I.Prudnikovaitė ir „4Tango“ pristato aistra alsuojančią programą: nukels į Lotynų Ameriką

Ieva Prudnikovaitė ir „4Tango“ su programa „Tango Piazzolla“ / Asmeninio albumo nuotr.
Ieva Prudnikovaitė ir „4Tango“ su programa „Tango Piazzolla“ / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-07 15:56
AA

Viena ryškiausių Lietuvos operos solisčių Ieva Prudnikovaitė ir ansamblis „4Tango“ kviečia į temperamentingą, netikėtumų kupiną muzikinį pasimatymą, kuris nukels į aistra, skambiais ritmais ir karščiu alsuojančią Lotynų Ameriką. Vilniuje, Kaune ir Palangoje vyksiančiuose koncertuose skambės tango karaliumi tituluojamo vieno garsiausių Pietų Amerikos argentiniečių kompozitorių ir atlikėjų Astoro Piazzollos muzika.

2021-aisiais minėtos 100-osios legendinio kompozitoriaus ir atlikėjo Astoro Piazzollos gimimo metinės. Tradicinės tango muzikos novatoriumi vadinamas Astoras Piazzolla įtaigią, jausmingą, sielos gelmes virpinančią tango muziką sujungė su klasikinės bei džiazo muzikos elementais, taip sukurdamas vadinamąjį „naująjį tango“ (tango nuevo). Šio kompozitoriaus dėka XX amžiuje vykusios tango revoliucijos paveiktas šokis peržengė žanro ribas ir užkariavo didžiąsias scenas.

Atradęs save tango muzikoje ir ją naujai interpretavęs, biografų skaičiavimais, A.Piazzolla sukūrė apie 3000 tango kūrinių, 50 melodijų kino filmams, spektaklių, baletų muzikos, įrašė 500 kūrinių. Kompozitorius įtraukė įprastai tradiciniam tango atlikti nenaudotų instrumentų – elektrinę gitarą, fleitą, saksofoną, elektroninius instrumentus ir džiazo, roko būgnų komplektus.

Ieva Prudnikovaitė ir „4Tango“ su programa „Tango Piazzolla“ / Asmeninio albumo nuotr.

1992 m. Piazzollos kūrinys „Oblivion“ nominuotas „Grammy“ apdovanojimui kaip geriausia instrumentinė kompozicija. Kompozitorius dirbo Buenos Airių Kolono teatre, rengė koncertus Lotynų Amerikos, Europos, JAV miestuose.

Neeilinį vakarą, išskirtinai dedikuotą A.Piazzollos talentui ir muzikai, dovanos vidinės ramybės, gyvo temperamento, subtilios elegancijos mecosopranas, unikalaus tembro savininkė – Ieva Prudnikovaitė. Jėgas atlikėja vienys su ryškiu „4Tango“ ansambliu, smuikininku Džeraldu Bidva, orkestro Kremerata Baltica bei Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteriu ir vibrafonininku Andriumi Rekašiumi (Vilniuje– Luku Budzinausku). Koncerte skambės vien tik iš A.Piazzollos kūrinių, atpažįstamų per atstumą ir pamilstamų akimirksniu, sudaryta programa.

Ieva Prudnikovaitė ir „4Tango“ su programa „Tango Piazzolla“ / Asmeninio albumo nuotr.

I.Prudnikovaitė prisimena, kad A.Piazzollos muzika į jos kūrybinį kelią įsiliejo netikėtai, bet labai ryškiai ir gaivališkai. „Turiu dėkoti ansambliui „4Tango”, kurio muzikantai mano asmenyje įžvelgė tam tikrą kodą, leidžiantį prisiliesti prie tango muzikos. Jaučiu ypatingą trauką pietietiškam mentalitetui, koloritui, sąskambiams, poezijai. Įdomu tai, kad mano prosenelis gyveno būtent Buenos Airėse – galbūt tos intuityvios sąsajos išties ne iš piršto laužtos?“,– mintimis dalijasi atlikėja. I.Prudnikovaitė atskleidžia, kad viena didžiausių jos kūrybinių satisfakcijų buvo Marijos vaidmens sukūrimas A.Piazzollos operitoje „Maria de Buenos Aires”, o naujausia ir didžiausia atlikėjos svajonė – atlikti šį kūrinį ir Lietuvoje.

Jėgas atlikėja ne pirmą kartą vienys su ryškiu „4Tango“ ansambliu, 2002 m. tapusiu tarptautinio konkurso „A.Piazzolla Music Award“ Italijoje finalininkais. Kolektyvo muzikantai — Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas), Donatas Bagurskas (kontrabosas).

Ieva Prudnikovaitė ir „4Tango“ su programa „Tango Piazzolla“ / Asmeninio albumo nuotr.

Pripažinimą atlikėjai pelnė tarptautiniuose akordeono muzikos festivaliuose, Didžiajame muzikų parade, Kristupo vasaros festivalių koncertuose. 2002 m. su solistu J.E.Gimenezu įrašė tradicinių tango dainų, o 2004-aisiais su fleitininke iš Taivano Li Ming Chen — A.Piazzollos tango kompaktinę plokštelę. 2005 m. išleistas A.Piazzollos dainų diskas, kurį „4Tango“ įgrojo su soliste B.Bublyte. 2006 m. „4Tango“ su dideliu pasisekimu dalyvavo tarptautiniuose tango festivaliuose – pirmajame tarptautiniame Baltijos Tango festivalyje Vilniuje ir didžiausiame pasaulyje Tango festivalyje Suomijoje, Seinajoki mieste. „4Tango“ drauge su I.Prudnikovaite pristatė programą, sudarytą iš gražiausių tango dainų.

Ieva Prudnikovaitė ir „4Tango“ su programa „Tango Piazzolla“ / Asmeninio albumo nuotr.

„Tango Piazzolla“ koncertai vyks lapkričio 9 dieną Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, lapkričio 11 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salė, lapkričio 12 dieną Palangos koncertų salėje.