Į Kauno labdaros renginį atvykęs Vytautas Landsbergis įvertino ir miesto kalėdinę eglę
Dvidešimt penktą kartą į Kauno rotušėje rengiamą labdaros vakarą gruodžio 28-ąją susirinkę pasiturintys Kauno verslininkai, kultūros ir visuomenės veikėjai neįgalius vaikus auginančioms šeimoms paaukojo daugiau nei 150 tūkst. litų. Tarp geradarių buvo ir Atkuriamojo Seimo pirmininkas, Kauno garbės pilietis, profesorius Vytautas Landsbergis su žmona Gražina.
„Eidami į labdaros vakarą apžiūrėjome Kauno eglutę. Tiksliau, į ją kelias akimirkas pažiopsojome, – su šypsena sakė profesorius. – Tokios turbūt nėra visame pasaulyje.“
Žmonės.lt V.Landsbergis sakė dalyvavęs ne viename labdaros renginyje, o daug jų yra ir pats inicijavęs. 1990 metais pradėjęs veikti jo vardo fondas tebetęsia gerus darbus iki šių dienų. Tačiau ryškiausias tiek profesoriaus, tiek jo žmonos Gražinos Ručytės Landsbergienės prisiminimas likęs iš maždaug 1994-ųjų.
Tuomet Vilniuje esančiai pagrindinei ligoninei buvo nupirkti neišnešiotiems naujagimiams skirti inkubatoriai ir kita reikiama įranga. Labdaros suma tuometiniais mastais buvo milžiniška ir siekė apie 250 tūkst. litų. Neįprasta buvo ir pati dovana – Lietuvoje bandyti išgelbėti neišnešiotuką tuo metu mėginta retai, nes tokios technikos, kokios reikėjo, gydymo įstaigose nebuvo.
„Pamenam, kaip atvežėme inkubatorius ir susipažinome su ką tik gimusia Marija, tilpusia į suaugusiojo delną. Vaizdą akyse matome iki šiol“, – sakė garbingiausi labdaros vakaro svečiai.
Jiems, daug dėmesio skyrusiems vaikams, mažiesiems renkama labdara atrodo viena prasmingiausių.
Jubiliejiniam Kauno labdaros vakarui lėšos rinktos ir iš anksto, ir renginio metu. Geradariai pinigų skyrė pirkdami bilietus į jį, įsigydami meno kūrinius aukcione, mesdami litus į aukų dėžutę.
Dvi mamos, kurių vaikams bus skirta parama, visų gausiančių labdarą vardu paaukojo už tai, kad jų atžaloms šiek tiek palengvinama sunki dalia. Gaudami nekompensuojamus medikamentus, priemones ir reabilitacijos paslaugas sunkiomis ligomis sergantys mažieji daro geroką pažangą bei geba patys atlikti tokius veiksmus, kurie įprasto gydymo metu jiems būtų neįmanomi.