Į skandalą dėl Ukrainos įsivėlęs J.Statkevičius traukiasi iš mados žurnalo: paliko redaktoriaus kėdę

Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija / Irmanto Gelūno nuotr.
Žmonės.lt, 15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Nerami padėtis pasaulyje dėl karo Ukrainoje stipriai veikia visuomenę ir jos elgesį. Ne išimtis – socialiniai tinklai, kuriuose paprastai viešintą turinį imta vertinti gerokai griežčiau. Pasipiktinimo dėl atsainių komentarų ir mažo solidarumo sulaukė ir dizaineris Juozas Statkevičius.

Dizaineris ir kviestinis „L'Officiel Lithuania“ vyriausiasis redaktorius J.Statkevičius – labai aktyvus socialiniuose tinkliuose. Vis tik prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą dizaineris savo retorikos nekeitė ir, priešingai nei dauguma kitų įtakingų socialinės erdvės asmenų, neišreiškė solidarumo, nekvietė paremti kenčiančios šalies.

Savo „Instagram“ paskyroje jis dalijosi nuotraukomis iš švenčių ir asmenuke, kurią lydėjo grotažymės: „Happy day, happy, relax, no TV propoganda, no panic, relax, best to dream“, kuriais išreiškė laimę, atsipalaidavimą, svajones, pabrėžė, kad nėra jokios panikos ir televizijos propagandos. Šią nuotrauką jis vėliau ištrynė.

Vis tik tokie komentarai karo baisumų akivaizdoje daugeliui internautų pasirodė neatsakingi ir sukėlė jų pasipiktinimą.

Juozas Statkevičius / Ekrano nuotr.

Pirmadienį J.Statkevičius trumpai pranešė, kad dėl skandalo traukiasi iš žurnalo „L'Officiel Lithuania“ vyr. redaktoriaus pareigų.

„Esu už Ukrainą ir prieš Rusijos agresiją. Esu kategoriškai prieš rusų TV skleidžiamą propagandą. Bet suprasdamas žmonių nepasitenkinimą atsistatydinu iš „L‘Officiel Lithuania“ vyriausiojo redaktoriaus pareigų“, – rašė J.Statkevičius.

Apie tai kiek vėliau oficialioje žurnalo paskyroje pranešė ir „L'Officiel Lithuania“ redakcija.

„Žurnalo „L'Officiel Lithuania“ pozicija visada buvo ir liks aiški: esame griežtai prieš Rusijos karinę agresiją ir visa širdimi palaikome Ukrainos tautą. 

Reaguodamas į susidariusią situaciją, Juozas Statkevičius palieka vyriausiojo redaktoriaus pareigas“, – skelbiama „Facebook“ pranešime.

Esame griežtai prieš Rusijos karinę agresiją ir visa širdimi palaikome Ukrainos tautą.

Posted by L'Officiel Lithuania on 2022 m. vasario 28 d., pirmadienis

15min primena, kad į skandalą dėl Rusijos J.Statkevičius jau buvo įsivėlęs ir anksčiau – 2017-aisiais davė interviu Kremliaus portalui „Sputnik“, kuris siejamas su rusiška propaganda.

„Juozas Statkevičius: „To, kas vyksta Lietuvoje, jau neįmanoma kęsti“, – tokia antraštė puikavosi portale „Sputnik Lietuva“.

J.Statkevičius išskirtiniame interviu papasakojo „apie masinę lietuvių emigraciją ir apie tai, kodėl gimtoje šalyje jį bando padaryti „tautos priešu“.

Po šios publikacijos savo nuomonę apie dizainerio interviu išreiškė Andrius Tapinas. „Juozai, tu esi skuduras. Ir kaip paprastas, drėgnas skuduras net nesupranti, kad į tave valosi purvini kerziniai batai“, – karčių žodžių negailėjo jis.

Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija / Irmanto Gelūno nuotr.

Vėliau kalbėdamas su laida „Nuo... Iki...“ dizaineris atsiprašė. Jis papasakojo apie aplinkybes, kuriomis buvo duotas skandalingasis interviu vėlų vakarą, jam grįžtant namo.

„To puslapio atstovai man skambino daugiau nei dešimt kartų – atsiliepiau neapsikentęs. Ne tik nesupratau, iš kur man skambinama, tačiau, tiesą sakant, net nenugirdau. Daug klausinėjo apie spektaklius, teatrą“, – pasakojo Juozas.

Juozas Statkevičius tikina gavęs gerą pamoką.

„Dabar būsiu pamokytas, belieka atsiprašyti, – sako Juozas. – Nuoširdžiai atsiprašau, nes nesupratau, su kuo šneku. Žodžiai buvo pastiprinti ir išimti iš konteksto“.

Skaitykite daugiau