Į „Eurovizijos“ finalą žengė dar 10 šalių: švenčia akrobatas Nemo, patrakę estai ir braliukas Dons

Antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio pasirodymai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio pasirodymai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Beatričė Staniūnaitė, Lukas Balandis, Justas Pečeliūnas iš „Eurovizijos“ Malmėje
Šaltinis: Žmonės
A
A

Ketvirtadienį Švedijoje įvyko antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kurio metu paaiškėjo dar 16-kos šalių likimas dainų konkurse. Scenoje dėl kelialapio į finalą kovojo ir Latvijos bei Estijos atstovai, ir audras dėl savo dalyvavimo sukėlusi Izraelio atstovė Eden Golan.

Gegužės antrąją savaitę Švedijos mieste Malmėje vyksiančiame 68-ajame konkurse dėl nugalėtojo vardo varžosi atlikėjai iš 37 šalių. Nors pirmasis laimingųjų, keliaujančių į finalą, 10-tukas paaiškėjo dar pirmojo pusfinalio metu, ketvirtadienį scenoje ir vėl virė arši kova – susirungė dar 16 dalyvių.

Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodė Malta, Albanija, Graikija, Šveicarija, Čekija, Prancūzija, Austrija, Danija, Armėnija, Latvija, Ispanija, San Marinas, Sakartvelas, Belgija, Estija, Italija, Izraelis, Norvegija ir Nyderlandai.

Po visų pasirodymų paaiškėjo, kad į finalą pateko ir didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje šeštadienį pasirodys: Latvija, Austrija, Nyderlandai, Norvegija, Izraelis, Graikija, Estija, Šveicarija, Sakartvelas, Armėnija.

Pirmasis laimingųjų 10-tukas paaiškėjo pirmojo pusfinalio metu. Tuomet į finalą kelialapį iškovojo: Lietuva, Serbija, Portugalija, Slovėnija, Ukraina, Suomija, Kipras, Kroatija, Airija ir Liuksemburgas.

Finale taip pat išvysime automatiškai į finalą patenkančias šalis: Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Italiją ir konkurso šeimininkę Švediją.

Kurie antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio dalyviai buvo verti patekti į finalą?

Pirmoji į sceną lipo Maltos atstovė Sarah Bonnici su ritminga daina „Loop“. Jos pasirodymo metu kartu šoko ir keturi energingi šokėjai, savo judesiais kaitinantys visą areną.

Maltos atstovė Sarah Bonnici
Maltos atstovė Sarah Bonnici / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Antru numeriu Malmės arenoje pasirodė Albanijos žvaigždė Besa Kokëdhima su daina „Zemër n'dorë“. Atliekant kūrinį, kartu su atlikėja pasirodė ir paslaptingi šokėjai.

Albanijos atstovė Besa
Albanijos atstovė Besa / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Trečia scenoje pasirodė Graikijos atstovė Marina Satti. Ji atliko dainą „Zari“, kurios pietietiški ritmai išjudino visą areną.

Graikijos atstovė Marina Satti
Graikijos atstovė Marina Satti / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Favoritu laikomas Šveicarijos atlikėjas Nemo scenoje pasirodė ketvirtas. Atlikdamas dainą „The code“ jis demonstravo ne tik aukštas vokalo galimybes, bet ir prijungė repo posmelius. Žiūrint į jo pasirodymą gali apsvaigti galva – šveicaras dainuodamas dainą sukosi ant scenoje pastatyto disko.

Šveicarijos atstovas Nemo
Šveicarijos atstovas Nemo / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Penktu numeriu į Malmės arenos sceną žengė Čekijos atstovė Aiko. Atlikėja patekti į „Eurovizijos“ finalą bandė su daina „Pedestal“. Savo pasirodymą ji vainikavo išpopuliarėjusio „Wednesday“ šokio judesiais.

Čekijos atstovė Aiko
Čekijos atstovė Aiko / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po Čekijos scenoje pasirodė prancūzas Slimane, kuris kaip didžiojo „Eurovizijos“ penketo atstovas keliauja tiesiai į finalą. Jis scenoje atliko lyrišką dainą „Mon Amour“.

Prancūzijos atstovas Slimane
Prancūzijos atstovas Slimane / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Austrijos atstovė Kaleen į sceną žengė šeštuoju numeriu. Jos daina „We will rave“ arenoje ir už televizijos ekranų užkūrė tikrą reivo vakarėlį. Pasirodymo metu dėl šviesos ir garso efektų išties buvo galima pasijusti lyg naktiniame klube.

Austrijos atstovė Kaleen
Austrijos atstovė Kaleen / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Septinta scenoje pasirodė lyriškoji Danijos atstovė Saba su daina „Sand“. Stebint jos pasirodymą išties buvo galima pasijausti lyg prie smėlėto jūros kranto – scenos efektai žavėjo ne vieną „Eurovizijos“ faną.

Danijos atstovė Saba
Danijos atstovė Saba / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Aštunti pasirodė Armėnijos atstovai Ladaniva, kurie pasirengė surengti dar vieną „Eurovizijos“ vakarėlį. Skambant jų dainai „Jako“ ošė visa Malmės arena.

Armėnijos atstovė Ladinava
Armėnijos atstovė Ladinava / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Devintas į sceną lipo kaimyninės Latvijos atstovas Dons. Nors jis pasirodė vienas, su jautria daina „Hallow“ jis užpildė visą areną.

Latvijos atstovas Dons
Latvijos atstovas Dons / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po latvio pasirodė didžiojo „Eurovizijos“ penketo, tarp kurių yra Ispanija, atlikėja Nebulossa. 56-erių ispanė pasirodė su vogue šokėjais, kurie pagal feministišką dainą „Zora“ demonstravo aistringus šokių judesius.

Ispanijos atstovė Nebulossa
Ispanijos atstovė Nebulossa / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Dešimti scenoje pasirodė San Marino atstovai Megara su daina „11:11“. Jų rokeriško pasirodymo metu netrūko daug rožinės spalvos, triukšmo ir grupės narių šėlsmo.

San Marino atstovė Megara
San Marino atstovė Megara / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Sakartvelo žvaigždė Nutsa Buzaladze Malmės arenoje pasirodė vienuolikta. Dainininkė atliko kūrinį „Firefighter“, per kurį pasirodė ir keturi aistringi šokėjai.

Sakartvelo atstovė Nutsa Buzaladze
Sakartvelo atstovė Nutsa Buzaladze / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Dvyliktas į scena lipo taip pat vienas iš favoritu laikomas Belgijos atstovas Mustii su daina „Before the Party's Over“. Ši daina ir Malmės arenoje sulaukė ypatingo palaikymo – žiūrovų lūpose skambėjo kūrinio žodžiai.

Belgijos atstovas Mustii
Belgijos atstovas Mustii / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tryliktu numeriu arenoje pasirodė pašėlę estai 5miinust & Puuluup su daina „(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“. Per jų pasirodymą kartu šėlo ne tik žiūrovai Malmės arenoje, bet ir už televizijos ekranų.

Estijos atstovai 5MIINUST x Puuluup
Estijos atstovai 5MIINUST x Puuluup / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po estų pasirodė tiesiai į finalą keliaujanti Italijos atstovė Angelina Mango. Jau hitu spėjusi tapti daina „La Noia“ privertė šokti visą Malmės areną. Italės pasirodymą vainikavo ugnies fejerverkai.

Italijos atstovė Angelina Mango
Italijos atstovė Angelina Mango / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Daug audrų tarp „Eurovizijos“ gerbėjų dėl savo dalyvavimo sukėlusi Izraelio atstovė Eden Golan pasirodė keturiolikta. Ji scenoje atliko dainą „Huriccane“.

Izraelio atstovė Eden Golan
Izraelio atstovė Eden Golan / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Penkioliktu numeriu scenoje pasirodė Norvegijos atstovai. Tai – grupė „Gåte“, atliekantys rokerišką dainą „Ulveham“.

Norvegijos atstovė Gåte
Norvegijos atstovė Gåte / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Paskutinis scenoje pasirodė taip pat ilgą laiką vienas iš favoritu laikytas Nyderlandų atstovas Joost Klein. Jis atliko jau hitu tapusią dainą „Europapa“. Yra juokaujančių, kad šis kūrinys galėtų tapti naujuoju Europos hitu.

Nyderlandų atstovas Joost Klein
Nyderlandų atstovas Joost Klein / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Primename, kad nuo 2008 metų iki dabar „Eurovizijos“ formatas nesikeitė. Dvi dienas vyksta pusfinaliai, iš kurių į finalą patenka po 10 daugiausia balsų gavusių valstybių. Finale pasirodo 26 valstybės – konkurso šeimininkė (Švedija) ir „didysis penketas“, kuriam priklauso organizatoriai – Vokietija, Ispanija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Italija.

Balsavimas prasideda, kai pasirodo visų šalių atstovai, o komisijos ir žiūrovų balsai dalinami per puse – po 50 proc. Daugiausia balsų surinkusi valstybė gauna 12 „eurovizinių“ taškų, toliau seka 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.