I.Zasimauskaitė ketina vėl žengti į „Eurovizijos“ sceną: sprendimą priėmė po skaudžios patirties

Ieva Zasimauskaitė (kairėje – 2018-ųjų metų „Eurovizijos“ konkurse)
Ieva Zasimauskaitė (kairėje – 2018-ųjų metų „Eurovizijos“ konkurse)
Kristina Kanevičiūtė, 15min
Šaltinis: Žmonės
2021-11-09 21:11
AA

2018-aisiais Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi Ieva Zasimauskaitė turi gerų žinių – šiemet dainininkė vėl planuoja žengti į didžiąją konkurso sceną. Netikėtą sprendimą atlikėja priėmė po skaudžių draugės išgyvenimų, kurie ją ir įkvėpė sukurti svarbią žinutę siunčiančią naują dainą.

„Iš tikrųjų čia tokia spontaniška mintis“, – besišypsodama 15min atsako Ieva, pasiteiravus, kas paskatino į dainų konkursą žengti antrą kartą. Vis dėlto prie idėjos atsiradimo prisidėjo ir neseniai sunkius išgyvenimus patyrusi atlikėjos draugė.

„Prieš kelias dienas ji bandė nusižudyti ir man apie tai išsipasakojo. Kartu nuvažiavome į Vasaros g. 5 (Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras – red. past.), kur jai pradėjo gydymo kursą. Dėl to kilo toks jausmas, kad kažkur reikia padėti mintis, todėl tiesiog prisėdau prie pianino. Pradėjau muzikuoti ir man gimė daina apie jausmą bei žmones, kuriems yra žiauriai sunku“, – 15min pasakoja I.Zasimauskaitė.

Kaip ir 2018 m., taip ir šiais į sceną Ieva ketina žengti su balade. Ji mano, kad „Eurovizijoje“ vyrauja tendencija – kai vienais metais laimi trankus kūrinys, kitais pergalę iškovoja baladė.

„Dėl to apsimoka eiti su balade šiais metais“, – įsitikinusi Ieva.

Ieva Zasimauskaitė / Teodoro Biliūno nuotr.

Dainininkė sako, kad tai bus tikrai ne radijo tipo kūrinys, o tas, kuris skleis ne tik gražią melodiją, žodžius, bet ir gilią mintį. Juk ji ir pati mano, kad šio dainų konkurso tikslas – dainos skleidžiama žinutė.

„Man atrodo, kad konkursas – apie mintį. Man labai svarbu, kad kaip ir tais metais, taip ir šiais, daina turėtų žinutę. Norėčiau nueiti su stipria žinute, su kuria žmonės pajustų viską. Norėtųsi panašaus jausmo kaip ir tada“, – 15min atskleidžia Ieva.

Ieva Zasimauskaitė / Andres Putting nuotr.

Tačiau ar ši daina tikrai skambės konkurse, Ieva sužinos tik kitą savaitę.

„Tiksliai žinosiu, kai nueisiu pas prodiuserius ir parodysiu dainą. Jei jie palaimins, matys ją kaip aš, tada tikrai taip – dalyvausiu“, – tikisi I.Zasimauskaitė, pridūrusi, kad jau žino, kas galbūt jai kurs aranžuotę.

Ieva pastebėjo, kad šiuo laikotarpiu visi itin užimti ir užversti darbais, tad mažai kas gali padėti ir prisidėti prie jos pasirodymo. Tačiau rankų nenuleidžia – tiki, kad kitais metais, kai prasidės atrankos, viskas vis tiek susidėlios.

„Jei bus lemta, viskas bus gerai“, – šypsosi ji. Ieva jau audžia mintis ir apie aprangą. Juokauja, kad šiais metais į sceną tikrai nežengs su suknele, palaidais plaukais ir basomis. Tačiau kas tai bus? Neskuba atskleisti.

Vis dėlto baimės dar kartą pasirodyti dainų konkurse dainininkė nejaučia. Kaip sako, eina visiškai be jokių lūkesčių, kad kažkas turi įvykti.

„Čia tiesiog konkursas. O kaip bus, tai čia jau ne tavo reikalas. Darai tai, ką gali padaryti. Man visai nebaisu, net nežinau, ko turėčiau bijoti. Gal taip jaučiuosi dėl to, kad jau esu dalyvavusi. Niekas ten neatsitinka blogo. Gali gauti tik gerą šansą, kad tavo daina eitų tolyn“, – su 15min mintimis dalijasi I.Zasimauskaitė.

Ieva Zasimauskaitė (36 nuotr.)
+30