Į Lietuvą atvykę užsieniečiai vertino šakotį, Lietuvos kvapą, ir Jurijaus Veklenko „Eurovizinę“ dainą

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.
Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-04-24 13:57
AA

Balandžio 24 d. – visame pasaulyje minima jaunimo solidarumo diena. Pagrindinis jos tikslas – atkreipti dėmesį į jaunimo užimtumą, jo socialinių problemų sprendimą bei kūrybiškumo skatinimą. Tačiau vis daugiau jaunimo atsiliepia, kad gyvenimas užsienyje geresnis ir mūsų šalis per maža jų tikslų įgyvendinimui. Ar tikrai čia neįmanoma kurti? O kaip apie mūsų šalį atsiliepia kitos šalys? Organizacija, kuri nuolat vykdo tarptautinius projektus ir į Lietuvą kviečia jaunimą iš užsienio, padarė eksperimentą – į Lietuvą atvykusius svečius pakvietė įvertinti 3 unikalius, mūsų šalyje sukurtus dalykus: šakotį, Lietuvos kvapą ir šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursui Lietuvos deleguotą dainą.

Vaikų ir jaunimo miestelio Lietuvoje statybų projektą „Gėrio paliesti“ (angl. Goodness Of People) vykdantis fondas, kitos įmonės ir jiems pagelbėjantys rėmėjai nuolat vykdo įvairiausius projektus jauniems žmonėms: nuo tolerancijos vasaros stovyklų vaikams iki tarptautinių projektų įkvepiančiomis, pasaulinių žinių suteikiančiomis temomis. Juose nemokamai gali dalyvauti Lietuvos jaunimas bei partneriai iš kitų šalių, kurie taip pat įtraukia savo jaunus žmones.

Šįkart lietuviai kartu su Italijos, Rumunijos, Latvijos ir Lenkijos jaunimu visą savaitę mokėsi kaip kurti socialinį verslą. Šalia visų veiklų jie lankė įdomias vietas Lietuvoje, gilinosi į mūsų šalies kultūrą bei pasiekimus. „Gėrio paliesti“ kūrybininkė Sandra Galdikaitė nusprendė užfiksuoti užsieniečių patirtis Lietuvoje. Buvo atsitiktinai parinktos trys skirtingos patirtys: skonis, kvapas ir klausa.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

Jaunimas ir jį atlydėję organizacijų vadovai vertino Lietuvos kvapą, mūsų šalyje gerai žinomus Vilijos šakočius bei šių metų Eurovizijoje Lietuvą atstovaujančią Jurijaus Veklenko dainą „Run with the Lions“.

Didžiausią mįslę užsieniečiams sukėlė šakočio gamyba

Bandžiau susisiekti su keliais šakočių kepėjais, norėdama paprašyti prisidėti prie šio sumanymo. Nors projektas vyko Mažeikiuose, tačiau paskambinau ir į Vilnių. Atsiliepė pati Vilija – „Vilijos šakočiai“ įkūrėja. Ji mielai padovanojo šviežutėlį kepinį. Mane pačią nustebino, kad jį supakavo ir siuntė per autobusų siuntas. Nei vienas „spygliukas“ nuo šonų nenukrito!“ – dalinasi nuostaba Sandra.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

Pirmasis įspūdis užsieniečiams – egzotiška šakočio išvaizda. Antrasis – skonis. Jie įvardino įvairiausių asociacijų: nuo močiutės pyrago iki imbierinių sausainių ant Kalėdinio stalo.

Visi šakotį ragavę užsieniečiai klausė kaip yra pagamintas šis kepinys. Mat, galvosūkį sukėlė atsikišę spygliai ir kaip jie kepant išlaikė tokią savo formą. Jie svečiams priminė eglės bei medžio šakas.

Vienas iš latvių prisipažino, kad kai tik jis ar jo mama važiuoja į Lietuvą – visada parsiveža šakotį. Tai jau yra tapę kaip tradicija.

Italijoje yra įprasta valgyti saldžius pusryčius. Todėl po filmavimo šakotis dar ne kartą atsidūrė ant italų pusryčių stalo, kol pasibaigė visą savaitę trūkusi viešnagė.

„Lietuvos kvapas“ užsieniečiams asocijavosi su gamtos turtais ir buvusia mergina

Prie stalo sėdintiems užsieniečiams buvo duodamas buteliukas su prašymų jį pauostyti ir įvertinti kvapą. Jų buvo paprašyta įvardinti, kokius ingredientus užuodžia bei su kuo šis kvapas asocijuojasi. Nei vienas iš svečių nežinojo, kad tai „Lietuvos kvapas“.

Vieniems jis priminė vandenyną, kitiems gamtą ir gėles. Kai kurie sakė, kad tai vyriškas kvapas, o vienas iš svečių prisipažino, kad kvapas labai patinka, nes primena buvusią merginą.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

Kai užsienio svečiams buvo papasakota, kad Lietuva pirmoji ir, kone, vienintelė šalis pasaulyje, kuri turi savo šalis kvapą – jie nustebo ir juokėsi, kad jiems taip pat tokio reikėtų.

„Mūsų projektuose dalyvaujantys užsieniečiai dažnai teiraujasi, ką galėtų parvežti lauktuvių iš Lietuvos. Kai kurie vienbalsiu pritarė, kad čia jiems buvo idėja, kokį įdomų siuvenyrą įsidėti į krepšį,“ – pasakoja „Gėrio paliesti“ kūrybininkė Sandra.

Jurijaus Veklenko daina „Run with the Lions“ įvertinta aukštais balais

Nei vienas užsienietis anksčiau nebuvo girdėjęs šio dainos. Jau su pirmaisiais dainos akordais, jų dėmesį prikaustė, kaip patys įvardino: „švarus ir išskirtinis Jurijaus balsas“. Merginos gyrė dainininko išvaizdą, o vyrukai negailėjo komentarų apie platų balso diapazoną.

Užsieniečių buvo paklaustas klausimas: „jeigu būtum „Eurovizijos“ dainų konkurso teisėjas, kiek balų nuo 1 iki 12 duotum Jurijaus Veklenko dainai?“ Svečiai įvardino balus nuo 8 iki 12.