Vaikų žaidimų namelis lavina kūrybiškumą ir niekada neatsibosta

Vaikų žaidimo nameliai – ir pramoga, ir nauda / Organizatorių nuotr.
Vaikų žaidimo nameliai – ir pramoga, ir nauda / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-06 15:00
AA

Prasidėjęs šiltasis metų laikotarpis, ilgesnės dienos bei vaikų vasaros atostogos daugelį tėvelių nejučia verčia susimąstyti apie vaikų laisvalaikį. Juk taip norisi, kad mažieji šeimos numylėtiniai laiką leistų prasmingai, įdomiai ir nuolat tobulėtų.

Ne paslaptis, jog didelė dalis tėvų pasiduoda lengviausiam būdui užimti savo vaikus – animaciniai filmai televizijos ekrane, kompiuteriniai žaidimai, išmanusis telefonas, planšetė...

Šeimos atskleidžia, kad vaikų žaidimų namelis – daugiau nei gražiai tarpusavyje susuktos medinės lentutės. Tai erdvė, kurioje ne tik gimsta, bet ir pildosi nuostabios vaikų svajonės.

Šiuolaikinės technologijos akimirksniu įtraukia net suaugusiuosius, padėdamos prarasti laiko bei erdvės nuovoką, o ką jau kalbėti apie vaikus. Technologinis išprusimas neabejotinai vaikui pravers gyvenime. Tačiau vertėtų omenyje turėti ir kitą medalio pusę – nesaikingas technologijų naudojimas kelia riziką vaiko sveikatai – tiek fizinei, tiek psichologinei.

Ne vienas tyrimas atskleidė tamsiąją technologijų pusę, kai nepaisant teikiamos naudos, jos reikšmingai veikia socialinius ryšius – asmenys, daug laiko praleidžiantys virtualioje erdvėje, tampa uždaresni, mažiau bendrauja su aplinkiniais.

Aktyviausiu raidos vystymosi laikotarpiu, kai dauguma vaikų gyvenimo būdo įpročių dar tik formuojasi, gebėjimas kurti ir palaikyti socialinius ryšius, t. y. susipažinti ir bendrauti, žaisti su kitais vaikais – itin svarbus. Be to, kas žino, galbūt būtent tuo metu, kai jūsų mažylis perėjo dar vieną „Angry Birds“ lygį, jis galėjo išmokti kažko, kas ateityje būtų visiškai pakeitę jo gyvenimą. Todėl reikėtų ieškoti užimtumo alternatyvų, o jų yra nemažai.

Populiarėja vaikų žaidimų nameliai

Ar prisimenate savo vaikystę, kai smagiai vaikų būryje kepdavote smėlio pyragus, šokinėdavote „klases“, žaisdavote slėpynes, „chali chalo“, „aklą vištą“, „kirstuką“, „kvadratą“ ir slapčia pagalvodavote apie svajonių namelį medyje?

TAIP PAT SKAITYKITE: Studijoje „Kuria vaikai“ mažiesiems leidžiama tai, ko negalima daryti namuose

Pastaruoju metu itin išpopuliarėję vaikų žaidimų nameliai privertė susimąstyti apie jų naudą vaikų ugdymui, tad išsamiau pasidomėkime šia vaikų užimtumo priemone. Šeimos, kurios jau spėjo įgyvendinti tokį „projektą“ savo kiemuose, atskleidžia, jog iš tikrųjų tai gerokai daugiau nei gražiai tarpusavyje susuktos medinės lentutės – tai erdvė, kurioje ne tik gimsta, bet ir pildosi nuostabios vaikų svajonės.

Namelis medyje – išties viliojanti idėja, ypač mačiusiems filmus apie Robinzoną Kruzą. Visgi reikia turėti omenyje jog namelio gyventojai – vaikai, tad maksimalus saugumas turėtų būti didžiausias prioritetas.

Puiki alternatyva nameliui medyje galėtų būti namelis pastatytas ant kojų, o ir namelis ant žemės neturėtų sumažinti įspūdžio mažiesiems. Namelį projektuoti ir pastatyti galima patiems, tai įtraukiantis ir įdomus procesas, tačiau reikia nepamiršti pagrindinio dalyko – saugumo. Namelį statant savarankiškai, reikėtų prieš tai ne tik devynis kartus pamatuoti, bet ir pasikonsultuoti su kompetencijs ar patirties statybose turinčiais asmenimis, kad namelis būtų tinkamai sutvirtintas ir nevirstų medienos krūva papūtus pirmam stipresniam vėjui.

Vaikų žaidimo nameliai – ir pramoga, ir nauda / Organizatorių nuotr.

Nebūtina statyti patiems

Jei tėveliai neturi daug laiko projektavimui ir statybų darbams, o galutinio rezultato norisi jau po kelių dienų, o ne po poros mėnesių ar metų – yra nemažai alternatyvų. Pavyzdžiui, internete galima surasti parduotuvių kaip 4iq.lt, siūlančių jau suprojektuotus įvairiausių modelių ir dydžių namelius, kurie netgi turi saugumo sertifikatus.

Turint omenyje pastaruoju metu vyraujančias vaikų žaislų kainas, laiko sąnaudas projektuojant ir statant namelį savarankiškai ir įvertinus gaunamą rezultatą, kaina išties adekvati – prasideda nuo kelių šimtų eurų.

Verta atkreipti dėmesį, jog siekiant didžiausios naudos mažųjų raidai, medinis vaikų žaidimų namelis turėtų būti tęstinis „projektas“, į kurį kiek įmanoma turėtų įsitraukti visa šeimyna. Kieme pastačius lauko namelį, derėtų kartu su būsimais namelio šeimininkais išrinkti spalvas, kuriomis jį nudažysite, – tai neabejotinai paskatins vaikų vaizduotę, o spalvingas namelis taps puikiu kiemo akcentu. Reikėtų nepamiršti tinkamai įrengti namelio vidų, kad mažajam gyventoju ten būtų jauku ir gera leisti laiką.

Kodėl verta užsiimti namelio „projektu“?

Verta paminėti keletą priežasčių, kodėl ši vaikų lavinimo ir laisvalaikio praleidimo priemonė yra itin naudinga.

Bendras laikas su šeima. Ryškėja tendencija, kai dėl greito gyvenimo būdo mažėja laikas, kurį šeima praleidžia bendrai, visi kartu. Namelio „projektas“ neabejotinai suartina ir įtraukia visus šeimos narius – statomas bendromis jėgomis, nudažomas, įrengiamas, kartu žaidžiama.

Saugi žaidimų erdvė šalia namų. Jūsų vaikui nereikės bėgti žaisti į kitą kiemą ar gatvę, o jūs visuomet žinosite, jog mažasis yra čia pat, prie namų, savo rezidencijoje.

Namelio „projektas“ neabejotinai suartina ir įtraukia visus šeimos narius – statomas bendromis jėgomis, nudažomas, įrengiamas, kartu žaidžiama.

Daugiau laiko gryname ore. Lauko žaidimų namelis neabejotinai privers mažuosius dažniau atitraukti akis nuo televizijos ekranų bei įvairių kompiuterinių žaidimų ir daugiau laiko leisti lauke, gryname ore. Tai paskatins ir didesnį vaikų fizinį aktyvumą, kuris yra toks svarbus vaikų raidai.

Žaidimai bet kokiu oru. Tikra mažųjų rezidencija turi ir duris, ir langus ir, žinoma, stogą. Taigi joks lietus ar vėjas nėra baisus, o tai itin aktualu gyvenant mūsų klimato zonoje... Mažieji pramogauti savo namelyje gali bet kokiu oru.

Socializacija. Vaikystėje nepaprastai svarbu užtikrinti vaikų socializaciją, bendravimą su kitais vaikais, ryšių kūrimą ir palaikymą. Juk turint tokį namelį, neabejotinai į svečius norės užsukti ir kaimynai, o jūsų vaikas bus populiariausias tarp draugų!

Kūrybiškumo ugdymas. Viena svarbiausių vaikų žaidimų namelio funkcija – kūrybiškumo lavinimas ir ugdymas. Žaisdami įvairiausius žaidimus, mažieji galės visiškai atsiskleisti ir itin sparčiai tobulėti.

Atsakomybės jausmo ugdymas. Medinis vaikų žaidimų namelis tai ne tik pramogos, tai taip pat ir atsakomybės jausmo kūrimas. Juk namelį reikia prižiūrėti, sutvarkyti, valyti, rūpintis svečių priėmimu. Mažieji susiduria su nedideliais buitiniais iššūkiais, kurie padeda geriau suprasti suaugusiųjų pasaulį.

Ilgalaikė vaikų užimtumo priemonė. Skirtingai nuo daugelio įvairiausių žaislų, žaidimų namelis dėl savo įvairiapusiškumo mažiesiems greitai neatsibos ir bus ilgalaikė investicija į įdomų laisvalaikio praleidimą. Paprastai tokie žaidimų nameliai puikiausiai tinka vaikams nuo poros iki dešimties metų.

Sodo puošmena. Be visų puikių dalykų, jūsų pačių pasirinktomis spalvomis nudažytas namelis taps tikra kiemo puošmena ir pasididžiavimu.

Vaikų žaidimo nameliai – ir pramoga, ir nauda (11 nuotr.)
+5

Ką veikti namelyje?

Pastačius namelį ir pasirūpinus jo išvaizda – pats metas pramogoms, o jų gali būti pačių įvairiausių. Nuo arbatos gėrimo ceremonijos iki pasakų skaitymo valandėlės, nuo piešimo pamokų iki stalo žaidimų vakaronės. Didesniuose ar kelių aukštų nameliuose šiltuoju metų laiku puikiausiai galima miegoti pietų miegą! O kur dar įvairiausi žaidimų scenarijai: inscenizuota parduotuvėlė, pasakų pilis ar nepasiekiama tvirtovė – visiška laisvė vaikų fantazijai ir kūrybiškumui lavinti.

Beje, namelis gali būti puikiausiai lankomas visus metus – rudenį namelyje gali šurmuliuoti rudenėlio šventė, o žiemą privalu papuošti eglutę, juk Kalėdų Senelis užsuka į visus gerų vaikų namus, tiesa?

Norint, kad vaikai prasmingai ir kūrybiškai praleistų laiką, nebūtinai reikia dešimčių ar šimtų brangiai kainuojančių žaislų, kurie greitai atsibosta. Kur kas naudingiau sukurti tinkamą aplinką, pramogų erdvę, kurioje vaikai jaustųsi jaukiai ir galėtų visiškai atsiskleisti. Juk užaugę vaikai vargu ar prisimins vaikystėje žiūrėto eilinio animacinio filmuko siužetą ar keletą kartų laimėtą kompiuterinį žaidimą, o savo svajonių namo, kuriame patirta daugybė puikių įspūdžių, nepamirš niekada!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!