Į ligos patalą gultis nebūtina, net jei serga bemaž visi

Gripas / 123rf.com nuotr.
Gripas / 123rf.com nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-01-28 19:00
AA

Šiuo metu visur galime pasigauti kokią nors ligą – visi aplink šniurkščioja ir kosti, gripo virusai taip pat tebesiaučia. Kad neprisijungtumėte prie gausaus sergančiųjų būrio, pasitelkite paprastas, bet efektyvias priemones.

Plaukite rankas. Nors tai dažnai kartojama, dar kartą prisiminti ne pro šalį. Kad bacilos šaltuoju metų laiku prie mūsų kibtų kuo rečiau, būtina laikytis higienos. Rankų plovimas – viena pagrindinių ir nieko nekainuojančių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo mikrobų.

Vėdinkite patalpas. Dažna slogos ir peršalimo ligų priežastis yra sausas patalpų oras. Tokiu kvėpuojant džiūsta gleivinė, pasunkėja kvėpavimas, sumažėja atsparumas ūmioms peršalimo ligoms. Būtent dėl to būtina pakankamai vėdinti patalpas.

Dėvėkite medicininės kaukės. Tai vienas veiksmingiausių būdų apsisaugoti nuo aplinkoje vyraujančių bacilų. Jei negalite pasilikti namie, išeidami užsidėkite medicininę kaukę.

Plaukite nosį. Plaunant nosį, pašalinami įvairūs mikrobai, dulkės, nešvarumai, todėl ligos rečiau puls. Nosį verta plauti ir dėl to, kad gleivinė būtų tinkamai sudrėkinta. Patogiausia naudoti įvairius jūros vandens purškiklius, tačiau puikiai tiks ir mineralinis vanduo. Šiek tiek jo įtraukite ir išpūskite.

Venkite masinių susibūrimų vietų. Stenkitės vengti eiti į tas vietas, kuriose gali būti daug žmonių. Pavyzdžiui, autobusuose, koncertuose, parduotuvėse, taip pat poliklinikose. Jei to išvengti nepavyksta, stiprinkite organizmą natūraliomis priemonėmis.

  • Česnakas ir svogūnas turi antibakterinių savybių, todėl labai gerai apsaugo nuo peršalimo ligų. Jei jau susirgote gripu, pakvėpuokite trinto česnako garais. Tai padės gydyti gripą, anginą ir kitas peršalimo ligas. Net jei nesergate, profilaktiškai vartokite česnakų, pavyzdžiui, smulkintų pasibarstykite ant sumuštinių.
  • Ežiuolė. Šis augalas vartojamas imunitetui stiprinti, kovoti su peršalimu, gripu ar kitais negalavimais. Reikėtų 10–20 lašų ežiuolių nuoviro. Tiks ir vaistinėje pirkti lašiukai, sumaišyti su šiltu vandeniu.
  • Gerkite arbatų. Vietoje kavos rinkitės įvairias arbatas (čiobrelių, aviečių, citrinų ir imbiero ir kt.). Nuo jų skystėja ryklės ir nosies gleivinių sekretai, todėl pašalinami įvairūs uždegimą sukeliantys mikroorganizmai, galima lengviau atsikosėti.
  • Vanduo ir druska. Jei jau suskaudo gerklę, skalaukite ją šiltu vandeniu su druska ar ramunėlių, medetkų arbatomis. Kojas šildykite karšto vandens vonelėje su jūros druska. Taip suaktyvinsite kraujotaką ir pagerinsite bendrą savijautą.
  • Produktai, kuriuos turite namuose. Visuose namuose galima rasti medaus, citrinos, imbiero, tad gaminkite arbatas, ir taip ligos jus aplenks.

Kaip atskirti, gripas ar peršalimas?

Gripui būdinga aukšta temperatūra (daugiau nei 38 °C), jaučiamas bendras silpnumas ir nuovargis, krečia šaltis, stipriai skauda galvą, gerklę, raumenis, ima kosulys. Staigi ligos pradžia (per 12 val., dažnai galima pasakyti net konkretų laiką, kada prasidėjo), trunka 6–7 dienas. Dažnos komplikacijos.

Peršalimui būdinga neaukšta temperatūra (apie 37° C), sloga, užgulusi nosis, gerklės skausmas (gali būti stiprus ir nelabai), dažnas čiaudulys, užsikrečiama nuo sergančiųjų, kurie kalba, kosėja ir čiaudi. Liga prasideda laipsniškai, trunka 3–4 dienas, komplikacijos nebūdingos.