Į sostinės gatves sugrįžo Kaziuko mugė: tarp šurmulio – mintys apie Ukrainą ir parama jai
Savaitgalį į sostines gatves po metų pertraukos sugrįžo Kaziuko mugė. Savo darbo ir talento vaisius ant prekystalių dėliojo 800 amatininkų ir prekeivių. Reaguodami į pastarųjų dienų įvykius Ukrainoje, Kaziuko mugės organizatoriai pakvietė šių metų mugės dalyvius prisijungti prie paramos Ukrainai: nuo penktadienio iki sekmadienio bus rengiami amatininkų darbų aukcionai, o surinktos lėšos pervedamos vienam iš paramos Ukrainai fondų.
„Kaip pavasarį grįžta paukščiai, taip po priverstinių atostogų į sostinės gatves vėl žengia Kaziukas. Net neabejojame, kad apie šį sugrįžimą ateityje dar ne kartą išgirsime, juk nei istorikai, nei etnografai nepamena, kad šimtmečius gyvuojanti Kaziuko mugė būtų nutrūkusi. Džiaugiamės šiandien vėl galėdami atverti senamiesčio gatves mugei“, – teigė Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė.
Kaziuko mugė Vilniuje visa savaitgalį vyksta pačioje miesto širdyje – šimtai amatininkų prekystalių nusitiesia visu Gedimino prospektu, taip pat Šventaragio, T.Vrublevskio, B.Radvilaitės, Maironio, Vokiečių ir Pilies gatvėmis.
Kaip ir įprasta, Vilniaus Kaziuko mugė neapsieita be populiariausio mugės suvenyro – tradicinių verbų, valgomų mugės suvenyrų, prekybos rankų darbo dirbinių ir meno kūrinių, teatralizuotų eitynių ir muzikos.
Kaziuko mugė Vilniuje – tai pavasario atidarymas ir didžiausia rankų darbo gaminių kūrėjų iš visos šalies mugė Vilniuje, pritraukianti tūkstančius lankytojų. Ši mugė turi ypatingą dvasią, čia itin svarbūs – tradicija ir autentiškumas, kadangi Kaziukas yra ne tik didžiausias, bet ir seniausias tokio pobūdžio renginys Vilniuje.
Fotogalerija: