Horoskopai. Ir aš galiu pasakyti, kas jūsų laukia!

Zodiako ženklai / Fotolia nuotr.
Zodiako ženklai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-18 16:40
AA

Nors retas prisipažįsta skaitantis horoskopus ar juo labiau jais tikintis, tačiau nemažai portalų juos spausdina, nes „niekada jų neskaitantys“ stebuklingu būdu išaugina didžiausius paspaudimų skaičius.

Ir klikų tos žinutės apie „aistringiausius“, „kerštingiausius“ ar „darbščiausius“ Zodiako ženklus surenka daug daugiau, nei mokslo argumentais paremti straipsniai apie aplinkosaugą ar rimtos politinės įžvalgos.

Juk labai žmogiška: ledynai tirpsta kažkur už tūkstančių kilometrų ir nesinori vargintis mintimis, kad pasaulis gali dramatiškai pasikeisti, o asmeninis indėlis atrodo beveik neįmanomas ir nereikšmingas, kad neva neverta apie tai nė susimąstyti. Bet štai ką „žada žvaigždės“ – atrodo įdomu. Juk sėkmė darbe, meilės reikalai ar netikėta pažintis yra kasdienio gyvenimo realijos.

Žmonės, kurie noriai įtiki mitais apie įvairius sąmokslus, be mažiausios abejonės priima ateities spėjimus.

Įdomu, kad tie žmonės, kurie taip noriai įtiki mitais apie įvairius sąmokslus (čia pora įdomiausių, kuriuos girdėjau: skiepai sukelia autizmą, o klimato atšilimą sugalvojo kompanijos, konkuruojančios su naftos ir anglies pramone), be mažiausios abejonės priima ateities spėjimus.

Jiems paprastai būna net nesvarbu, ar „pranašystė“ parašyta kokio nors vietinio astrologo, tarologo ir kitokio „pseudologo“, ar tas horoskopas rastas kokiame nors sename žurnale ir skubančio portalo vertėjo kūrybiškai išverstas iš užsienio kalbos, ar jis greitosiomis sukurptas praktiką atliekančios studentės. Svarbu gauti bent truputį suasmenintos informacijos. Net jei tas asmeniškumas tėra priskyrimas vienai iš dvylikos kategorijų.

Štai čia ir slypi pirmasis atsakymas į klausimą, kodėl žmonės domisi horoskopais. Individualizuota informacija atrodo malonesnė, ji iš anksto vertinama teigiamai. Būtent todėl kai kurie žmonės naujų pažįstamų teiraujasi, kokio gi jie yra Zodiako ženklo – sutikti priklausantį savajam yra kone taip pat malonu, kaip susipažinti su bendravardžiu.

Žmogiškas smalsumas, kas gi laukia šiandien, rytoj ar po savaitės, verčia skaityti ne tik savo, bet ir artimųjų ateities prognozes. Ir, neįtikėtina, tikrai nemažai dalykų išsipildo!

Taip atrodo todėl, kad žmonės į tuos faktus, kurie niekaip neatliepia jų gyvenimo įvykių ar būsenų, nesutelkia dėmesio, jų neprisimena, bet labai greitai užfiksuoja net ir nereikšmingas detales, kurios siejasi su jų kasdienybe. Arba atranda paaiškinimą, kodėl žmonės elgiasi vienaip ar kitaip.

Gilintis į kitų vidinį pasaulį reikia ir laiko, ir emocinio intelekto, ir noro. O ir tarpusavio santykius formuoja „aš“ ir „kitas“. Bet kai tikima horoskopais – telieka kaltę suversti ženklo savybėms. Ir tai kur kas paprasčiau.

Horoskopų sudarinėtojai yra puikiai įvaldę taisykles, kaip surašyti tekstą, kad jis tiktų absoliučiai daugumai žmonių.

Jei kalbama apie asmenybės charakteristikas, tai jau yra susiklosčiusios tradicijos, kokie teigiami ir neigiami bruožai priskirtini kiekvienam Zodiako ženklui. Skorpionas – aistringas ir kerštingas, Jautis – darbštus, Avinas – užsispyręs ir taip toliau, ir panašiai...

Bet tai labai bendražmogiškos savybės, kurias kiekvienas turime, – tik vieni labiau, kiti – mažiau išreikštas. Ir todėl išgirdę bent vieną save charakterizuojantį bruožą žmonės nudžiunga – tai apie mane!

Netikite? Bet argi tai ne apie jus: „Esate jautrus, nors aplinkiniams stengiatės to neparodyti. Kartais nekenčiate net artimiausių žmonių, tačiau atsakomybės jausmas neleidžia pasielgti beatodairiškai...“ Galima tęsti ir tęsti...

Pranašystės, spėjančios ateitį, irgi pasmerktos sėkmei, nes jos niekada nebūna konkrečios. Paskaitykite astrologines prognozes metų pradžiai tų metų gale. Ar kas nors išsipildė? Tikėta, jog taip, nes prie kokios nors „nelaimės“ ar „sėkmės“ galima „pritempti“ bet kurį įvykį – juk kasmet atsitinka kas nors gera ir kas nors bloga.

Horoskopai turi dar vieną puikią savybę – jiems galima suversti kaltę dėl visų savo nesėkmių! Nepasisekė darbe? Konfliktas namie? Juk to ir buvo galima tikėtis tokią nepalankią dieną! Taip mąstyti gerokai maloniau, nei pripažinti savo klaidas, egoizmą ar tingėjimą. Tokiu atveju reiktų keisti savo elgesį – bet lengviau kaltinti žvaigždes.

Beje, ar pastebėjote, kad ateities spėjimuose niekada nerasite dramatiškų pranašysčių. Ligos, netektys, skyrybos ir mirtys yra gyvenimo dalis – visi su kuo nors anksčiau ar vėliau susiduriame. Bet ar bent viena astrologinė prognozė įspėja apie tai?

Nereikia būti pripažintu astrologu, kiekvienas galime nuspėti ateitį. Žinoma, tik tiek, kiek ir garsieji ateities pranašautojai – be jokių konkrečių detalių. Pabandykime!

Argi melas vieną dieną nepaaiškėja ir dėl to žmonės nesusiduria su nemalonumais? Neatliktos užduotys, labai tikėtina, sukelia problemų darbe, o neišsakyti jausmai yra liūdesio ar net kai kurių ligų priežastis.

Galima garantuoti, kad nusipirkusios naują drabužį ar pasigražinusios grožio salone moterys pasijunta geriau. Tada jos labiau pasitiki savimi ir, tikėtina, sulaukia daugiau dėmesio, komplimentų. O ir darbai būnant geros nuotaikos tirpsta rankose, neerzina vaikai ir vyras atrodo kažkoks dėmesingesnis... Juk svarbiausia pozityvus nusiteikimas ir atvirumas naujovėms. Štai ir dienos horoskopas.

Juk sakiau, galima lengvai nuspėti, kas jūsų laukia!