Į moterų stovyklą atvykusi vilnietė Dovilė patyrė šoką: pirties ritualus vedė Ričardas Pinikas

Ričardas Pinikas, „Šiaurys Resort“  / BNS Foto ir „Instagram“ nuotr.
Ričardas Pinikas, „Šiaurys Resort“ / BNS Foto ir „Instagram“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-03-13 21:24
AA

Šių metų kovo 8-ąją vilnietė Dovilė prisimins dar ilgai. Mergina išvyko į moterų stovyklą, vykusią poilsio komplekse „Šiaurys Resort“. „Tikėjausi, kad pailsėsiu, pasimėgausiu pirtimi. Pasidariau sau tokią dovaną“, – sako ji. Vis dėlto atvykusi į vietą, Dovilė neteko amo – prieš akis išvydo tragiškai žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje figūravusį ir dėl narkotinių medžiagų laikymo ir disponavimo nuteistą Ričardą Piniką. Maža to, jis moterims vedė pirties ritualą.

Vilnietė Dovilė, kaip ir dešimt kitų moterų, kovo 8-ąją išvyko į tris dienas trukusią moterų stovyklą, kuri vyko Labanoro girioje esančiame poilsio komplekse „Šiaurys Resort“. Čia atvykusių moterų, kaip reklamoje žadėjo stovyklos organizatorė Dominika (pavardė redakcijai žinoma), laukė pirtis, šokio judesio praktika, joga, vyno degustacija su somelje, tapymas ant kūno, moderinioji psichosomatika ir masažai.

Kaip portalui Žmonės.lt pasakojo Dovilė, socialiniuose tinkluose patraukiai aprašyta stovykla iškart patraukė jos dėmesį, tad ilgai nesvarsčiusi ji nutarė į ją užsiregistruoti.

„Pamačiau stovyklos organizatorės Dominikos įrašą ir jis mane kažkaip pagavo. Matyt, sutapo laikas – kaip tik mečiau nemėgstamą darbą, galvoju, o ir Moters diena artėja, tai reikia save apdovanoti. Tuo labiau, kad galėsiu labai fainai ir moteriškai pabūti“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Dovilė.

Tiesa, pridūrė Dovilė, artėjant stovyklai vis išgirsdavo pasakojimų, į kuriuos galėjo pažvelgti atidžiau. Merginą vis pasiekdavo kalbos, kad poilsio kompleksas „Šiaurys Resort“, kuriame ir vyko stovykla, galimai yra susijęs su tragiškai žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje figūravusiu Ričardu Piniku. Buvo kalbama, kad pastarasis gali būti vienas iš komplekso savininkų, tačiau į šias kalbas Dovilė tuomet nereagavo.

„Aš prieš varant į vietą, tikrai girdėjau kažkokias nuogirdas. Tačiau „Šiaurys“ jau buvo labai išpopuliarėjęs socialiniuose tinkluose, ten organizuojama daug mokymų, tai, deja, tiek nepasigilinau. Pagalvojau, kad gal tik gandai“, – sakė ji.

Vis dėlto kovo 8-ąją atvykus į „Šiaurys Resort“ Dovilės laukė nemaloni staigmena. Pagal stovyklos planą susiruošus pasimėgauti pirties ritualais, kuriuos turėjo vesti profesionali pirtininkė, stovyklos dalyvė pirtyje išvydo visai ne pirtininkę, o Ričardą Piniką.

Ričardas Pinikas / „Facebook“ nuotr.

„Man buvo šokas. Esu kažkur Labanoro glūdumoje ir Pinikas yra pavestas pravesti programą „Ritualinė pirtis“... Stengiausi išlikti rami ir tiesiog viską stebėjau. Ir jis sau lyg niekur nieko su kadagiais vanojo moterims kojas“, – dalijosi Dovilė.

„Tikrai jaučiausi labai nesaugiai tiek dėl savęs, tiek dėl kitų moterų. O dar toje pirtyje pradėjo dalinti arbatą, tai žiūrėjau, ar niekas neapsvaigsta, ar viskas gerai vyksta. Išėjau iš pirties kur kas anksčiau. Turėjau susitvarkyti su emocijomis“, – pridūrė ji.

Paklausta, ar nenorėjo išvykti iš stovyklos tą pačią dieną, Dovilė patikino, kad to padaryti nebūtų pavykę. „Tą vakarą keliai buvo užpustyti“, – tikino mergina. O ir vėliau tokio poreikio nebuvo – anot Dovilės, R.Pinikas kartu su stovyklą organizavusia Dominika iš „Šiaurio“ išvyko kitos dienos rytą.

„Ryte pasakė viena panelė, kad Dominika, kuri dar turėjo vesti psichosomatikos sesiją, kažkur išvyksta su Ričardu... O važiuojant namo pamatėme, kad kaip tik ketvirtadienį (kovo 9-ąją – red. past.) Pinikui vyko teismas Klaipėdoje. Tai, matyt, ten jie ir išvyko“.

Dovilė svarstė, kad R.Pinikas su stovykla organizavusia Dominyka gali būti pora. „Vos pamačiusi jų ryšį, tai supratau. O ir pirtyje Pinikas netyčia išsidavė. Vienu metu jis netyčia leptelėjo ir kreipėsi į Dominyką kaip į „mažę“, – sakė Dovilė.

Dovilė pridūrė, kad viešai kalbėti apie savo patirtį nutarė siekdama paraginti kitas moteris atidžiau rinktis stovyklas, pasidomėti vietomis, kuriose jos planuojamos.

Ričardas Pinikas Klaipėdos apygardos teisme. Žurnalistams jis žadėjo pateikti išsamų komentarą, „su įrodymais“, po nagrinėjimo. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Dovilei paviešinus savo istoriją, viešumoje pradėta vis garsiau svarstyti, kad R.Pinikas gali būti poilsio komplekso „Šiaurys Resort“ savininkas. Socialiniuose tinkluose pasipylė ir moterų pasakojimų, neva atvykus į „Šiaurį“, sumokėti už sodybą tenka pačiam R.Pinikui. Vis dėlto svetainėje „Rekvizitai“ nurodyta, kad savininkas yra kitas asmuo.

„Dabar kai kurie sako, kad Ričardas tik paskirtas vesti pirties ritualus, kiti sako, kad visa erdvė priklauso jam, tačiau man atrodo, kad dabar tai visiškai nesvarbu. Faktas, kad tas žmogus ten būna, nes net jis pats pasakojo, kaip kiekvieną dieną eina į pirtelę, kaip čia poilsiavietė plečiasi, kaip dar vieną namelį stato... Jis tame tikrai dalyvauja, nepriklauso nuo to, ar jis savininkas, ar ne“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Dovilė.

Portalas Žmonės.lt pirmadienio vakarą bandė susisiekti su poilsio komplekso „Šiaurys“ atstovais, tačiau nesėkmingai. Taip pat nepavyko susisiekti ir su stovyklą moterims organizavusia Dominika bei pačiu R.Piniku.

Dovilės paviešinta istorija sulaukė didžiulio atgarsio visuomenėje. Poilsio komplekse „Šiaurys Resort“ ne kartą vyko mokymai, stovyklos moterims. Čia jas ne kartą organizavo ir „Ką darai, daryk gerai“ bei „Veiklių moterų klubo“ įkūrėja Rasa Jusionytė.

Pasklidus kalboms apie galimas R.Piniko sąsajas su „Šiaurys Resort“, kai kurie viešai pradėjo svarstyti, negi R.Jusionytė šią informaciją galėjo žinoti ir vis tiek nutarė rengti stovyklas moterims šioje vietoje.

„Kiekvienas žmogus, norintis išsinuomoti tą sodybą, ne tik bendrauja su Piniku, atsiskaito su juo finansiškai, bet taip ir kartais sutaria, kad jis praves ritualinę pirtį svečiams. Pavyzdžiui, į seminarą atvykusioms merginoms.

Ritualinę pirtį. Merginoms. Pinikas. Pasirodo, kad kai kurie seserytės, motyvacijos ir sąmoningumo kursai smirdi šūdu ir dar finansiškai palaiko nusikaltėlį. Rinkitės atsakingai. Ir sėkmės, Rasa“, – „Šiauryje“ stovyklas organizavusią R.Jusionytę viešai kritikavo tinklaraštininkė Agnė Kulitaitė.

Į pasklidusią žinią apie galimas poilsio komplekso „Šiaurys“ sąsajas su R.Piniku ir čia jo vestus pirties ritualus pirmadienio vakarą sureagavo ir pati R.Jusionytė. Moteris apgailestavo pakankamai nepasigilinusi į tai, kam gali priklausyti minėtas poilsio kompleksas, tačiau kategoriškai neigė šioje vietoje sutikusi R.Piniką.

„Viena iš didžiausių mano gyvenimo vertybių yra atvirumas, tai stebėdama šią situaciją norėjau išeiti ir viešai pasakyti, kad mes padarėme negerai. Mes neturėjome organizuoti moterų stovyklų ten, kur įsivėlęs Piniko vardas.

Kaip ši situacija atrodė realybėje? Mes iš pradžių nieko nežinojome. Mes „Šiaurį“ atradome, nes ten vieni žymūs ir gerą reputaciją turintys žurnalistai darė vestuves, ten respektabilios įmonės organizavo šventes. Pradžioje nekilo idėja paklausti, kas yra tas bičas, kuris atsakinėja telefonu, kuris kviečia valytojas, kuris padaro vadybinius dalykus. Kai mes sužinojome, kad tai yra Pinikas, jau buvo praėję nemažai laiko, jau buvome užsirezervavę daug datų į priekį ir t.t. Tuo labiau, kad jo ten net nebūdavo.

Dabar konstruojamas naratyvas, kuris yra melas. Sakoma, kad jis neva pas mus (stovykloje – red.past.) veda pirtį ar dar kažką, bet tai yra melas. Kai sužinojome, kad jis ten gali būti įsivėlęs, mes paklausėme, ar tai yra jo nuosavybė ir man buvo pasakyta, kad ne. Man tuo metu atrodė, kad tai yra pakankamas argumentas, bet aš turėjau pasigilinti labiau. Tai yra mano klaida. Tai yra siaubinga, aš labai atsiprašau, tai yra didžiulė klaida“.

Rasa Janina Jusionytė / Asmeninio albumo nuotr.