Į avariją patekusiam Aleksandrui Pogrebnojui prireikė medikų pagalbos
Antradienio vidurdienį Vilniuje važiuodamas taksi automobiliu Aleksandras Pogrebnojus pateko į avariją. Dizaineriui prireikė medikų pagalbos.
Vilniaus policija redakcijai patvirtino, kad apie 12.07 val. buvo gautas pranešimas, kad Švitrigailos gatvėje susidūrė taksi ir SAAB automobilis. Apie įvykį policijai pranešė taksi važiavęs A.Pogrebnojus. Į nelaimės vietą iškviesti greitosios pagalbos medikai dizainerį išvežė į ligoninę. Pirminiais duomenimis, jis patyrė kojos traumą.
Portalui Žmonės.lt susisiekus su A.Pogrebnojumi, vyras tvirtino, kad jaučiasi gerai, tik įvykio metu susižeidė koją.
„Vykstu į ligoninę, kur medikai peršvies koją. Daugiau jokių traumų susidūrimo metu nepatyriau“, – portalui Žmonės.lt sakė Aleksandras. Ligoninėje paaškėjo, kad dizaineris rimto sužalojimo išvengė, jam konstatuotas kojos sumušimas.
Vilniaus policija pradėjo avarijos aplinkybių tyrimą.
Kaip portalui Žmonės.lt teigė autoįvykio liudininkas, taksi automobilis, kuriame sėdėjo dizaineris, važiavo nuo oro uosto miesto centro link A juosta. Sankryžoje su J.Basanavičiaus gatve taksi ketino važiuoti tiesiai, tačiau jo nepraleido į kairę sukęs SAAB automobilis.
Keleivių draudimas – taksi vairuotojo asmeninis reikalas
„Manau, kad turėčiau būti apdraustas kaip taksi keleivis ir firma turėtų padengti su šiuo įvykiu susijusias mano išlaidas“, – vylėsi A.Pogrebnojus.
„Kiekvienas mūsų vairuotojas dirba pagal individualią veiklos pažymą ir asmeniškai privalo drausti automobilį. Įmonė nėra atsakinga už tai, kad visi taksi automobiliai turėtų keleivių draudimą, – portalui Žmonės.lt sakė bendrovės „Ekipažas“ vadovas Andrejus Plisko. – Seniau, kai vairuotojai nedirbo pagal individualią veiklos pažymą, visi keleiviai buvo draudžiami. Tas draudimas kainuodavo gal 20 papildomų litų, bet pasikeitus darbo tvarkai mūsų įmonė to nebedaro – kiekvienas vairuotojas atsakingas už savo automobilį ir keleivius. Negaliu jums pasakyti, kaip bus šiuo atveju. Priklausys nuo to, kas šioje situacijoje yra kaltas.“
Prarastas pajamas ir gydymo išlaidas atlygins draudimo kompanija
„Bet kokiu atveju, jei yra sužalotas žmogaus eismo įvykio metu, yra privaloma iškviesti policijos pareigūnus ir tokius įvykius toliau tiria policija. Nukentėjęs žmogus turėtų kreiptis į gydymo įstaigą ir ten turi būti nustatytas konkretus sužalojimas. Tuomet nukentėjusysis gydosi ir renka duomenis, gal, pavyzdžiui, negalėjo eiti į darbą ir prarado pajamas, bet viskas turi būti pagrįsta dokumentais. Visas prarastas pajamas ir gydymo išlaidas atlygina kaltininko draudimo kompanija, kurioje yra apsidraudęs vairuotojas pagal vairuotojų ir transporto priemonių valdytojų privalomosios civilinės atsakomybės draudimą. Aš tikiu, kad ir taksistas, ir kitas vairuotojas tokį draudimą turėjo. Pagal dabar galiojančias ES direktyvas, priklausomai nuo situacijos asmens patirtos žalos autoįvykio metu atlyginimas gali siekti net iki 5 milijonų eurų. Žmogui gali būti atlyginta ir moralinė žala iki 5000 eurų, jei tokia įrodoma“, – portalui Žmonės.lt sakė „Lietuvos draudimo“ atstovė spaudai Ingrida Žaltauskaitė.