Idėjos, jei dar nepapuošėte namų Helovinui

Dekoruotas moliūgas / Shutterstock nuotr.
Dekoruotas moliūgas / Shutterstock nuotr.
2017-10-31 12:00
AA

Nors Helovinas – amerikietiška šventė, ją kasmet mini vis daugiau žmonių. O kodėl gi ne? Dekoracijos dažnam nieko nekainuoja, be to, yra labai gražios, nusišypsoti priverčiančios ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Na, o išdorojus pagrindinį šventės simbolį moliūgą, galima pasigaminti gardžiausių patiekalų.

Net jei Helovinas jums ne prie širdies, vis tiek pasipuoškite namus – moliūgas, padabintas džiovintomis gėlėmis, žvakėmis, klevų lapais, putinų šakelėmis, yra tobulas rudens simbolis.

Iš moliūgų galima sukurti įvairiausių papuošimų: ir šiurpių, ir gražių, ir itin elegantiškų. Jais tinka gražinti namo ar buto prieigas, svetainę, tamsesnį koridorių ir balkoną ar terasą. Jeigu Helovinas jums ne prie širdies, vis tiek pasipuoškite namus – moliūgas, padabintas džiovintomis gėlėmis, žvakėmis, klevų lapais, putinų šakelėmis, yra tobulas rudens simbolis.

Elegantiškos kompozicijos

Toms, kurios itin puoselėja namus, derina spalvas ir interjero detales, greičiausiai patiks elegantiškos, augalais papildytos dekoracijos. Moliūgai, žinoma, yra pagrindinis akcentas. Tačiau ne mažiau svarbios yra gėlės ir žvakės. Patinkančios formos ir dydžio moliūgą išskobkite. Didesniame puikiai tiks gėlės – galite rinktis gyvas (tada į moliūgo vidų įstatykite talpą su vandeniu) arba džiovintos, į mažesnį įstatykite žvakę.

Kitas gana įdomus ir neatsibodęs būdas – nupurkšti moliūgus norimos spalvos (geriausiai – blizgiais) dažais. Daugelyje buities prekių parduotuvių galima įsigyti ekologiškų aerozolinių įvairių spalvų dažų, kuriais tinka dažyti net žaislus. Kainuoja kelis eurus. Tik reikės šiek tiek kantrybės, mat visiškai išdžiūsta po 24 val. (dulkės nekimba jau po 15 min.). Tad pasitelkite fantaziją ir – pirmyn.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sekmadienio desertas – moliūgų šokoladainis

Dekoruoti moliūgai / Shutterstock nuotr.
Dekoruotas moliūgas / Shutterstock nuotr.

Žaismingi deriniai

Šis variantas labiau tiks vaikus auginančioms šeimoms. Kad mažyliai neišsigąstų, moliūgus galima paversti linksmais herojais. Vandeniui atspariais žymekliais nupieškite lūpas, akis, nosį. Kad nepūpsotų vienas, šalia paberkite kankorėžių ar kitokių rudeniškų miško gėrybių. Jeigu turite daugiau laiko ir nestinga noro, sukurkite visą kompoziciją. Mažamečiai bus sužavėti stiklainyje uždarytu vaiduokliu. Sulamdykite standesnę baltą nosinaitę, nupieškite akis, burną, užsukite dangtelį – ir viskas. Aplinką puoškite rankų darbo vilnos vorais, šikšnosparniais, raganaitėmis.

Labai dailiai atrodo keli skirtingų rūšių ir dydžių moliūgai. Pasukite galvą ir suteikite kiekvienam kitokį veidą: vienas gali tapti ragana, kitas velniūkščiu, o trečias – vaiduokliu.

Išskaptuotas moliūgas / „Fotolia“ nuotr.
Helovino dekoracijos (35 nuotr.)
+29