Į karalienės Elizabeth II namų teritoriją įsibrovusiam ginkluotam vyrui pareikšti kaltinimai

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Jungtinės Karalystės policija antradienį jaunam vyrui, kuris ginkluotas arbaletu įsibrovė į Vindzoro pilies teritoriją, karalienei Elizabeth II ten leidžiant Kalėdas, pareiškė kaltinimus pagal 1842 metų Įstatymą dėl išdavystės.

20-metis Jaswantas Singhas Chailas iš Sautamptono miesto pietų Anglijoje taip pat kaltinamas grasinimu nužudyti ir puolamojo ginklo laikymu.

Šiuo metu jis yra suimtas ir rugpjūčio 17 dieną stos prieš Vestminsterio magistratų teismą Jungtinės Karalystės sostinėje, pranešė Londono policija.

„CPS (Karūnos prokuratūra) leido Londono policijai pareikšti kaltinimus Jaswantui Singhui Chailui, kuris 2021 metų gruodžio 25 dieną buvo sulaikytas Vindzoro pilies teritorijoje ginkluotas arbaletu“, – pranešė prokuratūra, vykdanti baudžiamąjį persekiojimą Anglijoje bei Velse.

„Šis sprendimas buvo priimtas po Londono policijos kovos su terorizmu padalinio atlikto tyrimo“, – nurodė prokuratūra.

J.S.Chailas apkaltintas pagal Įstatymą dėl išdavystės, numatantį baudžiamąją atsakomybę už grasinimą smurtu karalienei, taip pat šaunamojo ar puolamojo ginklo turėjimą monarchės akivaizdoje, turint tikslą ją sužeisti ar išgąsdinti arba pažeisti viešąją tvarką.

Elizabeth II Platininio viešpatavimo jubiliejaus iškilmių akimirka / Scanpix nuotr.

Pirmąją Kalėdų dieną policija pranešė, kad dėl įsibrovimo į Vindzoro pilies teritoriją buvo areštuotas arbaletu ginkluotas 19-metis ir kad jam bus teikiama psichiatrinė pagalba.

Policija nurodė, kad saugumo procedūros buvo inicijuotos „per kelias akimirkas“, kai įtariamasis įžengė į pilies teritoriją, todėl jis nespėjo patekti į jokį pastatą.

Incidentas įvyko tuo metu, kai karalienė su savo vyriausiuoju sūnumi ir sosto įpėdiniu princu Charlesu bei jo sutuoktine Camilla pilyje kukliai šventė Kalėdas.

Karalienė Kalėdas paprastai švenčia savo Sandringamo dvare Rytų Anglijoje, bet pernai, šalyje pradėjus sparčiai plisti pandeminio koronaviruso omikron atmainai, liko Vindzoro pilyje.

Pirmosios Kalėdų dienos ryto incidentas priminė 1982 metais įvykusį rimtesnį įsibrovimo atvejį. Tąsyk ketvirtą dešimtį ėjęs vyras sugebėjo prasmukti į Elizabeth II privačius kambarius Bakingamo rūmuose, kai monarchė gulėjo lovoje. Įsibrovėlį sulaikė policija.

Praėjusią vasarą buvo sulaikytas Bakingamo rūmų vartus perlipęs vyras.

2020 metais vienas benamis perlipęs sienas rūmų teritorijoje įsikūrė nakčiai, bet buvo sulaikytas.

Skaitykite daugiau