Ieva Krivickaitė: „Su kiekvienu savo nemylimu baubu patys atimame iš savęs galimybes“

Ieva Krivickaitė/Audriaus Solomino nuotr.
Ieva Krivickaitė/Audriaus Solomino nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-11-14 10:30
AA

Ievos Krivickaitės įsteigtas gerumo fondas „ne apie mane“ lapkričio 14 d. – Pasaulinę diabeto dieną – nusprendė paminėti netradiciniu kampu. Specialiai šiai datai paminėti sukurta „Baubukų“ kampanija skatina nepagydoma liga – I tipo cukriniu diabetu – sergančius vaikus, siekti savo tikslų, susipažįstant ir susidraugaujant su savo baubuku – liga. Kampanijos idėja aktuali ir daugeliui sveikųjų.

Kaip pasakoja jau 17 metų su šia liga gyvenanti I. Krivickaitė, kuo geriau išmanai, kaip organizmas reaguoja į tam tikrus veiksnius, pavyzdžiui, maistą, oro sąlygas, fizinį aktyvumą, hormonų svyravimus ir daugelį kitų, tuo lengviau suvaldyti ligą. Bet labai svarbus ir psichologinis gyvenimo su nepagydoma liga aspektas – kuo natūralesne gyvenimo dalimi tampa ši konkreti liga, tuo mažiau kliūčių kelyje į gražiausius gyvenio tikslus.

Apie tai ir pasakoja du „Baubukų“ kampanijos herojai Edita ir Benas, abu pasirinkti autentiškai paliudyti realybę, nes serga I tipo cukriniu diabetu, bet paraleliai ir siekia savo tikslų. Edita neseniai dalyvavo Pasaulio hiphopo šokių čempionate, o Benas yra atsidavęs karate sportui, kuris dažnu atveju nerekomenduojamas I tipo diabetu sergantiems vaikams.

Baubuko simbolis platesne prasme vienam reiškia ligą, kitam – bet kokią kitą didelę baimę. „Kampanija drąsiname ne tik sergančius vaikus, bet ir kiekvieną, kuris pamatys „Baubukų“ video, siekti savo svajonių nepaisant kelyje pasitaikančių kartais net labai sudėtingų aplinkybių, nes tai, kas mūsų nenugali, padaro mus stipresnius, o su kiekvienu savo nemylimu baubu patys atimame iš savęs galimybes“, – neabejoja Ieva.

Su šia žinute norima pasiekti ir paauglius, kurie dažnai tiesiog negali susitaikyti su tokia sudėtinga liga ir diagnoze visam gyvenimui, tad dažnai susiduria su didelėmis komplikacijomis dėl valgymo sutrikimų, depresijos, bandymų pakelti prieš save ranką ar tiesiog slėpimu nuo artimiausios aplinkos, bendraklasių, draugų, kad serga, o esant itin žemam cukrui gali prarasti sąmonę ar atrodyti tarsi apsvaigę. Neretai pasitaiko situacijų, kai dėl aplinkos abejingumo nusilpę vaikai atsiduria reanimacijoje.

Kampanijos sumanytojai primena, kad I tipo cukrinis diabetas yra paveldima liga arba kasos darbo sutrikimas, dažniausiai pasireiškiantis itin jauname amžiuje. Sergančiojo būklę galima reguliuoti stebint cukraus kiekį kraujyje, tačiau visiškai išgydyti šios ligos kol kas neįmanoma. Jos nereikėtų maišyti su II tipo cukriniu diabetu, arba cukralige, kurią dažnai sąlygoja netinkama mityba ar per mažas fizinis aktyvumas.

Prie fondo iniciatyvų prisidėti galima pavedimu. Didelis AČIŪ už bet kokio dydžio pagalbą.

VšĮ Ne apie mane

Įmonės kodas : 304224739

Sąskaitos Nr. LT387300010146904805

Swedbank AB, banko kodas 73000, BIC – HABALT22