Į televiziją grįžtanti J.Jurkutė dirbs su R.Zemkausku: kartu ves iššūkių kupiną muzikinį šou

Jurgita Jurkutė ir Rytis Zemkauskas / D.Umbraso, LRT nuotr.
Jurgita Jurkutė ir Rytis Zemkauskas / D.Umbraso, LRT nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-16 13:50
AA

Nuo rugsėjo 3 d. startuojančio LRT televizijos sezono naujiena – pramoginė laida muzikinis pokalbių šou „Svajonių duetai“. Laidos formatas suteikia unikalią galimybę Lietuvos muzikos žvaigždėms dainuoti duetais, kurie iki šiol atrodė neįmanomi.

Kiekvieną šeštadienį projekto žiūrovai išvys penkis svajones pildančius duetus su gyvomis legendomis ir mus jau palikusiais atlikėjais. Studijoje su dalyviais apie jų muzikinį kelią ir klipų filmavimo įspūdžius kalbėsis laidos vedėjai Jurgita Jurkutė ir Rytis Zemkauskas.

Dažnas pasvajojame apie galimybę dainuoti scenoje ar muzikiniame klipe su savo mylimiausiais dainininkais ar muzikos grupėmis. Svajoja ir Lietuvos atlikėjai, kuriems didelę įtaką daro kitos Lietuvos ir pasaulio žvaigždės – įkvepia kurti, rodo pavyzdį ir keičia gyvenimus.

Jurgita Jurkutė ir Rytis Zemkauskas / D.Umbraso, LRT nuotr.

Šeštadienio šou „Svajonių duetai“ kvies iš naujo įvertinti Lietuvos ir pasaulio muzikos grandus, išvysti juos gerai pažįstamų atlikėjų akimis bei pamatyti, kaip muzika ir technologijos pildo svajones. Projekto dalyviai dainuos kartu su Freddieʼiu Mercuryʼiu, Dolly Parton, Lady Gaga, Vytautu Kernagiu ir daugybe kitų atlikėjų.

„Technologiniu požiūriu šis projektas – tikras iššūkis. Filmavimai labiau primena kino, o ne televizijos filmavimo aikštelę, kurioje daugiausia lemia šviesa ir kantrybė bei išskirtinai kruopštus grafikos dizainerių darbas. Subūrėme tarptautinę komandą, kurioje darbuojasi LRT televizijos profesionalai, prodiuseriai iš Nyderlandų, vaizdo grafikai bei režisieriai iš Lietuvos ir Latvijos.

„Svajonių duetai“ / Eimanto Paulausko, ELITAZ nuotr.

Komandą subūrėme tam, kad didelėmis pastangomis įvyktų nedidelė, bet širdį paliečianti televizijos magija“, – apie projektą pasakoja kūrybos namų „Elitaz“ prodiuseris Gediminas Jaunius.

Šou „Svajonių duetai“ sėkmės pirmiausia sulaukė Nyderlanduose, o formato kūrėjai „Talpa“ su šiuo projektu užsienyje dirbs pirmą kartą. „Džiaugiamės matydami, kaip neįtikėtinai sėkmingas ir emocijų kupinas projektas keliauja“, – teigia „Talpa“ tarptautinių pardavimų vadovas Sebastian van Barneveld.

„Svajonių duetai“ / E.Blaževič, LRT nuotr.

LRT didžiojoje studijoje Lietuvos atlikėjai kalbėsis su žiūrovams atskirai gerai pažįstamais, bet pirmą kartą duetu laidą vedančiais J.Jurkute ir R.Zemkausku. Pasakojimuose ir siužetuose iš klipų filmavimo užkulisių atsiskleis, ką projekto dalyviams reiškia muzika ir kodėl jiems svarbus duetui pasirinktas atlikėjas ar jo kūrinys.

Vieniems atlikėjams tai – pirmoji išgirsta daina ar įsigyta plokštelė, kitiems – muzika, skambėjusi per vestuvinį šokį ar tai, nuo ko prasidėjo jų muzikinis kelias. Dalis atlikėjų savo dainos pasirinkimu siekia įveikti iššūkį dainuoti su atlikėju, kuriuo žavisi, bet patys niekada negalėtų būti.

„Džiaugiuosi, kad naują sezoną pasitinkame su nauju, netikėtu projektu. Manau, kad jis ne tik visiems maloniai primins puikius Lietuvos ir pasaulio muzikos kūrinius bei kūrybingus muzikinius klipus, bet ir leis geriau pažinti mūsų scenos žvaigždžių karjeros kelius, kurie gali būti ir intriguojantys, ir sudėtingi, ir tikrai įkvepiantys“, – apie projektą sako LRT prodiuseris Audrius Giržadas.

„Svajonių duetai“ / E.Blaževič, LRT nuotr.

Neįmanomus duetus įmanomais pavers ne tik Lietuvos žvaigždžių pastangos, bet ir moderniausia postprodukcijos technika. Projekto dalyviai bus iš anksto nufilmuoti atliekantys dainą prie žaliųjų ekranų, o į tai, kaip atrodys galutinis rezultatas, reaguos prieš kameras studijoje: kaip ir laidos žiūrovai, dalyviai duetus išvys pirmą kartą.

Projektas „Svajonių duetai“ nuo rugsėjo 3 d., šeštadieniais, 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ bei portale LRT.lt.