Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo sesuo, marketingo specialistė Randi Zuckerberg kovo 22 dieną moterų lyderystės konferenciją „Go forward!“ pradėjo su humoru: „Išgirdę mano pavardę, tikriausiai galvojate: kur man ji girdėta? Todėl nenoriu jūsų nuvilti, patikėkite stengsiuosi, jog mano pranešimo pabaigoje, jūs to kito Zuckerbergo net neprisimintumėte.“
Į moterų lyderystės konferenciją verslininkė, bestselerių autorė atvyko tiesiai iš Niujorko. Vaikelio besilaukianti Randi Zuckerberg buvo viena didžiausių šių metų svečių. Apie nelengvą karjeros pradžią „Facebook“ kompanijoje ji pasakojo Šiuolaikinio meno centro salėje, kuri jau po devintos valandos prisipildė smalsuolių.
Televizijos laidų vedėjai Eglei Daugėlaitei pasisveikinus su konferencijos dalyviais ji į sceną pakvietė Randi.
„Dabar sunku įsivaizduoti, kad „Facebook“ kadaise buvo nedidelė kompanija, tačiau pačioje pradžioje ten dirbo keli žmonės“, – kalbėjo Randi.
2004-ųjų pabaigoje brolis (dabar vienas jauniausių pasaulio milijardierių) Markas pakvietė Randi prisidėti prie „Facebook“ veiklos, moteris netrukus tapo rinkodaros vadove.
Ji teigė, kad tai nebuvo panašu į svajonių darbą. Ilgą laiką Randi jautėsi vieniša, net dešimtmetį plėtojusi įvairias idėjas, galiausiai ji rinkodaros vadovės pareigų atsisakė:
„Man taip atsibodo būti vienintele moterimi kompanijoje“, – juokėsi ji.
Iš tiesų Randi sugrįžo į mylimą Niujoką, kur įsikūrė su visa šeima ir parašė ne vieną knygą. Randi net padarė karjerą Brodvėjuje. Kas nežinojo – Marko Zuckerbergo sesuo puikiai dainuoja:
„Kai kokia mergina manęs pasiteirauja, kaip jai pasiekti žvaigždės karjeros, aš atsakau, kad pirmiausia reikia išmokti“, – publiką linksmino pranešėja, šiandien sunkiai pralenkiama technologijų srityje.
Randį pasidalijo ir dažnai naudojamos „Facebook live“ funkcijos atsiradimo istorija. Būtent ji sugalvojo socialiniame tinkle pateikti tiesiogiai transliuojamą turinį.
„Pamaniau, jog visi mes ateityje galime tapti žvaigždėmis, turėti nuosavą televiziją. Pamenu, padariau pirmąją teisioginę transliaciją. Žiūrėjo mano mama ir tėtis. 2011 metais į „Facebook“ kompaniją kreipėsi Katy Perry. Ji tapo pirmąja įžymybe, kurią transliavome gyvai. Netrukus garsenybės suvokė, kad jiems nebereikia televizijos, nebūtina dalyvauti vienoje ar kitoje pokalbių laidoje, jie patys gali tiesiogiai atsakyti į pasaulyje gyvenančių žmonių klausimus. Patikėkite, daugumai tai buvo didžiulis atradimas.“
Suvokimas, jog jos gyvenime viskas apvirto aukštyn kojomis, Randi aplankė, kai vieną dieną sėdint prie pietų stalo, suskambus telefonui moteris atsisuko į vyrą ir tarė: „Brangusis, turiu lėkti. „Baltieji rūmai“ kviečia.“
„Aš iš tikrųjų nemelavau, tada prezidentas Barackas Obama mane pakvietė pas save į namus, norėjo padaryti tiesioginę transliaciją.“
„Padėjau kitiems genijams į gyvenimą atvesti jų idėjas. Todėl dabar esu įsitikinusi –kiekvienas iš mūsų – didis išradėjas.“
„Susistikinėjau su įžymybėmis, karjera klostėsi puikiai ir staiga... Po dešimtmečio mečiau savo darbą. Dabar tikriausiai pagalvosite, jog esu išprotėjusi, tačiau jaučiuosi pavargusi būti ta vienintele moterimi savo darbovietėje. Neįsivaizduojate, kiek kartų dėl vardo mane painiojo su vaikinu. Randi – Amerikoje dažnas vyro vardas. Tikriausiai daugumos susitikimų su kompanijų vadovais net nebūtų buvę, jei ne mano vardas.“
Moteris pastebėjo, kad iki šiol lyčių nelygybės skirtumai yra be galo ryškūs. Ji paragino verslininkes, finansų, technologijos ir kitose srityse prasiveržusias moteris neužtrenkti durų, kai pro jas pačios praeina.
„Prisiminkite, kad moterų vienybė gali būti visą griaunanti, stereotipus laužanti jėga. Jei jums pasiseka atverti duris, neužtrenkite jų prieš nosį už nugaros stovinčiai moteriai.“