Įdomūs faktai apie vedybas
Nuotaka. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A
Pievoje sužydus pirmosioms pienėms, o sode pakvipus vyšnių žiedams, suprantame – atėjo visų laukta vasara. Jos laukėme ne be priežasties. Juk tai atostogų, poilsio, naujų darbų, o kai kam gal net svarbiausios gyvenimo šventės – vestuvių – metas.
Taigi, šia proga pateikiame įdomiausius faktus apie vestuves:
Taip pat skaitykite
- Yra pastebėta, kad priėjusios prie altoriaus, beveik visos nuotakos nusišypso. Kone visi jaunikiai išlaiko rimtą veido išraišką.
- Statistika rodo, kad vedybų pančiais susisaisčiusios poros turto sukaupia keturis kartus daugiau nei vienišiai.
- Pasiryžimo tuoktis amžius priklauso nuo išsilavinimo. Šalyse, kur jis yra aukštesnis, tuokiasi brandesni žmonės. Ten, kur išsilavinimo lygis menkas, vestuvės keliamos anksčiau.
- Psichologai pastebi, kad šiuolaikinė sutuoktinių pora, niekieno netrukdoma ir skirdama dėmesį tik vienas kitam, kartu per dieną praleidžia vos keletą minučių.
- Net 73 proc. moterų prisipažįsta darę spaudimą antrajai pusei, kad šis pasipirštų.
- Rizika išsiskirti yra gerokai didesnė, jei tuokiasi jaunesni nei 25 metų žmonės. Šeiminė laimė taip pat gana dažnai išgaruoja, jei moteris yra gerokai vyresnė už vyrą.
- Pusė visų skyrybų įvyksta per pirmuosius septynerius santuokos metus.
- Apklausos rodo, kad net 60 proc. sutuoktinių nors vieną kartą yra buvę neištikimi savo antrajai pusei. Tačiau tik 3 proc. išdrįso prisipažinti.
- Ar žinojote, kad, pagal statistiką, mažiausiai santuokų yra užregistruojama gegužės mėnesį?
- Tik viena iš dešimties nuotakų nevilki baltos arba dramblio kaulo spalvos suknelės. Ir tik 2 proc. moterų, tekėdamos antrą kartą, vilkėtų tą patį apdarą.
- Statistinis vyras sužadėtuvių žiedo ieško nuo vieno iki trijų mėnesių. Daugiausia jų yra nuperkama gruodžio mėnesį.
- Net 60 proc. moterų dalyvauja sužadėtuvių žiedo pirkimo procese, o 3 proc. net pačios jį išsirenka.
- Vedę vyrai gyvena ilgiau nei viengungiai. 90 proc. vedusių trisdešimtmečių sulaukia 65-ojo gimtadienio. Šio jubiliejaus sulaukia tik 75 proc. nevedusiųjų.