Į „Mados infekcijos“ atidarymą – traukiniu: tarp stilingų keleivių – ir Marijonas su Ieva Daugirdaite

XXII „Mados infekcijos“ svečiai / Pauliaus Peleckio ir Irmanto Gelūno nuotr.
XXII „Mados infekcijos“ svečiai / Pauliaus Peleckio ir Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-10-16 20:02
AA

Naujojoje Vilnioje rūksta dūmai: karščiausių kultūrinių įvykių centre, „Dūmų fabrike“ – sujudimas: penktadienį prasidėjo festivalis „Mados infekcija“. Į laukiamiausią mados renginį susirinkę ištikimiausi „fashionistos“ pirmą kartą gyvenime į madų šou keliavo tiesioginiu traukinio reisu.

Į industrinę buvusio dalgių fabriko teritoriją pirmyn ir atgal du vakarus iš eilės žiūrovus transportuoja specialus trijų vagonų sąstatas – kaip ir žadėta, pristatymas nuo durų iki durų. Susitikimo vieta – Vilniaus geležinkelio stotis, 15 minučių kelio ir galutinė stotelė – „Dūmų fabrikas“, Naujoji Vilnia. 

„Mados infekcijos“ specialusis traukinys / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
„Mados infekcijos“ svečiai / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

Šiemet keitėsi ne tik festivalio svečių transportas, bet ir stilius. Paprastai „Mados infekcijos“ žiūrovų dreskodas – kiekvieno stileivos asmeninis garbės reikalas, šiemet visiems be išimties galioja viena taisyklė: apsauginė veido kaukė privaloma! Lūpdažiai eliminuoti, bet akis galima ryškinti taip, kad net mama nepažintų. Idealus šansas pasireikšti vidiniam menininkui.

„Mados infekcija“ balsuoja už gyvenimą – buvęs fabriko cechas du vakarus iš eilės dirbs mados ritmu: žiūrovų laukia dviejų dalių renginys su viena pertrauka ir intensyvus tempas. Bus kur akį paganyti: jei statistiškai Lietuvoje dominuoja moterys, šiemet – bent jau ant podiumo – dizaineriai žada ryškią vyriškos giminės persvarą.

„Pernai žadėjome, kad 2020-aisiais XXII festivalio skaičių magija pažers netikėtumų. Aišku, nesitikėjome, kad ir patys papulsime į kliūčių ruožą“, – sakė festivalio variklis – dizainerė Sandra Straukaitė.

Sandra Straukaitė (kairėje) / Irmanto Gelūno „Žmonės Foto“ nuotr.

„Bet ribotos galimybės atvėrė naujas alternatyvas. Visiems, kurie tradiciškai klausė „kas naujo?“, atsakiau – svarbiausia, kad turime pilną programą ir dvi dienas kokybiškos mados. Į festivalį, kuris dizaineriams yra paskutinis šansas šiemet pademonstruoti kolekcijas gyvai, atvyks visi kviestiniai svečiai. Iš lietuvių cecho nusiteikite pamatyti ne tik senbuvius, bet ir veržlius naujokus“, – pridūrė Sandra Straukaitė.

„Mados infekcijos“ svečiai ir jų pozavimas prie fotosienelės kaip ir kasmet, taip ir šį kartą – viena laukiamiausių festivalio dalių. O tarp svečių šįkart netrūko žinomų veidų, tarp kurių – ir dainininkas Marijonas Mikutavičius su dizainere Ieva Daugirdaite. Ieva ne kartą šiame mados festivalyje pristatė savo kūrybą. Tiesa, šiemet ji – ne tarp „Mados infekcijos“ dalyvių, o svečių gretose – domėjosi, ką sukūrė kolegos.  

Svečių  fotogalerija:

„Mados infekcijos“ svečiai (69 nuotr.)
+63
Akvilės Jančauskaitės & Max Play kolekcijos pristatymas (26 nuotr.)
+20
Dastish Fantastish kolekcijos pritatymas (25 nuotr.)
+19
Dianos Paukštytės kolekcijos pristatymas (31 nuotr.)
+25
Linos Gudanavičiūtės kolekcijos pristatymas (21 nuotr.)
+15
Kristel Kuslapuu kolekcijos pristatymas (25 nuotr.)
+19
Tommazo kolekcijos pristatymas (35 nuotr.)
+29