Į Lietuvą atvyks ypatingas svečias: pirmą kartą lankysis NBA legenda Gary Paytonas

Gary Paytonas  / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Gary Paytonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
2023-04-14 10:04
AA

Vienas geriausių gynėjų NBA istorijoje Gary Paytonas balandžio 21–22 d. lankysis Vilniuje, kur vyks NBA krepšinio festivalis „OlyBet DUNK IT“, rašoma pranešime spaudai.

NBA legenda susitiks su gerbėjais ir dalyvaus to paties pavadinimo 3x3 krepšinio turnyre, taip pat padovanos ypatingą dovaną 700 metų jubiliejų švenčiančiam Vilniui. Su juo į Lietuvą sugrįš ir Larry O’Brieno NBA čempionų trofėjus.

G.Paytono krepšininko talentas sužibėjo 1986 m. įstojus į Oregono universitetą. Milijoniniu tiražu leidžiamas sporto žurnalas „Sports Illustrated“ tais metais G.Paytoną išrinko koledžo metų žaidėju.

Gary Paytonas / „Scanpix“ nuotr.

Karjerą NBA jis pradėjo 1990 m. pakviestas į Sietlo krepšinio komandą „SuperSonics“. Beje, jis yra visų laikų „SuperSonics“ lyderis pagal pelnytus taškus.

Jo talentas buvo pripažintas 1996 m., kai buvo pakviestas į JAV vyrų krepšinio rinktinę, kurią atstovavo iki 2000 metų. Gary 1996 m. buvo pripažintas NBA metų gynėju ir NBA lyderiu pagal perimtus kamuolius, o 1999 m. – JAV metų krepšininku.

Dėl savo kibios gynybos yra gavęs „The glove“ (liet. pirštinė) pravardę. 2006 m. jis su Majamio „Heat“ komanda tapo NBA čempionu.

Gary Paytonas / „Scanpix“ nuotr.

Devynis kartus NBA „Visų žvaigždžių“ rinktinės narys turi sąsajų ir su Lietuva. Sietlo „SuperSonics“ jo komandos draugu buvo legendinis Lietuvos krepšininkas Šarūnas Marčiulionis.

G.Paytonas buvo vienas iš lyderių JAV vyrų krepšinio rinktinėje 2000 m. olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje. Tuomet jo komanda pusfinalyje tik per plauką išsisuko nuo pralaimėjimo Lietuvos rinktinei, kai likus 43,4 sek. rezultatas dar buvo lygus, o JAV rinktinė per likusias dramatiškas sekundes pergalę išplėšė rezultatu 85:83.

Karlas Malone\'as, Kobe Bryantas ir Gary Paytonas / Wally Skalij / Los Angeles Times

Tuomet G.Paytonas tapo olimpiniu čempionu, o Lietuvos rinktinė iškovojo bronzą įveikusi šeimininkus australus.

Kartu su G.Paytonu į Lietuvą grįžta ir Larry O’Brieno NBA čempionų trofėjus, kuris kiekvieną sezoną įteikiamas finalinio ketverto nugalėtojui. 61 cm aukščio taurė pagaminta iš daugiau kaip 7 kg sidabro ir dengta 24 karatų auksu.

Nuo 1977 m. taurę naujam NBA čempionui kasmet gamina pasaulyje žinoma JAV papuošalų kompanija „Tiffany & Co“.

Pirmą kartą istorijoje Lietuvoje, Vilniuje, jis buvo demonstruojamas pernai šalia sostinės „OlyBet sporto baras ir grilis“ patalpų. Tuomet jo apžiūrėti ir pasidaryti asmenukių rinkosi šimtai smalsuolių.

NBA taurė / Organizatorių nuotr.

Šiemet balandžio 21 d. trofėjaus ekspozicija vėl bus demonstruojama prie „OlyBet sporto baras ir grilis“ patalpų. Tą dieną G.Paytonas Vilniui ir visiems jo gyventojams 700-ojo gimtadienio proga padovanos savo rankos įspaudą sporto aikštyne prie Baltojo tilto.

Balandžio 22 d. „Jeep“ arenoje vyks „OlyBet DUNK IT“ 3x3 šalies žvaigždžių ir krepšinio profesionalų turnyras su G.Paytonu, taip pat bus galima apžiūrėti NBA trofėjų.

Ir renginio dalyvių, ir žiūrovų lauks prizai. Bilietus į renginį už simbolinį mokestį platina kakava.lt. Visos už bilietus surinktos lėšos bus skirtos Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondui.