Į piligriminę kelionę iškeliavęs Bernardas: „Proto ir dvasios lavinimas suteikė kitokį suvokimą apie save“

Vienišas vaikinas / „Fotolia“ nuotr.
Vienišas vaikinas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-23 13:46
AA

Gyvenimą Europoje iškeičiau į ilgą savęs pažinimo kelionę Tibete, nes visada jaučiau, kad gyvenime iki tikrosios laimės man trūksta kažko daugiau. Užaugau Lietuvoje, baigiau aukštąjį mokslą, bet susidarius palankioms sąlygoms išvykau dirbti svetur.

Užsienyje teko dirbti įvairius ir sunkius darbus, bet siekiau tobulėti skirtingose srityse, įgyti gyvenimiškos patirties ir pabandyti atrasti tikrąjį savo gyvenimo kelią. Lietuva man visada buvo artima, tad pagyvenęs ne vienoje Europos šalyje ir susitaupęs pakankamai pinigų grįžau į gimtinę ir ryžausi pradėti savo verslą – įkūriau kavinę. Verslas sekėsi neblogai, turėjau nuolatinių klientų, atsirado naujų pažinčių, bet jaučiau, kad man trūksta kažko daugiau.

Vieną vakarą sėdėdamas namuose radau seno leidimo knygą, kuri patraukė mano dėmesį ir įtraukė nuo pat pirmo puslapio. Ta knyga pasakojo apie žmogų, kuris išvyko į tolimą savęs pažinimo kelionę. Ši knyga mane suintrigavo, tad pagalvojau, gal ir man reikia išvykti į tolimą, atsiskyrusį pasaulio kampelį, kuris man suteiktų vidinę ramybę ir padėtų atrasti kažką, ko neradau visą savo gyvenimą.

Daugiau pasidomėjęs tokiomis kelionėmis ir palikęs verslą, išvykau į Tibetą ieškoti savęs. Naujame krašte susipažinau su visiškai kita kultūra ir žmonėmis. Ši valstybė stipriai skyrėsi nuo visų kitų Europos šalių, kuriose man teko lankytis: vietiniai gyventojai čia, rodės, džiaugėsi kiekviena diena, niekas neskubėjo gyventi, žmonės gyveno paprastą ir ramų gyvenimą, dirbdami žemės darbus, kiti medituodami ar kitaip realizuodami save. Kadangi Tibete apstu vienuolynų, teko susipažinti su ne vienu vienuoliu, kurie prisidėjo prie mano gyvenimo permainų. Budizmo religija tuo metu man buvo svetima, bet kai pradėjau mokytis pagrindinių jos tiesų, išvadavau save nuo sutrikimo, nežinojimo ir vidinių klausimų, kurie ilgą laiką man nedavė ramybės. Tokiu būdu įgijau ir tikrąją laisvę savo dvasiniam pasauliui.

Savo didžiojoje gyvenimo kelionėje aplankiau įvairius Tibeto kampelius. Iš arčiau susipažinau su gamta ir supratau jos reikšmę žmogui, jos teikiamą palaimą. Gyvenimas skirtingose gyvenvietėse suteikė patirties, žinių, nes kiekvienas tuo metu dar modernizacijos nepaliestas gyventojas buvo kur kas išmintingesnis už bet kurį mano sutiktą europietį. Piligrimystės kelionėje po šventas vietas atsirado proga atsidėti kontempliacijai, perkeičiančiai profaniškąjį pasaulį į sakralų lygmenį, atveriančiai naujo suvokimo duris. Kaip ir kitiems piligrimams, man taip pat teko aplankyti šventų miestų, kalnų, ežerų, vienuolynų, atsiskyrėlių buveinių, meditacinių vietų, kuriose gyvena galingos dievybės, padedančios suvokti save, kurti savo patirtį ir kartu prisidėti ir prie kitų žmonių gerovės.

Vidinė ramybė, savęs pažinimas ir pasaulio pažinimas man suteikė neįkainojamos patirties, kurios siekiau visą gyvenimą. Proto ir dvasios lavinimas suteikė kitokį suvokimą apie save ir pasaulį – viskas yra daug paprasčiau, lengviau įgyvendinama ir ne taip sunkiai pasiekiama, kaip tai leidžia suvokti modernioji pasaulio pusė. Gėlės prigimtinei tobulybei priklauso jos žydėjimas, mano tobulybė yra savojo „aš“ patirtis, kuri suteikia pažinimą, išgyvenimus ir suvokimą apie save ir mane supantį pasaulį.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.