I.Zasimauskaitė – apie sukrėtusį įvykį, persikraustymą į Vilnių ir norą susilaukti bent vieno vaiko

Simas Grabauskas ir Ieva Zasimauskaitė / Asmeninio albumo ir Juliaus Kalinsko nuotr.
Simas Grabauskas ir Ieva Zasimauskaitė / Asmeninio albumo ir Juliaus Kalinsko nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė, 15min
Šaltinis: Žmonės
2022-02-04 20:30
AA

Pastarieji keli metai Ievos Zasimauskaitės gyvenime buvo išties permainingi – nuo netikėtų skyrybų iki naujos meilės ir sugrįžimo į nacionalinės „Eurovizijos“ sceną. „Dabar pagaliau galiu kvėpuoti ir būti savimi, savame kailyje“, – sako Ieva ir leidžiasi į pokalbį apie naują etapą Vilniuje, mylimą darbą ir... vaikus, kurių atlikėja sau linki netolimoje ateityje.

„Eurovizija“ kitokia, nes trūksta žiūrovų

2018-aisiais Ieva Zasimauskaitė pakerėjo Europą su daina „When we're old“ ir „Eurovizijos“ finale užėmė 12-ąją vietą. Šiemet ji nusprendė dar kartą išbandyti savo sėkmę „Eurovizijos“ konkurse – ateinantį šeštadienį su kūriniu „I'll be there“ pasirodys antrame atrankos pusfinalyje.

Šiais metais konkursas, anot atlikėjos, kitoks, nes nėra žiūrovų, o jie pašnekovei – pagrindinė priežastis, dėl kurios kuria muziką.

„Noriu jiems dainuoti ir viską atlikti, tai labai sunkiu dainuoti tik į kamerą. Kai salėje būna žmonės, jauti tą kvėpavimą, pulsavimą, palaikymą, girdi juos, dainuojančius kartu“, – kalbėdama su 15min neslėpė Ieva.

Ieva Zasimauskaitė / Klipo „I’ll be there“ stop kadras

Daina siunčia žinutę sergantiems depresija ar turintiems priklausomybių

I.Zasimauskaitė papasakojo ir tai, kaip atsirado jos naujausia daina. Po vos neįvykusios nelaimės Ieva sėdo prie pianino ir parašė kūrinį „I'll be there“, kuris vėliau tapo jos bilietu į nacionalinę konkurso atranką. 15min studijoje ji atskleidė, kad minėta tragedija vos nenutiko jos draugei.

„Daina gimė tada, kai mano viena geriausių draugių paskambino man ir pasakė, kad bandė pasitraukti iš gyvenimo. Buvau labai stipriai šokiruota. Kai man būna sunku, aš dažniausiai sėdu prie pianino ir bandau viską išdainuoti“, – pripažino I.Zasimauskaitė.

Atlikėja visiems, sergantiems depresija ar turintiems priklausomybių, pataria pirmiausia tai pripažinti sau, o vėliau ir kreiptis pagalbos. Gijimo kelias gali būti nelengvas, dažnai iš jo žmonės išklysta, tačiau Ieva siūlo keletą būdų, kaip išlikti ir nepasiduoti.

„Stabilumas priklauso nuo negalvojimo, kad esi vienas ir kad pats viską darai. Reikia turėti tą, kuriuo pasitiki“, – 15min kalbėjo pašnekovė.

Tiesa, jos šeimoje, kaip pati minėjo, būdavo sudėtinga galvoti apie autoritetą. Kiekvienas šeimos narys jautėsi taip, tarsi jis vienas viską žino geriausiai ir jokie išorinio pasaulio žmonės negali patarti taip teisingai, kaip jie patys sau.

Ieva Zasimauskaitė / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

„Kažkada sakiau savo artimam žmogui – aš suprantu, kad tu niekada nepriimsi jokio autoriteto. Mano giminė yra Zasimauskai, mes tie, kurie patys viską geriau žinome. Na, pavyzdžiui, mano senelis visada sakydavo – tu mano karalaitė.

Man labai padėjo dvasingumas ir sąmoningumo kelias, nes aš galiu pripažinti, kad Dievas yra už mane aukščiau. Ir tai yra kažkas didingo. Man padėjo atrasti asmenybes, kurios yra intelektualesnės. Aš galiu joms nusilenkti ir pasakyti, kad aš nieko nesuprantu ir paprašyti, kad jos man padėtų ir mane vestų.

Pasitikėjimas leidžia nesustoti“, – sakė Ieva, papildydama pavyzdžiu apie mamas, kurios po vienos ar kelių neramių naktų su vaiku nemeta visko: stengiasi ir augina jį toliau, suprasdamos, kad tai yra laikina, tik etapas, kuris tikrai pasibaigs.

Ieva Zasimauskaitė ir Simas Grabauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Kodėl prieš dvejus metus Ieva išsikraustė iš Kauno?

Dabar I.Zasimauskaitė išgyvena ramų etapą ir jau dvejus metus yra įsikūrusi Vilniuje.

„Vidus šiuo metu yra ramus, labai džiaugiuosi dėl šio jausmo, nes seniai jį jaučiau, kadangi pastarieji dveji metai buvo sudėtingi. Dabar pagaliau galiu kvėpuoti ir būti savimi, savame kailyje“, – kalbėjo ji 15min studijoje.

Įvyko paradoksas – prieš dvejus metus atlikėja persikėlė į Vilnių, bet ėmė darbuotis Kaune. Ji dirba vaikų dainavimo mokytoja. „Labai myliu savo darbą ir vaikus. Visada svajojau būti mokytoja ir dirbti su pradinukais“, – šypsojosi dainininkė.

Paklausta, kodėl apskritai nusprendė persikraustyti, Ieva patikino, kad po skyrybų su buvusiu vyru norėjo pakeisti aplinką ir miestą.

Ievos Zasimauskaitės gaminti vegetariški patiekalai / Irmanto Gelūno ir asmeninio albumo nuotr.

Man labai to norėjosi, bet, tiesą sakant, atsikrausčius buvo labai sudėtinga. Super sunku važinėti su navigacija, tą darau dar iki šiol, Vilnius man yra per didelis miestas. Labai pasiilgstu Kauno“, – teigė ji ir pridėjo, kad šiame mieste jau jaučiasi sava.

Ievai patinka Vilniaus energetika, čia gyvena jos geriausi draugai bei brolis. „Tačiau Kaunas yra ir visada liks mano širdyje. Myliu Kauną, ten gyvenančius žmones ir jo ramybę“, – mintimis dalijosi atlikėja.

Ieva mėgsta žiūrėti į valgančius žmones, o ateityje linki sau vaikų

Neseniai I.Zasimauskaitė taip pat vedė 15min kulinarinę laidą. Paklausta, ar vis dar mėgsta gaminti, be jokių abejonių patikino, kad tikrai taip.

Vidas Bareikis, Ieva Zasimauskaitė, Simas Grabauskas ir Indrė Stonkuvienė / „Instagram“ nuotr.

„Visada mėgau gaminti, nes man patinka skaniai valgyti. Man svarbu valgyti kokybišką, naminį maistą. Smagu, kai kiti valgo – tuo aš panaši į savo močiutę. Norėčiau, kad pas mane kiekvieną dieną eitų žmonės ir valgytų“, – kalbėjo ji ir atskleidė, kad, jeigu nebūtų dainininke, norėtų turėti nuosavą kavinę ar restoranėlį ir bendrauti su savo lankytojais.

Pasiteiravus, ko palinkėtų sau šiems metams, Ieva iš karto palinkėjo vaikų. „Linkiu, kad pas mane ateitų vaikas. Bent vienas. Ir, žinoma, nepamesti savęs, mylėti ir priimti save bei kitus“, – 15min sakė ji ir papildė savo linkėjimus dvasinio mokytojo žodžiais, kurių esmė – nepamesti savęs tam, kad įtiktum kitiems.

Fotogalerija:

Ieva Zasimauskaitė (36 nuotr.)
+30