Į Malvinos Stankutės tapybos parodą susirinko kultūros ir verslo atstovai

Malvina Stankutė, Jurgis Didžiulis ir filantropas Marius Jakulis Jason / A.Žukovo nuotr.
Malvina Stankutė, Jurgis Didžiulis ir filantropas Marius Jakulis Jason / A.Žukovo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-10-12 18:20
AA

Sostinės galerija „Tsekh Vilnius“ kviečia į pirmąją Malvinos Stankutės tapybos darbų parodą „1xN žmogus“. Beveik dešimtmetį dirbanti su mados ir prekių ženklų dizainu, tapybos srityje autorė debiutuoja su daugiau nei 20 abstrakčių monochrominių portretų, kurių kiekvienas sukurtas „vienu įkvėpimu“.

Malvinos Stankutės kūrybinis kelias prasidėjo studijų Dailės akademijoje metu. Nors autorė pasirinko mados dizaino kryptį, tapyba ją lydėjo nuo vaikystės.

„Mano meninis suvokimas pradėjo formuotis nuo mažų dienų stebint abstrakčios tapybos procesą tėčio Viginto Stankaus (1962-2018) dirbtuvėse. Neatsiejama bei svarbia dalimi tapo susipažinimas su Rytų filosofijos vertybėmis, vėliau ir „wabi-sabi“ kryptimi, kuria vadovavosi V.Stankus.

Esant glaudžiam ir šiltam šeimyniniam ryšiui abstrakcionizmą pradėjau suprasti ne tik sąvokomis, bet ir emocine prasme, leidžiančia lavinti vaizduotę ir neprisirišti prie konkrečių̨ simbolių ar objektų. Kūryboje mane visuomet lydėjo profesionalios tėčio įžvalgos analizuojant savo kūrinius, palaikymas kurti ir tobulėti darbuose perteikiant emociją, įvaldant kompoziciją ir techniką. Šiandien esu pasiruošusi naujausiais tapybos darbais pasidalinti su žiūrovais“, – pasakojo autorė.

Malvina Stankutė su Arnoldu Pranckevičiumi / A.Žukovo nuotr.
Jurgis Didžiulis / A.Žukovo nuotr.

Kodėl pasirinkti būtent portretai? Pasak Malvinos, minimalistiniai, tarsi kaligrafijos simboliai gimę veidai – tai atskiros asmenybės, kurias stebėdamas žiūrovas per savo pasąmonę sukuria savitas, patirtimi grįstas istorijas.

„Kiekviename žmoguje slypi gausybė skirtingų asmenybių, kurios atsiskleidžia sukilus skirtingoms emocijoms. Kiekviena jų turi „veidą“, charakterį, pasakoja vis kitą istoriją. Jas turi visi, tik ne visi geba ar nori jas pažinti, susidurti su savimi pačiu, atrasti harmoniją tarp gražiausių ir netobuliausių savęs versijų. Nors abstraktūs potėpiai, kuriantys veido siluetą, atspindi mano vidines emocijas ir personas, kiekvienas iš stebinčiųjų, turi galimybę pažinti ir savo vidinį pasaulį. Tokiu būdu per meną tikiuosi paskatinti žiūrovus susipažinti su savimi.“

Malvinos Stankutės tapybos paroda (29 nuotr.)
+23

Malvina Stankutė yra tarpdisciplininė kūrėja jau beveik 10 metų dirbanti tiek kultūros, tiek ir verslo srityse. Baigusi kostiumo dizaino bakalaurą Lietuvos dailės akademijoje, Malvina kuria kostiumus tiek individualiems užsakymams tiek teatro spektakliams („Atviras ratas“, „Keistuolių teatras“, nepriklausomi projektai).

Malvina taip pat aktyviai dirba su komerciniais projektais kaip reklamos meno vadovė, konsultuoja ir kuria įvairių prekės ženklų įvaizdžius. Jos kūrybinė veikla apima ir meninę fotografiją, knygų iliustravimą.

Malvinos Stankutės tapybos darbų paroda „1xN žmogus“ galerijoje „Tsekh Vilnius“ veiks iki lapkričio 2 dienos.