvoje nustatyti specialūs reikalavimai šia veikla užsiimantiems verslininkams. Prieš išsirinkdami, viešbutyje, būtinai pasidomėkite, ar jis veikia legaliai. Jei taip, galite lengviau atsikvėpti, nes tokios įstaigos savininkai privalo laikytis griežtų reikalavimų, susijusių su gyvūnų apgyvendinimu ir priežiūra, patalpų įrengimu.

Šuo
Šuo / „Fotolia“ nuotr.

Turtingieji samdo prižiūrėtojus

Lietuvoje gyvūnų viešbučiai vis dar asocijuojasi su prabanga. Tačiau užsienio šalyse šiomis paslaugomis naudojasi vidutines pajamas gaunantys asmenys.

Na, o turtuoliai augintiniams samdo prižiūrėtojus. Jie pasirūpina, kad gyvūnui nieko nestigtų, kad jis būtų sotus, švarus ir gerai jaustųsi. Pasiturinčių žmonių šunims sudaromos geriausios sąlygos: jie mėgaujasi baseinu, šeimininkai pasirūpina dresavimo pamokėlėmis, žaidimais ir, žinoma, specialiu meniu. Gyvūnėliui sunegalavus, į namus iškviečiamas veterinaras. Žodžiu, tikras gyvūnų rojus.

Pasiturintiems asmenims, nusprendusiems atostogauti drauge su augintiniais, problemų taip pat nekyla. Daugelis viešbučių mielai priima ir keturkojus draugus. Gamtai neabejingi asmenys su augintiniais gali įsikurti ekologiškame viešbutyje.

JAV tokios apgyvendinimo įstaigos stipriai konkuruoja tarpusavyje. Kuo jos išskirtinės? Tokiuose viešbučiuose esantys baldai, interjero detalės pagamintos iš aplinkai nekenksmingų, natūralių medžiagų. Tiek šeimininkai, tiek jų augintiniai valgo natūralų ekologišką maistą, tinkantį tiek vegetarams, tiek veganams. Rankšluosčiai ir patalynė tokiuose viešbučiuose skalbiama tik ekologiškomis priemonėmis.

Daugiau apie gyvūnų priežiūrą skaitykite 47-ajame žurnalo „Ji“ numeryje!

Šuo
Šuo / „Fotolia“ nuotr.