Į neuromeno parodos atidarymą Mantas Jankavičius atvyko su retai viešumoje matoma žmona

Renginio akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Renginio akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Vilniuje įsikūrusioje „Arkos“ galerijoje menininkė Marija Mendelė-Leliugienė pristatė savo personalinę neuromeno darbų parodą „Genesis“. Neuromenas – tai visiškai naujas ir unikalus būdas perteikti žinią visuomenei apie kol kas vis dar paslaptingas neuromokslų šakas.

Pasveikinti menininkės atvyko artimiausi jos bičiuliai, tapybos gerbėjai. Tarp svečių sukinėjosi ir dainininkas Mantas Jankavičius, kuris į parodos atidarymą atėjo su retai viešumoje matoma žmona Ieva.

„Neuromeno darbai savo subtiliąja vibracija leidžia žmogui ne tik pamatyti daugiau nei matoma, bet ir suprasti bei suvokti daugiau, nei pavaizduota plokštuminėje erdvėje. Neuromeno darbai sudaro sąlygas panirti į save taip giliai, kaip žmogus yra pasiruošęs tai akimirkai“, – apie neuromeną artėjant parodos atidarymui pasakojo Marija.

Renginio akimirka
Renginio akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Dailės terapeutės Marijos Mendelės-Leliugienės ir Lietuvos genetiko, profesoriaus, medicinos mokslų daktaro Danieliaus Serapino bendradarbiavimo rezultatas – jau startavęs pirmasis Lietuvoje tyrimas apie neuroedukacinių metodų poveikį žmogaus telomerų, atsakingų už ląstelės senėjimą, ilgiui. Jei tyrimo hipotezė pasitvirtins – terapeutės ir genetiko atrasti neuroedukaciniai metodai ne tik padės išlikti sveikiems, bet ir pristabdyti senėjimo procesą.

„Viso gyvenimo patirtį, įžvalgas, išmintį, žinias, troškimus, padėkas ir svajones suliejau į vieną didžiulį kūrybinį virsmą, kurį sutalpinau ant septynių drobių tapydama aliejiniais dažais. Šį savo kūrybinio virsmo išsiliejimą pavadinau „Genesis“. Kiekviena drobė pulsuoja savo ritmu, kalba savo spalvų ir dažnių kalba, kviesdama stabtelėti ir susimąstyti’’, – pasakojo darbų autorė.

Marija Mendelė-Leliugienė

Neuroedukatorė, dailės terapijos metodų taikymo asmenybės ugdymui Lietuvoje pradininkė, socialinio-klinikinio darbo ir ugdomojo vadovavimo specialistė, nacionalinių ir tarptautinių mokslinių konferencijų lektorė, aštuonių metodinių leidinių apie dailės terapijos ir neuroedukacinių metodų taikymą asmenybės ugdymui autorė, 302 nacionalinių ir tarptautinių projektų iniciatorė ir koordinatorė, Socialiai atsakingos asmenybės ugdymo programos „Aš esu kūrėjas“, kuri 2008 m. lapkričio 25-28 dienomis Ženevoje vykusioje Tarptautinėje švietimo konferencijoje buvo pristatyta kaip viena iš perspektyviausių asmenybės ugdymo programų pasaulyje, autorė. Asmenybės ugdymo instituto „Rafaelis“ įkūrėja ir vadovė, Marija‘s Art Therapy studijos savininkė.