Į skandalą įsivėlęs J.Džiugelis traukiasi iš konservatorių frakcijos ir stabdo narystę partijoje

Justas Džiugelis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.
Justas Džiugelis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.
Milena Andrukaitytė
Šaltinis: BNS
2024-02-29 10:40
AA

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovas Justas Džiugelis pranešė, jog traukiasi iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir suspenduojantis narystę partijoje, kilus abejonėms dėl ryšių su lošimų verslo lobistais skaidrumu.

„Traukiuosi iš TS-LKD frakcijos ir suspenduoju narystę partijoje“, – ketvirtadienį feisbuke paskelbė parlamentaras.

Parlamentaras sako pasitraukiantis, nes nenori, kad istorija dėl jo ryšių su lošimų verslo lobistu Mindaugu Ardišausku, parlamentarui teikusiu viešosios komunikacijos paslaugas, kenktų partijai.

„Traukiuosi, nes TS-LKD frakcijoje yra daugybė padorių žmonių ir gerų Seimo narių. Nenoriu, kad ši istorija trukdytų jiems ruoštis pavasario sesijai ir produktyviai dirbti joje. Nenoriu, kad bereikalingai būtų linksniuojama konservatorių partija, kurios idealais aš vis dar tikiu“, – sako parlamentaras.

Justas Džiugelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kartu jis tvirtina esantis „visiškai tikras ir ramus“ dėl teiktų pataisų, susijusių su azartinių lošimų reguliavimu.

„Viena yra pateikta pasikonsultavus su Generaline prokuratūra ir jai iš esmės pritariant su baudžiamojo kodekso pakeitimu, antroji visiškai atitinka STT teiktas rekomendacijas, kurioms priimti valios Seimas neranda daugiau nei 10 metų“, – teigia Seimo narys.

Antradienį J.Džiugelis paskelbė suspenduojantis vadovavimą Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui. Seimo narys teigia, kad atsistatydinti negali, nevykstant sesijai. Tačiau klausiamas, ar trauksis po kovo 10-osios, kai prasidės pavasario sesija, irgi nėra tiesiai atsakęs.

J.Džiugelio ryšius su M.Ardišausku šiuo metu aiškinasi net kelios komisijos – Seimo Etikos ir procedūrų, Antikorupcijos, taip pat Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Antikorupcijos komisija dėl J.Džiugelio planuoja kreiptis Generalinę prokuratūrą, kad ši įvertintų, ar parlamentaras nepadarė nusikaltimo apmokėdamas už M. Ardišausko paslaugas.

Komisijos nariai mano, kad J.Džiugelis ir nuo 2021 metų jam veiklos ataskaitas rengęs dabartinis lošimų verslo lobistas M.Ardišauskas galėjo slėpti darbo santykius.

J.Džiugelio ir M.Ardišausko ryšiais susidomėta visuomenininkui Andriui Tapinui su iniciatyva „Skaidrinam“ paskelbus apie parlamentaro M.Ardišauskui sumokėtas lėšas už ataskaitos rengimą – 23 tūkst. eurų.

Trejus metus komunikacijos klausimais J.Džiugelį konsultavęs M.Ardišauskas šių metų vasarį tapo Atsakingo lošimų verslo asociacijos vadovu.

J.Džiugelis yra teikęs pataisų dėl lošimo reguliavimo, su lošimais susijusius klausimus nagrinėjęs savo vadovaujamame komitete. Viena tokių pataisų siūloma leisti lošti tik nuo 21-erių. Dabar lošėjų amžiaus riba yra 18 metų, o kazino – 21-eri.

Kitomis pataisomis už neteisėtai organizuojamus azartinius lošimus ir raginimą lošti J.Džiugelis siūlo nuo 2024 metų liepos taikyti ne tik baudas, bet ir laisvės atėmimą iki ketverių metų.