I. Stonkuvienė pajūryje subūrė minią moterų: kalbėjo apie naujus išgyvenimus

Indrės Stonkuvienės renginys „Moterų pasaulyje“ Palangoje/Prokadras nuotr.
Indrės Stonkuvienės renginys „Moterų pasaulyje“ Palangoje/Prokadras nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-07-26 11:06
AA

Ketvirtadienio vakarą televizijos laidų vedėja ir iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė subūrė daugiau nei 500 moterų pajūryje. Vakarą Palangoje garsi moteris pradėjo kalbėdama apie meilę sau.

Iniciatyvos įkūrėja į minią moterų kreipėsi su prasmingai žodžiais: „Labai džiaugiuosi, kad šiandien galiu kalbėti apie meilę sau. Tai neturėtų būti tranktuojama, kaip egoizmas, savanaudiškumas. Priešingai. Iki šio nesuvokiau kiek kompleksų turi visos moterys, o tarp jų ir aš“.

Anot I. Stonkuvienės, Lietuvos moterys turi daug priekaištų sau.

Indrės Stonkuvienės renginys „Moterų pasaulyje“ Palangoje/Prokadras nuotr.

„Kad ir šiandieną – aš matau, kad susirinkusios moterys čia iš tiesų yra labai gražios, įdomios, skirtingos, bet labai kompleksuotos. Tame tarpe ir aš. Mums gali sakyti bet ką, bet mes netikėsime, mes žeminsime save. Taip yra dėl paprastos priežasties – mes nežinome, kad yra meilė sau“, – sakė televizijos laidų vedėja.

Pasak Indrės, svarbiausia išmokti priimti save tokia, kokia esi: „Aš linkiu kiekvienai susigyventi su savimi. Tai yra sunkus ir ilgas darbas, kuriuo aš dabar užsiimu. Bet, žinot ką? Kai tu susitvarkai su savo vidumi, tai išorė yra visiškai nesvarbi – nei kaip tu atrodai, nei kiek tu sveri“.

Vakaro metu moterys diskutavo apie autizmą, o šio renginio heroje tapo autistą sūnų Igną auginanti klaipėdietė Kristina. Tai įvairiapusis raidos sutrikimas, kai vaikui yra sutrikusios kai kurios funkcijos – mąstymas, bendravimas, sensoriai.

Indrės Stonkuvienės renginys „Moterų pasaulyje“ Palangoje/Prokadras nuotr.

Paklausta, kada pastebėjo tam tikrus keistus apie diagnozę pranašaujančius požymius, Kristina buvo atvira: „Vieni pagrindinių požymių buvo regresas. Netikėtai dingo visi mano vaiko įgūdžiai. Tarkime, jis jau mokėjo naudotis tualetu, bet teko grįžti prie sauskelnių, taip pat dingo visi žodeliai, kuriuos mokėjo prieš tai. Raidos prasme buvo žengtas didelis žingsnis atgal. Labai susirūpinau ir iš karto kreipiausi į medikus. Jų atsakymas buvo labai skaudus – mano vaikui autizmas“.

Pasak renginio herojės, net jau ir apsipratus su mintimi, kad jos ir sūnaus gyvenimas bus kitoks, vis dar yra skaudu.

„Dažniausiai labai sunku būti viešose erdvėse, nes aplinkiniai nesusilaiko nuo komentarų. Tarkime, kad ir visai neseniai autobuse, kartu įlipome su kita mama ir jos taip pat autizmą turinčiu vaiku. Vairuotojas abu vaikus ir mus su kita mama išplūdo visokiais žodžiai ir atskaitė moralą, ne va auginame chamus“, – sunkiai žodžius rinko mama.

Autizmas iš arti pažįstamas ir renginyje apsilankusiai Manto Katlerio sužadėtinei Aistei Kabašinskaitei – šio spektro sutrikimą turi jos devyniolikmetis brolis.

#MoterųPasaulyje iniciatyva dėkoja savo draugams, padėjusiems įgyvendinti renginio herojės svajonę išsilaikyti vairavimo teises – „LT RESPUBLIKOS vairavimo mokykla“, „Gentle day“, „Cedralex“ bei „Klaipėdos L’Occitane“.

Artimiausias iniciatyvos renginys vyks rugpjūčio 23 d. Palangoje. Apie pastarąjį plačiau sužinoti galite ČIA.

Indrės Stonkuvienės renginys „Moterų pasaulyje“ Palangoje (72 nuotr.)
+66