Humoristo Manto Bartuševičiaus senelis ragina senjorus neįsileisti anūkų: „Sakykite – pamečiau raktą“

Mantas Bartuševičius su seneliu Vincu / Asmeninio albumo nuotrauka
Šaltinis: Žmonės
AA

Karantinas – psichologinis išbandymas visiems, tačiau sunkiausia šiuo metu yra senjorams. Daugelis jų nesilaiko karantino ir varsto parduotuvių bei vaistinių duris. Humoristo Manto Bartuševičiaus senelis Vincas vaizdo įraše instagrame drausmina tokius senjorus, ragina likti namuose ir dalijasi 7 patarimais, ką veikti karantino metu.

Manto Bartuševičiaus 92 metų senelis Vincas Justinavičius dar pernai išgarsėjo kaip ryškiausias Lietuvoje vyresnio amžiaus influenceris. Šiuo metu „Instagram“ paskyroje tėtukas Vincas turi daugiau nei 10 tūkst. sekėjų. Jo nuotraukas ir vaizdo įrašus peržiūri tūkstančiai.

Socialinių tinklų žvaigžde tapti jam padėjo anūkas Mantas, kuris priėmęs projekto „Prisijungusi Lietuva“ mestą iššūkį tapo e.skautų ambasadoriumi. E.skautai –14-29 metų jaunuoliai savanoriai, kurie moko vyresnio amžiaus žmones naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir internetu.

„Kuo daugiau vyresnio amžiaus žmonių pradės naudotis socialiniais tinklais, tuo labiau sumažinsime technologinį atotrūkį tarp skirtingų kartų. Be to, senjorai į socialinius tinklus įneša naujovių ir kitokio turinio – jie dalinasi tuo, kas rūpi vyresnio amžiaus žmonėms. Jaunesni nuomonės formuotojai negali patenkinti šito poreikio. Mano tėtuko sukurtas vaizdo įrašas – tai tik įrodo, nes jis geriausiai supranta, kuo gyvena jo bendraamžiai. Tikiuosi, kad siunčiama žinutė pasieks visus ir įkvėps senjorus pagaliau paisyti karantino sąlygų ir laiką leisti namuose. Reikia tik noro užsiimti. Štai vien „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje gausybė veiklų ir užsiėmimų“, – sako M. Bartuševičius.

Tėtuko Vinco patarimai:

  1. Jei atkeliavo aplankyti anūkai, neįsileiskite. Sakykite, kad pametėte raktus ir nežinote, kaip atrakinti. Pinigų ledams paduosite kitą kartą.
  2. Neikite iš namų, jei nėra reikalo. Pienas pasibaigė? Tai bėda. Mes per karą iš viso neturėjome, ką valgyti. O čia matai princams pienukas pasibaigė. Būkite namie.
  3. Jei neturite, ką veikti, skaitykite knygas. Jei neturite – žiūrėkite internete, pilna nemokamų. Aš dabar pradėjau „50 pilkų atspalvių“. Kol kas labai patinka.
  4. Jei nenorite knygų, internete pilna filmų, podkastų, dokumentikų. Tik noro reikia. Pavyzdžiui, LRT į savo mediateką įkėlė tiek turinio, kad tik spėk žiūrėti.
  5. Svarbiausia nenustoti bendrauti. Galima paskambinti savo vaikams ar anūkams su vaizdu. Jei tu, anūkas, dabar mane girdi, imk telefoną ir paskambink savo močiutei, kol aš jai nepaskambinau.
  6. Like, follow, comment.
  7. Viskas bus gerai.

Beje, filmus ir serialus patogiai namuose galite žiūrėti kino platformoje „Žmonės Cinema“ išbandykite ČIA.

Manto senelio vaizdo įrašą instagrame per keletą valandų peržiūrėjo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Pažiūrėkite ir jūs:

Skaitykite daugiau