Į karalienės Elizabeth II 90-mečio šventę Vilniuje svečiai rinkosi pasidabinę skrybėlėmis

Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Vytenis Pauliukaitis, Eugenijus Skerstonas, Beata ir Tomas Nicholsonai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Vytenis Pauliukaitis, Eugenijus Skerstonas, Beata ir Tomas Nicholsonai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-06-09 19:34
AA

Ketvirtadienio vakarą Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje vyko vienas laukiamiausių metų renginių. Kelių šimtų svečių apsuptyje čia buvo šventiškai paminėtas karalienės Elizabeth II gimtadienis – šįkart 90 metų jubiliejus.

Ir nors tikroji karalienės gimimo diena – balandžio 21-ąją, nuo senų laikų monarcho gimtadienį Jungtinė Karalystė švenčia vasarą. Tai daroma praktiniais sumetimais, mat šaltas metų laikas nepatogus paradams ir kitoms atvirame ore vykstančioms ceremonijoms.

Birželio mėnesio pradžia – puikus laikas pasidžiaugti visai Jungtinei Karalystei svarbia diena. Į Didžiosios Britanijos ambasados kiemelį ambasadorės Claire Lawrence sukviesti svečiai atvyko šventiškai nusiteikę, pasipuošę ištaigingais kostiumais, dailiomis spalvingomis suknelėmis.

Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Dauguma jų nepamiršo ir karališkajai šeimai jau istoriškai svarbaus atributo – ne viena dama vakarui galvą papuošė skrybėle ar stilingu aksesuaru.

Galvos apdangalai iškilmingų švenčių metu tradicijas skaičiuoja nuo 1711 metų, tuomet, kai Anglijoje pirmą kartą buvo surengtos Askoto žirgų lenktynės. Nuo to laiko skrybėlė tapo kone privaloma aprangos kodo detale, kurios iki šiol reikalauja karališkasis protokolas.

Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Į šį aksesuarą kai kurios viešnios pažiūrėjo žaismingiau ir plaukus papuošė stilingais lankeliais, gėlių žiedais ir karūnomis.

Tarp vakaro svečių buvo galima sutikti ne vieną britų kultūros gerbėją, gražią karalienės sukaktį drauge minėjo ir politikai, verslininkai, kultūros, pramogų pasaulio atstovai.

Tradiciškai renginyje apsilankė laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė, už vyro brito ištekėjusi Beata Nicholson, kurį laiką su šeima gyvenusi Didžiojoje Britanijoje. Simboliškai pasipuošusi šalies vėliavos spalvų drabužiais į plaukus ji įsisegė masyvią gėlę. Tai – papuošalų kūrėjos Tomos Jankauskaitės kūrinys.

Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Negaliu pasakyti, kad esu didelė galvos papuošalų gerbėja. Bet turiu visokių gėlyčių, lankelių – man gražu. Šįkart pasirinkau lietuvišką akcentą, o visi kiti brandai – britų kūrėjų“, – Žmonės.lt kalbėjo B.Nicholson, šventiniam vakarui pasirinkusi „Marks & Spencer“ suknelę, „Reiss“ švarką ir „L.K.Bennett“ firmos batus.

Pasak jos, šis renginys – smagi šventė jos ir vyro Tomo Nicholsono šeimoje, todėl kasmet, jei tik pavyksta, jie visuomet stengiasi prisijungti.

„Kurį laiką gyvenau Didžiojoje Britanijoje , tikrai esu britiškos kultūros gerbėja ir puoselėtoja, mano vaikai yra pusiau britai, todėl mūsų šeimoje ši šventė tikrai svarbi“, – sakė B.Nicholson.

Dailiu galvos apdangalu šventės proga pasipuošti nusprendė ir festivalio „Kino pavasaris“ vadovė Vida Ramaškienė. Ir nors skrybėlės ir galvos aksesuarai nėra jos mėgstamiausia įvaizdžio dalis, progos, kai tenka taip pasidabinti, pasitaiko ne kasdien, todėl eidama į karalienės gimtadienį ji kruopščiai ruošėsi.

Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Skrybėlės nėra mano įprastinis aksesuaras, tačiau prisiderinau tiek, kiek leidžia mano fantazija. Pasiieškojusi radau tai, kas man patiko. Džiugu, kad tiek daug žmonių atvyko čia pasipuošę“, – kalbėjo ji.

V.Ramaškienė sako visuomet sekanti karališkosios šeimos gyvenimą, ją itin žavi monarchų ir šalies gyventojų šilto santykio palaikymas, nuolatinis karalių bendravimas su piliečiais.

Renginyje iš kitų svečių išsiskyrė socialinių mokslų daktaras, mados žinovas Eugenijus Skerstonas. Jis į gimtadienio šventę atvyko taip pat dėvėdamas skrybėlę.

„Jeigu pažiūrėtumėte, kaip Anglijoje vyksta pievose, parkuose organizuojami renginiai, pamatytumėte, kiek daug vyrų atvyksta su skrybėlėmis. Manau, kad šįvakar net per mažai vyrų atvyko taip pasipuošę, būtų gražu, jei čia būtų daugiau ne tik skrybėlių, bet ir cilindrų – juk tai taip britiška!“ – Žmonės.lt sakė jis.

Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pasak jo, skrybėlė – vienas iš tų vyriškų atributų, kurie visuomet puošia. „Vyrų galvos apdangalai ne tokie įmantrūs, kaip moterų, tačiau tai – labai gražu“, – kalbėjo E.Skerstonas.

Jis sako visuomet labai simpatizuojantis D.Britanijos karališkajai šeimai. „Karalienė – žavinga, unikali moteris. Ši jubiliejus – neeilinis, todėl labai džiaugiuosi galėdamas gyventi būtent šiuo metu, kai minima tokia graži sukaktis. Karalienė, manau, galėtų būti viena iš tų monarchų, kuri galėtų būti vadinama chrestomatine monarche“, – kalbėjo mados žinovas.

Stilingu aksesuaru šiam vakarui pasipuošė Nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) paramos fondo vadovė Birutė Vizgirdienė.

Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ji pasirinko prašmatnų, prieš dešimt metų specialiai jai prancūzo sukurtą skrybėlaitę. „Ji dėvisi visaip: ir aukštyn kojomis, ir pakelta, ir nuleista. Jis prieš dešimt metų pažiūrėjo į mane ir pasakė, kad ši skrybėlė – būtent man“, – Žmonės.lt sakė B.Vizgirdienė.

Šiandien jos spintoje galima rasti apie 12 įvairių galvos aksesuarų. „Esu tikra jų gerbėja, man labai gražu, jei ką pamatau patinkančio – visuomet įsigyju, turiu ir retro laikotarpio aksesuarų. Dėvėčiau dažniau, tačiau nesinori išsiskirti“, – pasakojo viešnia.

B.Vizgirdienė kurį laiką jaučia glaudų ryšį su karališkąja šeima. Po to, kai 2006 metais asmeniškai turėjo garbės pabendrauti su Elizabeth II, ji sako kone tapusi britų kultūros gerbėja. „Buvau tokia sužavėta, kad ėmiau domėtis jos gyvenimu. Kai pagalvoju apie jos amžių – tai tiesiog fenomenas. Ji ir dirba, ir lūpas pasidažo – nuostabi moteris“, – sakė ji.

Paspausti ranką karalienei ji turėjo galimybę tuomet, kai ši 2006-ųjų spalį viešėjo Vilniuje. Tuomet akis į akį kalbantis su monarche B.Vizgirdienę labiausiai sužavėjo karalienės bendravimas, įsijautimas į pašnekovą.

Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kaip ir visuomet šventėje skambėjo dūdmaišių garsai, o oficialią renginio pradžią skelbė čia grojantis orkestras. Kone 500 svečių apsuptyje suskambo abiejų šalių – D.Britanijos ir Lietuvos – himnai.

Virš svečių galvų danguje griausmingai praskrido NATO naikintuvai. O vėliau, skambant garsiausių britų dainininkų kūriniams, svečiai vaišinosi britiškais užkandžiais. Galiausiai buvo įneštas ir karalienės garbei skirtas tortas.

Šiandien karalienė Elizabeth II drąsiai gali vadintis ilgiausiai šalies istorijoje valdančia monarche, aplenkusia savo prosenelę karalienę Victorią, soste praleidusią 63 metus ir 216 dienų.

Vilniuje šventiškai paminėtas 90-asis karalienės Elizabeth II gimtadienis (133 nuotr.)
+127
94-ąjį jubiliejų švenčiančios karalienės Elizabeth II gyvenimo akimirkos (102 nuotr.)
+96