Į Lietuvą atskridusios „Bliuzo naktų“ žvaigždės aikčiojo nuo Užupio ir varškės sūrelių

Briano Kramerio įspūdžiai iš Vilniaus / Asmeninė nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vėlų ketvirtadienio vakarą į Vilnių atskrido dvi ypatingos festivalio „Bliuzo naktys 2016“ žvaigždės: amerikietis Earlas Thomas, vadinamas vienu svarbiausių pastarųjų dešimtmečių bliuzmenu pasaulyje, ir jo tautietis Brianas Krameris, užaugintas tikrų bliuzo legendų. Tarpusavyje jie nėra pažįstami, todėl net atskridę į tą patį festivalį pirmąjį vakarą sostinėje praleido atskirai.

Brianas Krameris / Asmeninė nuotr.

Amerikietis Brianas Krameris užaugo su tokiais legendiniais bliuzmenais kaip Buddy Guy ir Junioras Wellsas. Pastarasis ypač juo rūpinosi, mokė groti iš širdies. Vėliau jie kartu išleido albumą. Krameris taip pat yra grojęs su legendiniu Larriu Johnsonu, Bobu Brozmanu, Robinu Fordu, Jimmiu Dawkinsu ir daugeliu kitų. Šį savaitgalį jis gros Varnių festivalyje „Bliuzo naktys 2016“ kartu su vilniečiais „The Road Band“.

„Tik trumpai pasivaikščiojau po Vilnių po šaunios repeticijos su „Road Band“... Čia tvyro senojo pasaulio žavesys ta „nesuremontuota“ prasme, dėl kurios aš jaučiuosi kaip namie. Labai šarmingas miestas“, – savo paskyroje feisbuke vakar rašė B.Krameris.

Brianas Krameris / Asmeninė nuotr.

Jį tiesiog pribloškė Užupio kiemai, senosios statinių sienos ir vartai. Atskiros apžvalgos sulaukė ir Užupio konstitucija, išrašyta ant veidrodžių. O ypač svečią nustebino gretimoje maisto prekių parduotuvėje įsigyti glaistyti varškės sūreliai.

„Tiesą sakant, net nenumanau, kas tai yra, bet jie yra PUIKŪS!!! Kažkas panašaus į sūrio pyragą, glaistytą šokoladu, su įvairiais įdarais. Skystesnis nei pyragas, bet šokoladinio batonėlio formos. Neapsakomo skonio“, – išsijuosęs lietuviškus sūrelius gyrė Brianas.

Brianas Krameris / Asmeninė nuotr.

Šį rytą jis toliau mėgavosi viešnage Lietuvoje. „Gyvenimas supažindina tave su vietomis, žmonėmis, leidžia patirti ką nors nauja. Viskas yra aplink mus. Belieka priimti su šypsena ir atvira širdimi“, – romantišką nuotaiką spinduliavo B. Krameris.

Brianas Krameris / Asmeninė nuotr.

Savo ruožtu Earlas Thomas, kuris yra ypač didelė „Bliuzo naktų“ žvaigždė, vakar Vilniuje drąsiai apžiūrinėjo stoties rajoną. O atklydęs iki Halės turgaus kvartalo ir legendinio baro, rado dėmesio vertą sieną su pieštiniu Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino bučiniu. Tai svečią privertė aiktelėti.

Po šios nakties E.Thomas prie Lietuvos vardo jau prideda širdelės simbolį. O netrukus jo laukia daug įsimylėjusių akių Varniuose: festivalis „Bliuzo naktys“ ne veltui vadinamas lietuviškuoju Vudstoku. Ten išties gyva hipių brolystės dvasia.

Šiuo metu į festivalinę poilsinę prie Lūksto ežero sparčiai renkasi žmonės. Dangus saulėtas, nuotaika gera. Bilietus galima įsigyti interneto puslapyje bliuzonaktys.lt, „Tiketoje“ arba pačiame festivalyje.

Skaitykite daugiau