Į princo Harry pareigas įeina ir paplūdimio tinklinio žaidimas Rio de Žaneire

Princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2012-02-01 19:57
AA

Didžiosios Britanijos princas Harry kaip karalienės Elizabeth II oficialusis atstovas ruošiasi į pirmąją savo užsienio kelionę, kurioje jo lauks sportas, karinės pratybos ir susitikimai su mokiniais, trečiadienį pranešė karališkųjų rūmai pareigūnai.

Šiltieji kraštai, kuriuose lankysis princas, vilioja daugelį vasario šalčių gniaužtuose atsidūrusių britų. Raudonplaukis Harry lankysis Bahamuose, Belize, Jamaikoje ir Brazilijoje, kur sužais keliose paplūdimio tinklinio rungtynėse Rio de Žaneire. Jis tai pat ketina lankytis Usaino Bolto stadione Jamaikoje ir tikisi susitikti patį garsųjį sprinterį.

Didžioji šios kelionės dalis yra susijusi su karalienės Elizabeth valdymo „deimantinio jubiliejaus“ paminėjimu Sandraugos šalyse.

Harriui besiruošiantis turui, vyresnysis jo brolis princas Williamas šešioms savaitėms išsiunčiamas į Folklandų salas, kur dirbs gelbėtojų sraigtasparnio pilotu.

Saugumo sumetimais tiksli princo Williamo išvykimo ir misijos data neskelbiama, tačiau ženklai rodo, kad ši kelionė yra neišvengiama. Pastarosiomis savaitėmis įtampa dėl Folklandų salų, į kurias pretenduoja Britanija ir Argentina, išaugo.

Dėl savo garbaus amžiaus karalienė prašo savo vaikų ir vaikaičių dalyvauti užsienio šalyse jos garbei rengiamose iškilmėse. Pareigūnų teigimu, karalienė paprašė princo Harry ją atstovauti Karibuose.

Kelionės pabaigoje Harry, vyriausybės prašymu, vyks į Braziliją. Šio vizito tikslas – sustiprinti ryšius tarp šalių ir nutiesti tiltą tarp 2012 metų Londono bei 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

Įdomi darbotvarkė numatyta ir Jamaikoje, į kurią įtrauktas apsilankymas Usaino Bolto stadione

Dėl tos pačios priežasties į princo programą įtrauktos ir tinklinio rungtynės Rio de Žaneire. Kol kas pareigūnai neskelbia, kuris paplūdimys bus pasirinktas šioms žaidynėms, tačiau tai tikrai nebus nei Kopakabana, bei Ipanema – nė vienas iš dviejų garsiausių šalies paplūdimių.

Renginiai gali nuvilti ir fotografus, laukiančius galimybės nufotografuoti princą žaidžiantį garsiausių tinklininkių kompanijoje. Pasak pareigūnų, atrodo, kad varžybose dalyvaus tik vyrų komandos.

„Pirmiausia reikia pasakyti, kad princas Harry tikrai labai didžiuojasi šia kelione. Jis labai labai jos laukia, – sakė asmeninis princo sekretorius Jamie Lowther-Pinkertonas. – Kelionės maršrutas, oficialūs ir neoficialūs jo punktai, atspindi Harry troškimą ne tik parodyti deramą pagarbą savo senelei karalienei, bet, kur tik įmanoma, susitikti su jaunimais žmonėmis visose trijose šalyse“.

Į Belizą princas Harry turėtų atvykti kovo 2 dieną.

Elizabeth II valdymo „deimantinio jubiliejaus“ proga Belize rengiamos triukšmingos gatvių šventės, sakė J.Lowther-Pinkertonas. Harry taip pat turės galimybę ten apsilankyti majų šventykloje, susitikti su mokiniais ir kariškiais.

Bahamuose Harry sakys kalbą apie britų karališkąją šeimą ir salas siejančius ryšius, be to jis čia turėtų dalyvauti jūrų gelbėjimo operacijoje.

Įdomi darbotvarkė numatyta ir Jamaikoje, į kurią įtrauktas apsilankymas Usaino Bolto stadione.

Pareigūnai tikisi, kad, nepaisant įtempto treniruočių grafiko, daugkartinis olimpinis čempionas U.Boltas galės susitikti su princu ir galbūt norės duoti patarimą Harry, kaip sėkmingai startuoti varžybose.