Į šeimynišką šventę Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė atvyko su prieš mėnesį gimusiu sūnumi

Indre Kavaliauskaitė-Morkūnienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Indre Kavaliauskaitė-Morkūnienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-18 11:49
AA

Trečiadienio rytą įžymios damos rinkosi į neįprastus grožio ir sveikatingumo pusryčius – visas dėmesys juose buvo skirtas mažamečiams vaikams.

Televizijos laidų ir renginių vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė į renginį atvyko su prieš mėnesį gimusiu sūnumi Aleksandru, o „Mamu radijo“ įkūrėjos Laura Mazalienės vežimėlyje ramiai snaudė devynių mėnesių Aurėja. Vaikučiams miegant įžymios moterys pasidalijo savo patirtimi – atskleidė, kaip rūpinasi savo vaikų sveikata ir kokias priemones naudoja.

Indre Kavaliauskaitė-Morkūnienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Laura Mazalienė dalinosi patirtimi, kaip jos mažoji dukra ypač nenoriai gėrė vaistus, tačiau, atradus natūralias tepamas gydymo priemones, ši problema išsisprendė.

„Mano dukros dažniausiai serga lengvomis viršutinių takų kvėpavimo ligomis, o šie sirgimai ypač padažnėjo, kai didžioji iškeliavo į darželį. Nuo tada tenka išgirsti, kad jai skauda pilvuką (kietėja viduriai), tad su specialiu pankolių aliejų mišiniu masažuoju jai pilvuką. Pasiteisina 100 proc., todėl drąsiai rekomenduoju šią priemonę visoms mamoms“, – teigia L. Mazalienė.

Žymi mama pastebi, kad namuose atsiradus mažamečiams vaikams, natūralios gydomosios priemonės tapo labai svarbios. „Drėkiname patalpas, gariname eterinius aliejus, o vaikus tepame įvairiais aliejais ir jų mišiniais. Mylime čiobrelį, eukaliptą, arbatmedį. Pradėję nuo vaikų, patys dabar natūraliomis priemonėmis gydomės peršalimą, nuovargį, stresą”, – teigia L. Mazalienė.

Laura Mazalienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Jai antrina ir kita žymi Lietuvos mama – televizijos laidų ir renginių vedėja Indrė Kavaliauskaitė. Ji teigė, kad yra iš medikų šeimos, tad jai vaistai visada buvo pagrindinė gydymosi priemonė, o žolelėmis ji niekada netikėjo. Tačiau ilgainiui šis požiūris pasikeitė.

„Kai pradėjau lauktis Marijos, peršalau ir neturėjau kito pasirinkimo, tik rinktis kažką natūralaus peršalimui gydyti. Tą kartą pagijau nuo žemuogių, mat žemuogių lapų ir uogų nuoviru gydomas karščiavimas. Kadangi jau pirmojo nėštumo metu sugebėjau visiškai atsisakyti medikamentų, prie jų taip ir nebegrįžau. Savo nuostabai, jau daugiau nei du metus visus negalavimus išsprendžiame šeimoje be vaistų. O ir sergame rečiau. Sirgdami renkamės terapinius eterinių aliejų mišinius, kurie neišbalansuoja imuninės sistemos, o sužadina organizmo galias pačiam atkurti sveikatą”, – džiaugiasi I.Morkūnienė.

Pasak I. Morkūnienės, šiandien ji jau žino, kad kvėpavimas pipirmėtės eteriniu aliejumi gali būti alternatyva kavos puodeliui, o levandų eterinis aliejus gali praversti beveik bet kurioje situacijoje. Jo antibakterinės savybės leidžia kovoti su mikrobais, todėl šio aliejaus dažnai dedama į natūralias namų valymo ir kūno prausimo priemones. Pipirmėtės dažnai naudojamas kvėpavimo ir galvos skausmo problemoms spręsti. Levandos, kaip ir melisos, gerina miego kokybę, sumažina sąnarių skausmus, ir gali padėti beveik nuo visko – nuo šlapimo takų sutrikimų ir kvėpavimo takų.

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Žymios mamos įvardija, kad svarbiausia, gydant vaikus, sąmoningumas ir įvairių skirtingų gydymo būdų paieška. „Mamų radijo“ įkūrėja taip pat pabrėžia ir subalansuoto gyvenimo ritmo svarbą.

„Patarimas ir receptas visoms mamoms – gyventi sąmoningoje aplinkoje. Aš džiaugiuosi, kad mano aplinkoje buvo žmonių, kurie mane supažindino su aromaterapija. Manau, mamos turi domėtis bent keliais ligos gydymo būdais, neskubėti bėgti į vaistinę. Juk kai renkame baldus, rūbus, ieškome tokių medžiagų, kurios būtų draugiškos vaikams. Tas pats ir su gydymu. Mano galva, nėra draugiškesnių gydymo priemonių už eterinius aliejus”, – teigia L. Mazalienė.

L. Mazalienė taip pat pabrėžia, kad eterinių aliejų negalima padauginti, reikia labai tiksliai laikytis naudojimo instrukcijų. Ne visi eteriniai aliejai tinka mažiesiems, tad žinių bagažas naudojant šias priemones turi būti.

Natūrali linija vaikams

Abiems mamoms antrina „You&Oil” įkūrėja ir keturių vaikų mama Birutė Nastaravičiūtė. Anot jos, saugu naudoti jau pagamintus eterinių aliejų mišinius, o ne eksperimentuoti su receptais, esančiais internete. Taip pat svarbu nepamiršti, kad eterinis aliejus privalo būti ekologiškas – priešingu atveju jis daugiau pakenks, nei padės.

„Pastebėjome, kad Lietuvoje trūksta veiklių ir saugių vaistinių ir prevencinių preparatų patiems mažiausiems vaikučiams, taip gimė mūsų naujosios „KIDS“ linijos idėja. Mano pačios vaikai itin nenoriai geria vaistus, todėl kilo idėja sukurti tepamus, efektyvius, saugiai veikiančius vaistus, kurie neišbalansuoja imuniteto, o sužadina organizmo galias pačiam atkurti sveikatą“, – naujosios aliejų linijos privalumus vardijo jos kūrėja.

Ji tikina, kad gydant vaikus svarbu ne tik priemonės sudėtis, bet ir jos vizualinis patrauklumas vaikui, todėl pakuotes puošia prekės ženklo „Bear on Me“ įkūrėjos ir iliustratorės Linos Zigmantės piešiniai – stilizuoti gyvūnai. Anot autorės, gyvūnėliai turi nepaprastų galių ir gali padėti vaikams pasveikti.

Naujojoje linijoje gyvūnėliais ir skirtingais veikėjais pasipuošė tokios pakuotės kaip aliejų mišiniai karščiavimui, peršalimui, kosuliui, slogai ir gerklės skausmui, imunitetui stiprinti, mikrobams naikinti, miegui gerinti ir nerimui malšinti. Kūdikiams skirti aliejai skirti padėti tokioms problemomis kaip diegliai, dantų kalimąsis ir alergija dulkėms.

„You & Oil“ aliejų vaikams linijos pristatymas (34 nuotr.)
+28