Į aktorės M.Chlebopaševaitės-Vaidilės ir jos kūdikio incidentą sureagavo ligoninė: atliekamas tyrimas

Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-10-18 12:55
AA

Prieš kelias dienas aktorė Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė išgyveno dramatišką incidentą. Su negaluojančiu kūdikiu į VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) Vaikų priėmimo skyrių Antakalnyje atvykusi aktorė, kaip pati tvirtina, negavo reikiamos pagalbos ir susidūrė su nemaloniu personalu elgesiu. Moteris savo patirtimi pasidalijo socialiniuose tinkluose, o pirmadienį Žmonės.lt sulaukė ir VMKL atstovų komentaro.

Marijos Chlebopaševaitės-Vaidilės ir jo kūdikio atvejį Žmonės.lt portalui pakomentavo VMKL Vaikų ligų klinikos vedėjas prof. Arūnas Valiulis ir VMKL Vaikų priėmimo-skubios pagalbos, intensyvios terapijos ir konsultacijų skyriaus vedėja Goda Cibulskienė:

„Sprendžiant iš mamos pasisakymo, vaikas visą būtiną pagalbą Vaikų ligoninėje gavo, mama piktinosi, kad ji asmeniškai negavo kvalifikuotos pagalbos vaikų ligų skyriuje. Tokiais atvejais tenka mamą hospitalizuoti į suaugusiųjų vidaus ligų skyrių o vaiką, jeigu jis taip pat turi ligos požymių, palikti vaikų ligų skyriuje, ypač esant tokiai anamnezei, kai mamai buvo tikėtina žarnyno infekcija.

Pagal galiojančius teisės aktus (vaikų ligų gydytojo medicinos normą) ir ligoninės vidaus tvarkos taisykles, vaikų gydytojai neturi teisės gydyti suaugusiųjų pacientų – vaikų ligų gydytojai dirba pagal SAM patvirtintą medicinos normą ir kitus teisės aktus, kuriuose nurodyta, kad vaikų gydytojas turi teisę teikti medicinos paslaugas tik asmenims iki 18 metų. 

Paciento mamai buvo pasiūlyta pagalba suaugusiųjų priėmimo skyriuje, kuris yra kitame ligoninės korpuse, buvo pasiūlytas pervežimas greitosios medicinos pagalbos automobiliu. Mama šios pagalbos atsisakė, jos būklė kelių valandų bėgyje pagerėjo.

Budintis personalas sudarė visas sąlygas, kad mama nebūtų atskirta nuo vaiko, nors teisiškai tai reglamentuota, viskas priklauso nuo vaiko sveikatos būklės. Esant būtinybei vaiką kartais tenka atskirti ir naujagimystės periode. Gydytojai stengiasi to išvengti, bet ne visada tai pavyksta.

Šiuo metu vyksta tyrimas, ar personalas tinkamai paaiškino mamai taisykles, kuriomis vadovaujamasi Vaikų ligų klinikoje.

Jei paciento mama turi konkrečių pretenzijų budėjusiems darbuotojams dėl savo pareigų neatlikimo, ji turėtų apie tai parašyti mūsų ligoninei adresuotame skunde“, – rašė VMKL atstovai.

Sekmadienį savo skaudžia patirtimi Vaikų priėmimo skyrių Antakalnyje aktorė Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė pasidalino su Žmonės.lt portalu.

„Esu mama kovotoja, tačiau dar dabar sunkiai sulaikau ašaras. Kur dingo Hipokrato priesaika? Esu girdėjusi apie panašias situacijas iš šalies, bet kol man to nenutiko, negalėjau patikėti, kokia supuvusi Lietuvos ligoninių sistema“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt sakė Marija.

Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
 
Visą istoriją aktorė išsamiai aprašė socialiniame tinkle „Facebook“. 
 
„Ne dėl to, kad gaulėtumėte, kad pamatytumėte. Retai skundžiuosi viešai, bet šį kartą nesusilaikysiu.
 
Viskas įvyko iš spalio 15-osios į 16-osios naktį. O kodėl rašau datą? Nes tikrai neturėjau jėgų užfiksuoti daktarų pavardžių, gal kažkas kam reiks, atkas...Greičiausiai to nebus, nes juk tokios taisyklės. O kad nereagavo į situaciją, tikriausiai reikėjo filmuoti, kad įrodyčiau.
 
Vakaras prasidėjo ypatingai, o baigėsi košmariškai ligoninėje... Po beveik pusantrų metų su vyru gavome progą pasimatymui dviese, kadangi atvažiavo jo mama, o su ja Gabrielius puikiai jautėsi, tad ramia sąžine sau išėjome į kavinę prie namų.
 
Tikrai jautėmės kaip pasimatyme, tad aš užsimaniau picos, po kurios grįžus namo pradėjau vemti... Nežinau ar tai „Čili picos“ seni produktai ant picos ar virusas.. Grįžusi namo visą laiką pravėmiau, krėtė šaltis, juodavo akyse.
Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Pamaitinau vaiką ir vyras paėmęs ant rankų migdė mažiuką, nes aš to nesugebėjau padaryti, buvau per silpna... Netrukus ir vaikas atpylė fontanu, iš paskos sekė ir antras kartas.. Labai išsigandome ir iškart puolėme skambinti greitąjai pagalbai, ir ji tikrai skubiai sureagavo.
 
Mane ir Gabrielių, kuriam 6 su puse mėnesių, išvežė į Antakalnio vaikų ligoninę. Ten ir prasidėjo didysis košmaras ir antžmogiškumas.
 
Atvažiavus man liepė pildyti dokumentus, nors net nemačiau vaizdo ir vos nulaikiau kūdikį. Aptarnaujantis personalas buvo piktas, klausė apie vaiką, bet ir tai neskubėdami, vaikas žiaukčiojo ir vėmė ant grindų. Nebuvo jokios per didelės reakcijos. Tik tada, kai paprašėme bliūdo, į kurį galėtume vemti, jį atnešė.
 
Tada mane supykino, kritau ant grindų ir vemdama dusau, nes tiek išsivėmus nebeturėjau kuo vemti, šaukiau pagalbos, nereagavo, vėliau padavė servetėlių...
 
Sako, atleiskit, mes negalime jum suteikti pagalbos, nes čia vaikų ligoninė. Kas??? Čia vieta, kur nežinia, ar apskritai gali vadintis ligonine. Jei net į vaiką adekvačiai nereaguoja, ką jau kalbėti apie mamą, kuri šiuo metu yra pagrindinis vaiko maisto šaltinis, kadangi maitinu krūtimi...
Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė / Socialinių tinklų nuotr.
Dar pasiūlė atskirti mamą nuo vaiko, kai jį nuraminti ir suteikti saugumą gali tik ji. Man personalas aiškina, kad tokios taisyklės. Šikt man ant šitų jūsų taisyklių, kurios yra absoliučiai nelogiškos! Sunku patikėti, kokia supuvusi sistema yra ligoninėse Lietuvoje.
 
Galiausiai mus paguldė į palatą, gulėjau apsikabinus vaiką ,kuriam ką tik buvo įstatytas kateteris, kūkčiojo visas mažiukas... Raminau jį, supau, nors krėtė baisulinis šaltis, laužė kaulus, temo akyse, ir niekam nebuvo įdomu...
 
Šiaip ne taip išaušus rytui ir nesulaukus pagalbos, mano organizmas sukovojo, o, galbūt, motinystės instinktas, kad turėjau globoti vaiką, prikėlė mane.
 
Apmaudžiausia tai, kad negavau jokios lašelinės, nors prašyta buvo ne vieną kartą. Kas būtų buvę, jei būčiau atsijungus tiek, kad vaiko net nesugebėčiau apkabinti. Jei jį paliktų klykiantį ir drebantį ir tada jam dar būtų blogiau?
 
Tai yra žiauru. Man teliko melstis“, – košmariška patirtimi ligoninėje dalijosi aktorė.