Į naujus namus persikrausčiusi Julija Žižė: „Į miestą pusryčiauti lekiame tada, kai norime susitikti su draugais“
Antradienio rytą viename populiariame sostinės restorane klegėjo vaikų juokas ir netilo mamų kalbos. Vėlyvųjų pusryčių pakviestos mamos galėjo įvertinti ryto valgiais garsėjantį restoraną.
Kviestiniai vėlyvųjų pusryčių svečiai skanavo užkandžius iš bufeto.
Pasivaišinus pusryčiais, mamos galėjo lengviau atsikvėpti ir pasikalbėti. Mažųjų svečių laukė vaikų kampelis ir linksmybės kartu su animatore. Renginio viešnios džiaugėsi, kad Vilniuje atsiranda vis daugiau restoranų, kuriuose yra nepamirštami ir vaikai. Pavalgius jie gali leisti laiką tarp žaislų ir draugaudami vieni su kitais, o tėvai – skirti laiko sau.
Restorano renginyje apsilankė apie motinystę rašančios tinklaraštininkės ir žinomos mamos. Vėlyvųjų pusryčių kartu su atžalomis nepraleido psichologė ir aktorė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė, grožio specialistė Sofio Gelašvili, dviejų mergaičių mama Julija Žižė, drabužių kūrėja Sandra Šernė, prekės ženklo įkūrėja Rūta Mackevičiūtė, tinklaraščio „Babyblog“ autorė Sotera Šveikauskaitė.
Neseniai į naujus namus už miesto persikrausčiusi J. Žižė pasakojo, kad labai mėgsta mėgautis savaitgalio pusryčiais. Moteris juokėsi – dar nespėjo atsidžiaugti nauju būstu, todėl pusryčiauti lieka namuose ir restoranai jos nevilioja. „Savaitgalio pusryčiai mums yra labai svarbūs. Nereikia skubėti į darbus, galime pasimėgauti vienas kito draugija. Kepame blynus, kiaušinienę… Gaminu aš, nes mano vyras to daryti nemoka. Mums labai gera būti naujuose namuose. Į miestą pusryčiauti lekiame tada, kai norime susitikti su draugais“, – pasakojo žinoma moteris.
Renginyje kalbinta S. Šernė teigė, kad jai svarbiausia sveiki pusryčiai šeimos apsuptyje. Savaitgalio rytai yra laikas, kai visa šeima gali pabūti kartu. „Bandau įvesti griežtą tradiciją – savaitgaliais pusryčiaujami visi kartu ir kol paskutinis nebaigia valgyti, niekas negali pakilti nuo stalo. Man atrodo, kad tai yra laba gražu, o pusryčiai apjungia šeimą. Darbo dienomis to negalime sau leisti: laukia darbai, darželis“, – pasakojo S. Šernė.
Moteris itin rūpinasi savo figūra ir gera savijauta, daug sportuoja. Todėl dažnai vienus patiekalus tenka gaminti vaikams, o kitus – sau ir vyrui. „Dažniausiai tai būna košė arba kiaušiniai, salotos. Tokių dalykų kaip blynai mes šeimoje nevalgome. Taip pat nevalgome duonos, kepinių, padažų. Manau, kad tai yra nesveika. Pirmenybę teikiu grynam, paprastam maistui. Jei košė – tai be sviesto, pieno, tačiau pagardinta cinamonu, druska ar sūriu. Mano vaikai nevalgo kepto maisto, todėl kiaušinius tik verdu. Noriu, kad mano vaikai priprastų prie sveikos mitybos, nes nesveikų maistų prisiragauja darželyje, gimtadieniuose“, – pasakojo S. Šernė.
Žaliavalgystę propaguojanti S. Gelašvili pusryčiams renkasi vaisių ir daržovių glotnučius. Mėgstamiausią ryto gėrimą ji gaminasi iš špinatų, migdolų pieno, banano ir proteino miltelių. Dukrelė Ema pusryčiams valgo varškę. „Turime tradiciją – su vaikystės drauge einame sekmadienio pusryčių į vieną sostinės restoraną. Mano šeimoje sekmadienio rytai taip pat būdavo skirti pusryčiams. Tai laikas, kai visi galėdavome susitikti: broliai, mama tėtis“, – pasakojo renginio viešnia.