Į Lietuvą atvyksta festivalio „Coachella“ žvaigždė grupė „BØRNS“

Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.
Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-06-07 11:27
AA

Rugpjūčio 18-ąją į „Piano.lt“ vasaros terasą ir Pranciškonų vienuolyno kiemą Vilniuje užsuks šių metų JAV festivalio „Coachella“ žvaigždė, Taylor Swift numylėtiniai ir amerikiečių „indie pop“ muzikos viltis grupė „BØRNS“.

Jei „BØRNS“ vardas jums per klaidą naujiena, dabar pats metas su jais susipažinti. Garretto Bornso grupės „BØRNS“ pavadinimą privalome dėti į kabutes – kūryboje jis vienas, scenoje – penkiese. Neapsigaukite dėl perbrauktos raidės ir skandinaviško grupės pavadinimo, kuris danų kalboje reiškia „vaikas“ – šis širdžių daužytojas yra 100 proc. amerikietis ir toks iki kaulų smegenų.

Savaip jaunas ir savaip žavus Garrettas Bornsas – daug talentų ir charizmos savyje talpinantis kūrėjas. Daug žmonių vis dar mano, kad aukštas „BØRNS“ lyderio balsas yra lyg moters. Jis neturi nė vieno šiurkštaus bruožo ir atrodo tikrai įdomus personažas.

Šių dienų roko žvaigždė, kurio mėgstamiausia visų laikų grupė – „Bee Gees“. Jis turi begalinę meilę muzikai ir savo pasiekimų visiškai nesureikšmina.

Faktai, kad jis vaikystėje buvo profesionalus magas, augo vegetarų šeimoje ir kurį laiką gyveno namuose, kurie buvo įrengti tiesiog medyje, renginio organizatorius nupirko maždaug per 5 minutes. Dar pridėkite triuškinantį falcetą, puikų įvaizdį, savitą skambesį, Kalifornijos dvasią, didžiųjų festivalių skalpą ir tikrai gero „dream pop“ tradicijas.

Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.

„Mes juos ilgai stebėjome. Didžiuojamės, kad „BØRNS“ į Vilnių prisivilioti pavyko pačiame žydėjime. Belieka laikyti kumščius už gerą orą ir planuoti dar vieną pažintį su nauja muzikos pasaulio žvaigžde. Seksualus pasirodymas su geru garsu nusimato. Meilė be įsipareigojimų, taika ir karštis bei visa kita, ko reikia pasislėpti nuo realybės. Garantuojame, bare tikrai pritrūks ledo. Vilnius ir miesto svečiai dainuos kartu su „BØRNS“. Mes jums sakome faktą ir prašome pasitikėti. Po šio koncerto galėsit tvirtinti, kad tai buvo geriausia vasara iki šiol“, – sakė muzikos agentūros „8 Days A Week“ atstovas Martynas Butkevičius.

Atrodo, kad 2016-ieji bus, o gal jau ir yra, „BØRNS“ metai. Pastaruoju metu grupei labai sekasi. Grupės vardas šiandien rašomas riebiausiomis raidėmis, nors jų lyderiui dar tik 24-eri. Debiutinį albumą pristatantis pasaulinis turas, kvietimai apšildyti "Mumford & Sons" ir "The Lumineers" ar surengti pasirodymą viename didžiausių festivalių „Glastonbury“ dar šiais metais nieko nenustebino.

„BØRNS“ vardą trimituoja interneto gigantai, svarbiausios radijo stotys, įtakingi muzikos tinklaraščiai ir televizijos. Britney Spears vadybininkas kartą jį specialiai atsiskraidino į Los Andželą vien tam, kad su juo susipažintų. Jį rengia pats „Gucci“ kūrybos direktorius Alessandro Michele. Net „Vogue“ apie jį nuolat rašo – ne daug gerų „indie pop“ artistų gali tuo pasigirti.

Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.

„BØRNS” pakako vieno singlo „10,000 Emerald Pools” ir solidus kontraktas su leidykla, kuri globoja Gwen Stefani, Kendriką Lamarą, Laną Del Ray, "The 1975", "Tame Impala", "Imagine Dragons" ir daugelį kitų esamų geriausių, atsidūrė ant Garretto Bornso stalo.

Debiutinis 11 kūrinių „BØRNS“ albumas „Dopamine“, kurį praėjusių metų rudenį ir išleido ši didžiulė leidykla, buvo puikiai sutiktas ir vertinamas labai gerai. Tai albumas, prie kurio norisi grįžti ir grįžti. Anų dešimtmečių skambesys ir toks puikus jo pritaikymas šiandien, ypatinga kūrinių struktūra ir dėmesio vertos melodijos yra geriausi dalykai, kurie nutiko su „BØRNS“ psichodelika. Kai kurie kritikai jam jau dabar pranašauja superžvaigždės ateitį, o įtempta „BØRNS“ dienotvarkė šiais metais tuoj nebeturės laisvų datų.

Nuostabių garbanų savininkas visai ne naujokas muzikoje. Jis taip pat puikus multiinstrumentalistas. Kai Garrettui Bornsui buvo 10 metų, tėvai jam nupirko pirmąjį būgnų komplektą. Tuo metu jis labai norėjo tapti būgnininku ir šią savo aistrą derino su magija gimtajame Mičigane. Viename video interviu jis prisipažino, kad dabar yra įvaldęs praktiškai visus muzikos instrumentus, o pats brangiausias iš jų – ukulėlė.

Ką tik su Calvinu Harrisu oficialiai išsiskyrusi Taylor Swift smarkiai prisidėjo prie „BØRNS“ sėkmės. Popmuzikos superžvaigždė savo socialiniame tinkle „Twitter“ grupės „BØRNS“ hitą „Electric Love“ pavadino šių dienų klasika ir už šį atradimą turėtų būti dėkinga savo motinai. Šią žinutę savo naujienų sraute pasigavo daugiau nei 89 milijonai jos ištikimų gerbėjų internete ir tuo patys įsitikino. Mums beliko tik pritarti.

Šis „BØRNS“ meilės himnas pelnytai skamba visur ir visuose žemynuose. „Chrysler“, „Samsung“, „Hulu“, „Netflix“, „H&M” ir kiti pasauliniai prekės ženklai „BØRNS” muzika naudoja savo reklamose, nors jie į muzikos pasaulio elitą įsiveržė tik prieš kelis metus. Šios vasaros garso takelis „Electric Love“ skamba „Victoria's Secret“ mados namų pristatyme, kitas „BØRNS“ įrašas „Fool“ – „FIFA 2016“ žaidimo garso takelyje.

Nedaug Vilniaus senamiestyje geriems koncertams vasarą tinkamų vietų – „Piano.lt“ terasa Trakų gatvėje vis dar nenusibodusi erdvė ir viena iš tų kelių. Šie vienuolių rūmai šoka ir dainuoja ne kasdien. Patvirtinta, kad šis didingas kiemas vieninteliam „BØRNS“ pasirodymui Baltijos šalyse – pats tas. Rekomenduojame nieko neplanuoti tą ketvirtadienio vakarą ir pirmiesiems paskirti pasimatymą gyvai. Vietinis lietuvaičių palaikymas taip pat planuojamas ir apie jį bus pranešta liepos pabaigoje.

Išankstiniais bilietais į „BØRNS“ laisvės ir meilės seansą prekiauja „Bilietų pasaulis“.