Į „Kino pavasarį“ aktorė Oona Mekas atskrido su septynių savaičių dukra Talula Wren, savo anūkės Jonas Mekas dar nematė

Oona Mekas  / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Oona Mekas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-04-01 12:34
AA

Pastarąjį kartą Lietuvoje tris mėnesius viešėjusi Jono Meko dukra Oona Mekas (38) filmavosi Ingo Jonyno filme „Lošėjas“, kurį mūsų kino teatrų žiūrovai galės išvysti rudenį. Šiuo metu režisierė ir aktorė vėl lankosi Vilniuje, nes „Kino pavasaryje“ įvyko išankstinė filmo premjera. Kartu su pirmagime Tatula Wren ir širdies draugu atvykusi O.Mekas portalui Žmonės.lt papasakojo apie kūrybą ir naująjį mamos vaidmenį.

„Perskaičiau scenarijų ir jis man labai patiko. Pasitaikė gera galimybė atvykti į Lietuvą ir praleisti čia tris mėnesius. Scenarijus mane patraukė tuo, kad jame kalbama apie tokius dalykus, apie kuriuos mes dažnai garsiai nekalbame. Man taip pat įspūdį paliko herojė Ieva. Tai nėra tipiškas personažas, kurį aš esu vaidinusi, todėl tai buvo tarsi iššūkis. Be abejo, reikia nepamiršti tai, kad man buvo iššūkis kalbėti lietuviškai“, – apie apsisprendimą atvykti į Lietuvą ir vaidinti I.Jonyno filme kalbėjo Oona.

Oona Mekas ir Vytautas Kaniušonis (20 nuotr.)
+14

Jono Meko dukra filme sukūrė pagrindinį moters vaidmenį. Ji  vaidino kartu su aktoriumi Vytautu Kaniušoniu. Kaip pasakojo Oona, Ievos personažas yra visiška jos priešingybė. „Aš mėgstu save reikšti, mėgstu kalbėti, išsakyti savo nuomonę, o ji, atvirkščiai, yra užsidariusi ir tyli. Ieva nėra patenkinta savo kūnu, nežino, kaip elgtis tam tikrose situacijose, jai nesiseka meilė – ji tiesiog su problemomis kovoja ne mano metodais, kaip aš tai daryčiau realybėje“, – atviravo O.Mekas.

Žaidžia pokerį iš žemės riešutų

Filme „Lošėjas“ pasakojama apie vyro polinkį azartiniams žaidimams, o ar Oona yra azartiškas žmogus? „Gyvenu Los Andžele, o  visai šalia yra Las Vegasas.  Prisipažinsiu, kad negaliu būti Las Vegase daugiau nei parą, man tai atrodo per daug: žaidimų automatai oro uoste, kavinėse, visur –  visko ten yra per daug. Renkuosi nesilankyti tokiose vietose, mieliau renkuosi pokerį, kurį žaidžiu drauge su draugais, pas juos namuose. Žaidžiame ne iš pinigų, o iš žemės riešutų“, – juokėsi septynių savaičių dukrą auginanti moteris.

Oona Mekas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

O.Mekas prisipažino, kad nėra labai azartiškas žmogus, tačiau yra labai emocionali ir užsideganti, kuomet kalba pakrypsta apie politiką. Jai rūpi įvairiausi gamtosauginiai klausimai, todėl gali užsivesti ir aršiai dėl to diskutuoti. „Mane nervina žmonės, kurie negerbia kitų, yra nesąžiningi, tuomet būnu labai emocionali. Keletą metų užsiiminėjau joga, kuri mokė susilaikyti nuo emocijų proveržio, galbūt jų taip staigiai neišreikšti žodžiu, todėl šiek tiek esu prislopinusi savo aistrą pasakyti tai, ką manau“, – portalui Žmonės.lt sakė režisierė.

Sunkiausia buvo skęsti

Pradėjus kalbėti apie filmavimo užkulisius, Oona prisipažino, kad tai buvo fiziškai sunkus darbas.  Nebuvo taip, kad sąlygos buvo nežmoniškos, kad negalėtų filmuotis, tačiau nuolatos spaudė šaltis, o nemažą laiko dalį teko praleisti vandenyje. „Sunkiausia buvo filmuotis pačią paskutinę dieną, nes teko visą dieną išbūti vandenyje Trakuose. Aš buvau suirzusi, nes buvo nežmoniškai šalta. Vos pasakydavo, kad filmuojame, tuoj stodavom prieš kamerą ir atlikdavom viską vienu kartu. Buvo šalta ne tik vandenyje, bet ir lauke. Tai buvo iššūkis“, – prisiminimais dalijosi aktorė. O.Mekas taip pat atviravo, kad sunkiausia buvo vaidinti, kad nemoka plaukti.

Oona Mekas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Oona pasakojo, kad atvykusi į Lietuvą pamatė, koks baisus yra jos lietuviškas akcentas. Kai ji mokėsi kalbos Los Andžele, viskas atrodė puikiai: mokytoja taisydavo gramatiką, bet ne tarimą. Oonai taip pat tekosi mokytis iš žmogaus, kuris jau ilgą laiką nebuvo Lietuvoje. „Aš gana greitai įsimenu žodžius, todėl nebuvo sunku įsiminti scenarijaus dialogus. Buvo viena scena, kuri atsirado bekuriant, todėl buvo sunku išmokti tik tos dalies žodžius, nes per dieną reikėjo tai padaryti. Nemanau, kad gerai atlikau savo darbą tą dieną, man tai kainavo daug nervų“, – kalbėjo O.Mekas. Ji prisipažino, kad Los Andžele yra labai maža lietuvių populiacija, o daugelis jau prastai kalba.  Paklausta, ar sutiktų priimti pasiūlymą nusifilmuoti kitoje lietuviškoje juostoje, ji ilgai nedvejojo: „Žinoma, kodėl ne? Man patinka iššūkiai.“

Ateities planai

Mažiau nei prieš du mėnesius pasaulį išvydo moters pirmagimė, tačiau Oona teigia, kad jau greitu metu ketina grįžti prie darbų. „Šešias savaites atostogavau, nieko nedariau. Bandysiu dalyvauti atrankose, pradėsiu rašyti. Pažiūrėsime, ką man pasiūlys ir iš ko turėsiu rinktis. Neturiu realių planų. Noriu baigti scenarijų kitam trumpametražiui filmui, kurį kuriu su kolega. Niekada negali žinoti, gal po kokių penkių savaičių gausiu kokį pasiūlymą vaidinti. O jei ne, tai rūpinsiuosi mažyle“, – pasakojo O.Mekas.

Oona Mekas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Paklausta, o jei jos dukra nuspręstų pasirinkti aktorės ar režisierės kelią, Oona tikino, kad būtinai palaikytų tokį Talulos sprendimą. „Žinoma, kad aš ją palaikysiu, jei ji nuspręs, aišku, aš labiau norėčiau, kad ji būtų mokslininkė. Jei ji norės būti aktore, jai to nedrausiu. Aktoriaus gyvenimas yra  sunkus... Jei kas nors nori ką nors daryti, reikia leisti, nes taip žmonės gali atsiskleisti. Darant tai, ko nori kiti, reikia pateisinti kažkieno lūkesčius, tuomet neįdedama širdies, neparodoma geriausia“, – savo poziciją dėstė režisierė.

Talula – naujas įvykis gyvenime

Oona sakė, kad kol kas negali pasakyti, kaip Talula pakeitė ją kaip asmenybę. „Ji dar labai naujas įvykis mano gyvenime, todėl negaliu pasakyti, kaip ji pakeitė mane. Gyvenimas pasikeitė, nėra abejonės. Manau, kad dideli pokyčiai gyvenime vienaip ar kitaip visuomet žmogų pakeičia. Dabar man tenka išmokti naujų dalykų, kažką išbandyti, ko prieš tai nesu dariusi. Visada norėjau tapti mama. Man tai labai natūralus dalykas, nesu iš tų mamų, kurios sako: „Tai geriausias dalykas, kas man yra nutikę.“ Tai yra tiesa, tačiau taip sakyti yra baisi klišė“, – teigė moteris.

Oona Mekas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Režisierė dukrai davė dvigubą vardą – Talula Wren. Talula – vietinių Amerikos gyventojų indėnų čerokių vardas. Išvertus tai reiškia greitai bėgantis vanduo, todėl nenuostabu, kad pietinėje JAV dalyje yra labai daug krioklių, kurie yra pavadinti Talulos vardu.

„Yra viena istorija apie vardą: tai nėra pasaka su laiminga pabaiga, tačiau ji man labai įsiminė. Buvo čerokių genties princesė ir ji įsimylėjo baltaodį vyrą. Jos tėvas nebuvo patenkintas tuo, todėl nutarė atsikratyti dukters mylimojo ir nustūmė jį nuo olos. Mergina taip pat nušoko nuo olos ir ten atsirado krioklys. Tai tragiška istorija, tačiau ji man labai patinka. Džiaugiuosi, kad mano dukros vardas turi istoriją“, – pasakojo J.Meko dukra.

Antrasis mergaitės vardas lietuvių kalboje reiškia paukštį karaliuką. „Kaip tik buvau Kalvarijų turguje ir radau vaikišką knygą 1960-ųjų leidimo, joje yra surašyti vaikiški eilėraščiai. Viename iš jų yra pasakojama, kad vaikai išėjo į mišką rinkti grybų, rado jų net 300. Jie pamato miško gyvūnus ir išgirsta dainuojantį paukštį – karaliuką“, – pasakojo Oona.

Oona Mekas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Jonas Mekas dar nematė anūkės

Nors Talula Wren gimė prieš septynias savaites, tačiau su Jonu Meku dar nesimatė. „Niujorką ir Los Andželą skiria 3 tūkst. mylių, o pastaruoju metu dėl sveikatos jis nebelabai keliauja. Mano mama buvo pas mane, kai gimdžiau, tačiau su mano tėvu mergaitė dar nebuvo susitikusi. Jis laukia nesulaukia, kada ją galės pamatyti, grįšime į Niujorką antradienį, tuomet ir įvyks jų pirmas susitikimas“, – pasakojo Oona.

Šis O.Mekas vizitas jau penktasis. Kaip pasakojo moteris, ji norėtų kartą ar du kartus atvykti į Lietuvą, tačiau koją kiša atstumas ir brangūs bilietai. „Filmavimas vyko Vilniuje, Klaipėdoje ir Trakuose. Man labai patiko Klaipėda. Gražus pajūrys, nustebino labai tvarkingi viešieji paplūdimiai. Turėjau dvi laisvas dienas ir nuvažiavau į Nidą. Mane labiausiai sužavėjo Raganų kalnas, ten praleidau ne vieną valandą. Ten labai gražu, daug skulptūrų, todėl padariau labai gražių nuotraukų“, – apie ilgiausią savo vizitą praėjusią vasarą pasakojo Oona.

Oona Mekas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Mėgstamiausias lietuviškas patiekalas – bulviniai blynai

Paklausta apie lietuvišką maistą ir kokius patiekalus mėgsta, O.Mekas pasakojo: „Labai mėgstu bulvinius blynus, juos geriausiai kepa mano tėtis. Jie geriausi pasaulyje, todėl niekur kitur nemėgstu valgyti bulvinių blynų. Tėtės brolis moka skaniai kepti kugelį. Kai du broliai atvyko į JAV – tai buvo jų patiekalai: vienas vieną gerai moka daryti, kitas – kitą.“