Į operos „Manon“ VIP susitikimą atvykęs Žilvinas Grigaitis: „Specialiai dėl jos skridau iš Australijos“

Žilvinas Grigaitis, Philippe Jeantaud, Liana Ruokytę-Jonsson, Gintautas Kėvišas / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.
Žilvinas Grigaitis, Philippe Jeantaud, Liana Ruokytę-Jonsson, Gintautas Kėvišas / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-26 18:33
AA

Šeštadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko Jules Massenet opera „Manon“, o prieš ją – VIP susitikimas, kuriame dalyvavo būrys kviestinių svečių.

Prieš prasidedant operai „Manon“, garbūs svečiai buvo pakviesti į uždarą susitikimą, kurio metu buvo pagerbtas iš Prancūzijos dėl šios operos atvykęs dirigentas Cyril Diederich bei pagrindinė atlikeja Fabienne Conrad.

VIP susitikime dalyvavo gausybė kviestinių svečių, tarp kurių ir Prancūzijos ambasadorius Philippe Jeantaud, kandidatė į Kultūros ministrės postą Liana Ruokytė-Jonsson, Gediminas Kirkilas, Gintautas Kėvišas ir daugelis kitų.

Susitikime dalyvavo ir Žilvinas Grigaitis. Dar prieš 8 mėnesius su Prancūzijos ambasadoriumi Ž.Grigaitis svarstė, kaip būtų galima pagerbti dirigento atvykimą į Lietuvą.

Žilvinas Grigaitis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Iš Australijos grįžau tik užvakar – atskridau dėl šito renginio. Aš labai mėgstu operą, o kai leidžia laikas, stengiuosi nepraleisti svarbiausių spektaklių. Bus įdomu pamatyti „Manon“ atlikimą Vilniuje, nes čia šios operos pastatymo dar nesu matęs, todėl šis vakaras man – ypač įdomus“, – 15min pasakojo Ž.Grigaitis.

Paklaustas, koks operos teatras jam paliko didžiausią įspūdį, Ž.Grigaitis teigė, kad niekuomet nepamirš Niujorko Metropoliteno operos teatro. „Tačiau visi teatrai turi unikalų savo žavesį. Galbūt tik šiek tiek nusivylęs buvau pirmąkart pabuvojęs Sidnėjaus operoje“, – sakė jis.

Ž.Grigaitis teigė, kad Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras gali lygiuotis į geriausius teatrus.

Žilvinas Grigaitis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Aš manau, kad labai daug pozityvo mūsų teatre. Jis tikrai atitinka pasaulinio lygio operos teatrus. Galbūt biudžetai nėra tokie, kuriuos turi kiti teatrai, bet tiek, kiek gali sau leisti lietuviška opera, kai kurie spektakliai pasauliniems tikria nenusileidžia. Aišku, galbūt yra bėda su kviestiniais operos solistais, akustika ar su baletu...“, – 15min pasakojo Ž.Grigaitis.

Pasak Ž.Grigaičio, šis operos „Manon“ pastatymas Lietuvoje rodomas paskutinį kartą.

Prieš operą „Manon“ – VIP susitikimas (23 nuotr.)
+17