Į Ukrainą atvyko „Karibų piratų“ žvaigždė O.Bloomas: aplankė vaikus, susitiko su V.Zelenskiu

Orlando Bloomas Ukrainoje / Scanpix ir socialinių tinklų nuotr.
Orlando Bloomas Ukrainoje / Scanpix ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-03-27 08:52
AA

Į Ukrainą atvyko garsus aktorius ir UNICEF geros valios ambasadorius Orlando Bloomas. „Žiedų valdovo“ ir „Karibų piratų“ žvaigždė čia susitiko su vaikais ir Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, o savo patirtimi pasidalijo socialiniuose tinkluose.

Apie tai, kad atvyko į Ukrainą, šeštadienį pranešė pats Orlando Bloomas. Aktorius savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje papasakojo apie vaikų ugdymą karo metu ir pasidalijo ir nuotraukomis iš vizito „Spilno“ centre bei ukrainiečių šeimos namuose.

Orlando Bloomas Ukrainoje / Socialinių tinklų nuotr.

„Šiandien įvyko pirma mano kelionė į Ukrainą nuo 2016 m. Niekada nebūčiau tikėjęsis, kad nuo tada, kai čia buvau, visą šalį bus apėmęskaras. Tačiau šiandien man pasisekė išgirsti vaikų juoką Unicef remiamame „Spilno“ centre – saugioje, šiltoje ir globojančioje erdvėje, kurioje vaikai gali žaisti, mokytis ir gauti psichosocialinę pagalbą. Spilno ukrainiečių kalba reiškia „kartu“, o tokių centrų čia yra daugiau nei 180.

Tas, kuriame šiandien lankiausi, pastatytas giliai metro, kad būtų užtikrintas jų saugumas. Kasdien kelioms valandoms tėvai čia gali palikti savo mažamečius vaikus ir suteikti jiems jausmą, kad viskas normalu, o jie galėtų žaisti žaidimus ir tiesiog būti vaikais. Čia taip pat buvo daugybė dailės reikmenų ir rankdarbių medžiagų, kurios leidžia jiems kūrybiškai išreikšti save, atokiau nuo spaudimo augti karo zonoje. Vaikams Ukrainoje reikia sugrąžinti vaikystę“, – rašė Orlando Bloomas.

Sekančią dieną aktorius pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas jo apsilankymas pas Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

„Karas naikina Ukrainos vaikų vaikystę.

Tūkstančiai Ukrainos mokyklų buvo apgadintos arba visiškai sugriautos. Beveik 2,7 mln. ukrainiečių moksleivių priversti mokytis internetu arba mišria forma. Apie 1,5 mln. ukrainiečių berniukų ir mergaičių gresia depresija, nerimas ir kitos psichologinės problemos.

Visi žinome, ką atnešė ši agresija ir kokios visapusiškos turi būti pasaulio pastangos ją sustabdyti, atstatyti Ukrainą po karo.

Susitikimo metu aptarėme humanitarinės pagalbos projektus, atstatymo klausimus, orientuotus būtent į vaikų interesus. „Unicef“ ir mūsų komandos dirbs keliomis kryptimis, priartins pergalę ir grąžins laimingą vaikystę Ukrainos vaikams“, – dalijosi garsus aktorius.

Fotogalerija:

Orlando Bloomas Ukrainoje (15 nuotr.)
+9