Į Šaulių sąjungą įstojusi G.Žemaitė apsisprendė: po pirmųjų karinių pratybų, renkasi sau artimą kuopą

Gerda Žemaitė karinėse pratybose / Asmeninio albumo nuotr.
Gerda Žemaitė karinėse pratybose / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-11 16:55
AA

Tėvynę ginti prisiekusi ir kovo 11-ąją į Lietuvos šaulių sąjungą (LŠS) įstojusi žurnalistė, laidų vedėja Gerda Žemaitė (40) jau išbandė savo jėgas. Savaitgalį „TV pagalbos“ žvaigždė sudalyvavo pirmose taktinėse karinėse pratybose, kuriose teko laikyti tikrą ginklą, nueiti 20 kilometrų ir netgi pasiklysti orientacinio žygio metu.

„Nuovargis didžiulis, tačiau lygiai tiek pat laimės dėl įgytos patirties. Ir tai tik pradžia“, – portalui Žmonės.lt sakė pirmose Šaulių sąjungos surengtose karinėse pratybose sudalyvavusi G.Žemaitė.

Kartu su kitais šauliais, Gerda šeštadienį dalyvavo orientaciniame žygyje, kurį teko įveikti pasitelkus topografinį žemėlapį.

„Žygio trasa trunka 7 km, tačiau aš nuėjau kokius 10 km, kadangi teko pasiklysti. Dar trūksta patirties naudojantis žemėlapiu“, – šyptelėjo Gerda ir pridūrė, kad bendroje sumoje pratybų metu nuėjo apie 20 kilometrų.

Gerda Žemaitė karinėse pratybose / Asmeninio albumo nuotr.

Kovo mėnesį į Šaulių sąjungą įstojusi laidų vedėja portalui Žmonės.lt pasakojo, kad iki pat pirmųjų karinių pratybų teko lankyti kursus, kuriose šauliai supažindinami su karo medicinos pradmenimis, amunicija, kuopų veikla ir kt.

Būtent po šių kursų ir pirmųjų pratybų šauliams tenka nuspręsti, kurią kuopą jie nori pasirinkti. Savo sprendimą jau priėmė ir pati Gerda:

„Į Šaulių sąjungą įstoja įvairiausių profesijų atstovai. Tačiau dažniausiai čia įstoję medikai nesirenka Medicinos kuopos, nes nori įgyti kitokios patirties ir žinių. Tačiau nors pradžioje ir aš kiek suabejojau, galiausiai nusprendžiau pasirinkti sau artimą veiklą ir stoti į Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių kuopą.

Žinau, kad galėsiu pagilinti žinias ir išmokti labai daug naujo. Juk paraleliai vyksta ir informacinis karas, tad tokiu atveju būčiau naudingesnė, nei karo lauke“.

Visgi, net ir įstojusi į Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių kuopą, G.Žemaitė patikino vien ties šia veikla neapsistosianti ir toliau dalyvausianti įvairiose taktinėse karinėse pratybose.

 

Gerda Žemaitė karinėse pratybose / Asmeninio albumo nuotr.

Taip pat ji pasidžiaugė pastebėjusi, kad į Šaulių sąjungą stoja vis daugiau drąsių jaunuolių bei moterų, kurios stebina savo fizine ir psichologine ištverme.

„Pirmose pratybose dalyvavo nemažai moterų, kurios ant pečių nešiojo kuprines, didesnes už save. Smagu, kad čia yra ir visai jaunų merginų ar vaikinų, kurie karo atveju yra pasiruošę ginti Lietuvą. Regis, auga išties patriotiška karta“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt pasidžiaugė Gerda Žemaitė.

Gerda Žemaitė karinėse pratybose (5 nuotr.)
+2