Į išskirtinės parduotuvės atidarymą rinkosi būrys garsenybių: atskleidė, kokia muzika skamba jų namuose
Sostinėje, paupyje duris atvėrė išskirtinio stiliaus ir koncepto vinilo plokštelių ir patefonų parduotuvė „Phono“. Atidarymo nepraleido garsūs dainininkai, kurie ne tik tapo vakaro grojaraščio kūrėjais, bet ir atskleidė – kokia muzika karaliauja jų namuose. Garsūs vakaro svečiai prisipažino – kokios dainos jiems kelia geriausias emocijas po įtemptų darbų ir kokie kūriniai jų namuose nepageidaujami.
Vakaro metu kalėdinę nuotaiką dainomis kūrė „Lietuvos balso“ nugalėtojas Anyanya Udongwo ir Kleo Daniel. Vakaro svečiai tapo gyvo improvizuoto koncerto dalyviais ir patys atliko ne vieną dainą. Jaukios improvizacijos tapo pačiu tikriausiu koncertu. Unikalia skonių patirtimi vakaro svečius džiugino „AnotherBite“ įkūrėja Eglė Tranaitė.
Dainininkė Augustė Vedrickaitė sako, kad jos muzikinis stilius itin plataus diapazono. Savo grojaraštyje ji turi įvairiausių dainų, o namuose rikiuojasi – ne vieno garsaus dainininko vinilo plokštelės. Visgi po savo koncertų garsi moteris stengiasi atgauti jėgas tyloje. O štai jau kitą dieną, kaip sako žinoma atlikėja, ji keliauja prie patefono ir užleidžia „Cold Play“ ar „Queen“ plokštelę. A.Vedrickaitė netgi išduoda paslaptį, kad netolimoje ateityje gerbėjai galės įsigyti ir jos plokštelę: „Tai jau tampa vieša paslaptimi. Labai smagu, kad grįžtame prie to nostalgiško jausmo, kai dainininkų kūrybą galima ne tik girdėti internetinėse platformose, bet turėti fiziškai. O šie retro patefonai tampa tikriausiais namų akcentais.“
Parduotuvės „Phono“ įkūrėjai Živilė Aleknaitė ir Simonas Čepėnas sako, kad ši erdvė bus ne tik išsiilgusiems nostalgiškų vinilo plokštelių ir patefonų, bet ir taps jaukia scena atlikėjams, norintiems pristatyti savo naujus kūrinius ar išleidžiant muzikinius albumus. „Man labai gera šiandien matyti tiek mūsų draugų – patefonas tai ne tik gražus daiktas puošiantis namų interjerą ar leidžiantis mėgautis išskirtine muzika. Tai – visas gyvenimo būdas, kai tu bendrauji su draugais, kuri galimybę atlikėjams dar labiau realizuoti save. Šiandien visi apsupti jaukumo, šypsosi, mėgaujasi muzika, gyvais pasirodymais. Mums labai svarbu, kad galime įkvėpti namuose klausytis muziką ne tik kaip foninį garsą, bet ir jos pagalba apjungti žmones“ – šypsosi Ž.Aleknaitė.
Pasak Simono Čepėno, jo mėgiama veikla ir potraukis kolekcionuoti vis išauga į aukštesnį lygį. „Tai atsirado is hobio kolekcionuoti vinilo plokšteles ir asmeninės patirties ieškant patogaus patefono. Kadangi mano kolekcija formuojasi 13-14 metų, ji labai nemaža, o tie, kurie susižavi plokštelėmis susiduria su iššūkiu įsigyti patefoną, nes dauguma technikos parduotuvių nėra linkę priimti mažai išmanančio vinilų kolekcionieriaus. Pačioje pradžioje ir man kildavo daug „kvailų“ klausimų, iš kurių profesionalai tik pasijuokdavo ir neturėdavo ko pasiūlyti. Taigi, pačiam perėjus tokių patirčių kelią, atsirado vieta, kurioje priimam paprastus žmones, mylinčius kokybišką muziką.“
Pasveikinti bičiulių užsuko ir garsi vestuvių planuotoja – Laura Vagonė. Žinoma moteris prisipažino, kad muzika jai turi ypatingą reikšmę: „Švenčių organizatoriai žino – kad jų darbe, ypač tų, kurie planuoja vestuves muzikiniai kūriniai gali tapti viso vakaro kulminacija. Jei kiekvienas prisiminsime, kada pirmą kartą įsimylėjome, pasibučiavome ar ėjome į pirmą pasimatymą – mūsų atmintyje iškart atgims dainą, kurios tuo metu klausėme. Aš pati labai mėgstu namuose klausytis vinilo plokštelių. Darbuose aš privalau būti visiškoje tyloje, taip susikaupiu, susidėlioju mintis. O štai savaitgalį, atsikeliu, pavalgau lėtus pusryčius, įsijungiu patefoną ir klausausi mėgiamų dainų. Aš juokauju, kad kuo tampu brandesnė, tuo senesnės muzikos klausau: Joao Gilberto, Grace Jones, Sister Sledge… Labai patinka džiazas. Šiuo metu namuose karaliauja Gregory Porter dainos. Paskutinio organizuoto renginio metu atradau Lidovico Enaudi kūrybą. Bet visuomet palaikau ir lietuvių atlikėjus, kurie išleidžia savo plokšteles – šiuo metu mano namuose galima dažnai išgirsti ir Monikos Liu dainų ar Keymono kūrinių.
Dainininkas Jurgis Bruzga sako, kad jį itin retai išvysime klausant savo paties dainų: „Tikrai nesu vienas tų atlikėjų, kuris važiuoja mieste, pravirais langais ir visu garsu leidžia savo dainas. Aš tikriausiai klausausi muzikos ne tik kaip klausytojas, bet ir kaip dainininkas. Net jeigu daina nepatinka, randu pliusų ir ten – puikūs gitaristo įgūdžiai ir panašiai. O šiaip esu ištikimas tiems, kurie dėl savo kuriamos muzikos įdeda daugybę širdies, pastangų ir savęs, kad klausytojas būtų įvertintas ir jaustųsi svarbus savo mėgiamam kūrėjui“.