Į Romą kartu keliavę Juozas Statkevičius ir Dovilė Filmanavičiūtė: „Tai įkvėpimo miestas“

Juozas Statkevičius ir Dovilė Filmanavičiūtė dieną praleido kartu su Romoje gyvenančiais P. ir J.Jurkevičiais / „Tavo Roma“ nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

„Kiekvieną kartą amžinasis miestas sugeba nustebinti“, – žvelgdamas į besileidžiančios saulės nuspalvintus Imperijos Forumų griuvėsius ištarė drabužių dizaineris Juozas Statkevičius. „Iš kultūros, saulės ir maisto lopšio grįžtu visiškai dėl Romos pametusi galvą“, – pritaria dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė-Mis Sheep.

Keletą dienų praleidę mieste-muziejuje, Juozas su Dovile savo įspūdžius apie gyvenimo keliones pasakos jau rytoj Vilniuje prasidedančioje aktyvaus laisvalaikio ir turizmo parodoje „Adventur“.

„Roma – labai arti, pasiekti ją užima dar mažiau laiko nei automobiliu nuvažiuoti į Palangą, iš ryto sėdi į lėktuvą, o popietę jau geri kvapnią espresso prie Trevi fontano“, – sako Juozas. Dovilė dar prideda, kad savaitgalis Romoje kainuoja ne daugiau nei savaitgalis Palangoje, ypač, jei pavyksta pačiupti pigius lėktuvo bilietus.

Juozas Statkevičius Romoje / „Tavo Roma“ nuotr.

Ciampino oro uoste pasitikęs vairuotojas Juozą ir Dovilę nuveža pas Paolo – draugišką, nuolat besišypsantį apartamentų Casa Simpatia savininką. Lietuvių jo apartamentuose apsistoja nemažai, todėl Paolo aprūpina ne tik miesto žemėlapiais, bet ir lietuviškomis knygomis, kuriose – tai, ką Romoje būtina pamatyti.  

Daiktai skrieja ant lovų, o kompanija pėsčiomis leidžiasi į naujus atradimus. „Esu įkvėpimo žmogus, man geriau porai dienų pabėgti, kad ir į neįdomiausią miestą, nei sėdėti snieguotame, užšalusiame Vilniuje ir dejuoti, koks neįdomus yra mano gyvenimas“, – žingsniuodama senojo miesto gatvėmis sako Dovilė.

Juozas Statkevičius Romoje / „Tavo Roma“ nuotr.

Ji nepaliauja dairytis į Romos restoranų vitrinas, uodžia kvapus, akimis geria pro šalį plaukiančius vaizdus ir mėgaujasi saule. „Šis miestas suteikia absoliutų orgazmą – maistas, vaizdai, gražūs, besišypsantys, šiltai bendraujantys žmonės, norėčiau čia kada nors gyventi – turėti butą su terasa ir vaizdu į Koliziejų“, – akimirką pakėlęs akis į senovinius namus, įsisvajoja Juozas.

Juozas Statkevičius Romoje / „Tavo Roma“ nuotr.

Roma – ne tik aukštosios kultūros, bet ir aukštosios mados miestas. Apie tai kitą dieną pasakoja daugiau nei 22 metus Italijoje gyvenantys žurnalistai Paulius ir Jurga Jurkevičiai. Susitikimas su jais įvyksta Piazza Re di Roma ir po kelių akimirkų yra paskaninamas puodeliu espresso ir fantastišku desertu tiramisu.

Juozas Statkevičius Romoje / „Tavo Roma“ nuotr.

Jį nuosavoje kavinėje „Pompi“ pagal senovinį receptą gamina buvusi Pauliaus ir Jurgos dukters Barboros baleto mokytoja. Kol iš šaldytuvo ištraukti pyragaičiai šyla, Paulius pasakoja 

tiramisu nuodėmės istoriją – saldumynas buvo pradėtas gaminti, kad kaip nors atstatytų pasilinksminimų įstaigose prarastas vyrų jėgas. „Trauk mane į viršų“, štai, ką iš tiesų reiškia tiramisu pavadinimas.

Juozas Statkevičius Romoje / „Tavo Roma“ nuotr.

Be patyrusių palydovų, žinoma, dangišką desertą, kuriuo dažniau nei turistai mėgaujasi romiečiai, būtų sunku surasti. Vargu, ar žinotum ir vietą, kur atvykusi į Romą, ledų skanauti visada ateina Baraco Obamos žmona Michelle. „Šampano skonio ledai „Giolitti“ ledainėje – dar vienas Romos stebuklas“, – sako Dovilė.

Su Pauliumi ir Jurga vaikščioti po Romą – tikras malonumas: slaptos, turistų nenumintos vietelės su Caravaggio paveikslais, istorijos apie Minervos aikštėje dominikonams atsuktą dramblio užpakalį, apie Mastrojanį, Felini, Anitos Ekberg sukneles arba vieninteles nuogų moterų skulptūras bažnyčios pastogėje visai prie Trevi fontano, iš elnio galvos kylantį kryžių ant šv. Eustachijaus bažnyčios stogo ir dar kitoje – šv. Marijos virš Minervos paslėptą Michelangelo sukurtą nuogo Kristaus skulptūrą, vėliau moralės saugotojų papuoštą bronziniu raiščiu.

Kvapą gniaužiančias istorijas Paulius ir Jurga tęsia savo namuose, kur Juozui su Dovile surengia gurmanišką vakarienę. Tai ne pirmasis kartas, kai lietuviai sėda prie Italiją pamilusių žurnalistų stalo.

Paulius ir Jurga jau kurį laiką turistams iš Lietuvos rengia degustacines vakarienes. Per jas siūlo paragauti šviežio, ekologiniame ūkyje spausto aliejaus, įrašyto į geriausių pasaulio aliejų sąrašus.     

Juozas Statkevičius Romoje / „Tavo Roma“ nuotr.

„Idėja savo namuose kviesti į temines degustacines vakarienes gimė Palerme, – pasakoja Paulius. – Tąsyk, užuot ėję vakarieniauti į restoraną, vakarieniavome namuose pas vieną garsų Sicilijos šefą. Buvo neįprasta ir labai įdomu“.

Įdomu buvo ir pas Paulių su Jurga. Ant stalo karaliavo ančiuviai, aštuonkojai ir artišokai.

Juozas Statkevičius Romoje / „Tavo Roma“ nuotr.

„Viskas iš A raidės, nes dabar toks laikas“, – juokėsi savo patiekalus pristatydama Jurga.

„Maistas kitoje šalyje yra ne mažiau svarbūs įspūdžiai nei kultūros vertybės“, – po vakarienės neabejojo Dovilė.

Svečiams ji patiekė traškios duonos su šviežiais ir troškintais ančiuviais, Tirėnų jūros aštuonkojų salotų, pagardintų salierais ir „Montecchia Biologico 6“ alyvuogių aliejumi, Granjano makaronų su aštuonkojais, Sardinijos midijomis ir Lacijaus artišokais, troškintą aštuonkojį raudoname padaže su rozmarinais, aliejumi „Montecchia Classico 22“ apšlakstytas sicilietiškas žiemos salotas iš pankolių ir apelsinų ir aliejumi pagardintus ledus.  

„Maistas kitoje šalyje yra ne mažiau svarbūs įspūdžiai nei kultūros vertybės“, – po vakarienės neabejojo Dovilė. Juozas jai pritarė: „Juk namuose niekuomet nevalgai baltos duonos su aliejumi, o Italijoje tuo gardžiuojiesi, nes aliejus čia puikus, pica – nuostabi, kava – aromatinga. Iš to ir susideda įspūdžiai“.

Juozas Statkevičius Romoje / „Tavo Roma“ nuotr.

Ir Dovilei, ir Juozui kelionės – tai įkvėpimas. „Jos – kaip geras serialas, – sako dizaineris. – Tu esi personažas, keliaudamas patenki vis į kitas dekoracijas, vis į kitą filmavimo aikštelę. Mano poreikis keliauti – nepaprasto didumo, po kiekvienos kelionės grįžtu kitoks, su kita emocija, kitu pažinimu ir naujomis kūrybos idėjomis“.

Daugiau Juozo ir Dovilės įspūdžių bus galima išgirsti jau šį šeštadienį turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“. Paroda vyks sausio 22-24 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Parodoje dalyvaus daugiau nei 200 turizmo verslo atstovų iš 37 pasaulio šalių ir įvyks daugiau kaip 100  renginių. Pirmą kartą parodoje plačiai prisistatys Lietuvos miestai ir miesteliai – jų parodoje dalyvaus net 47.

Juozo Statkevičiaus ir Dovilės Filmanavičiūtės viešnagė Romoje (13 nuotr.)
+7
Skaitykite daugiau